Yoğun Enerjilerle Baskı Altındayız

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz,

Ay, günün ilk yarısında Başak burcunda ilerleyişine devam ediyor. Bu haftanın gergin enerjileri nedeniyle güne biraz huzursuz başlamamız mümkün görünüyor. 

Değerli takipçilerimiz; yoğun enerjilerle baskı altındayız. Bu hafta özellikle geçtiğimiz yılın yaz aylarına ve sonrasına da damgasını vuran; Mars yine hareketlendi. Geçen hafta gerçekleşen Yengeç dolunayı ile birlikte Gökyüzünde oluşan Büyük Haç açı kalıbı zaten hepimizi pek çok alanda sınavdan geçiriyor. Güvenli alanlarımızla, sahip olduklarımız ve bırakamadığımız değerlerle, korkularımızla sınavdan geçiyoruz. Bu sıkıştıran ve dönüştüren enerjilere bir de Mars – Satün – Chiron’un açıları ekleniyor. Günün ve hatta haftanın genelinde her türlü kaza, zorlu doğa olayları, şiddete meyilli dengesiz kişiler ve ortamlar, terör konularında çok hassa bir süreçte olacağız. 

Mars enerjisi; yaşama karşı mücadele şeklimizi gösterir. Bu nedenle eril ve dürtüsel bir enerjidir. Savaşçıdır. Hayatta duruş şeklimizi bu enerji baskın olarak belirler. Özellikle ülkelerin doğum haritalarında ve transit haritalarda dışarıya karşı savunma şeklimiz, savaş, gibi göstergeleri tanımlar. Kişisel haritalarımızda ayakta kalmayı, yaşam enerjisini aynı zamanda cinsel enerjiyi de gösterir. Bazı haritalarda çok baskı, bazılarındaysa çok pasif ve sıkıntılı yerleşimlerde bulunabilir. Bu yerleşimleri ve ayrıntılı harita yorumlarını Binnazablanın uzman astrologlarıyla yenilenen sayfalarından takip edebilir, hayatınıza yön verecek ve dönüşümleri kolaylaştıracak astrolojik danışmanlıklar alabilirsiniz. Bu süreçte şifa çalışmaları, enerjimizi dengeleyen sportif ve meditatif aktiviteler özellikle Mars enerjisinin doğru kullanılmasına yardımcı olacaktır. 

Sabah saatlerine gergin başlayabiliriz, demiştik. Ancak; yine bu saatlerde gerçekleşen Ay – Güneş üçgeni bu gerginliği dengeliyor. Günün ilerleyen saatlerini desteklemeye yardımcı oluyor. Özellikle öğle saatlerine kadar evimizde ya da iş yerinde gerçekleştirilmesi gereken görüşmeler, ailemizle ilgili yapılması gereken işler, otoriteyle ve yönetsel süreçlerle yapılacak çalışmaları toparlamaya çalışalım. Bu açının ardından öğleden sonra Ay; Terazi burcunda boşluğa geçiş yapıyor.Ay, Terazi burcundayken; denge, diplomasi, estetik ve sanatsal değerler ön plana çıkar. İlişkilerimizde daha nezaketli ve diplomatik olmaya çalışırız. Özel ilişkilerde flörtöz tavırlarımız dikkati çeker. Terazi’nin gölge etkisinde denge kurmaya çalışırken dengesiz davranabilir; nazik olmak yerine sivri dilli bir lisan da geliştirebiliriz.

Sivri dilli demişken; akşam saatlerinde etkili olacak Ay – Merkür karesi iletişim konusunda dikkatli olmayı gerektiriyor. Özellikle ağzımızdan çıkacak her söze dikkat etmek ve düşünmeden konuşmamak gerekebilir bu süreçte. Sözlerimizle kırabilir ya da yanlış anlaşılabiliriz.

Günün en önemli açısı; Mars – Chiron kavuşumu; sert, zorlayan ve şiddetli olayların gelişimine sebep olabilir. Her türlü ortamda ve süreçte sakin, sabırlı ve temkinli olmaya; enerjimizi doğru yönlendirmeye özen gösterelim lütfen!

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.