Yeni Yıl, Yeni Başlangıçlar

fal-ad1


Değerli Astroloji Takipçilerimiz,

Çok hızlı ve çok zorlayıcı olaylarla dolu bir yılı geride bıraktık. Bölgemiz ve topraklarımız can yakan, trajik bir dönemden geçiyor. Dünyanın da çeşitli sınavlardan geçtiği bir yıl oldu 2016.

Ancak özellikle ülkemiz için ele alırsak; her şeye rağmen bize yakışan metanetimizi, birlik ve beraberlik bilincimizi, hoşgörümüzü koruyarak yolumuza devam ettik. Her şeye rağmen; umutla daha güçlü olacağımız, gelişeceğimiz, öğreneceğimiz zamanlara adım atıyoruz.

Ay, yılın son gününe Oğlak burcunda boşlukta giriş yapıyor. Ardından sabaha karşı; Kova burcuna geçiş yapıyor.

Kova burcu, kolektif bilinci, özgür ve farklı olmayı, asiliği temsil eder. Aslında Ay’ın; yılın son ve yeni yılın ilk gününe Kova burcunda giriş yapması; bilinç olarak bu konuları deneyimlemeyi de gösteriyor.

Astrolojide Ay; aynı zamanda halkı, halkın duyguları ve tavrını da anlatır. Ülkemiz doğum haritasında Yengeç burcu yükselir. Yönetici gezegeni de Ay’dır. Bu nedenle daha ay tabanlı ve duygusal hareket ederiz. Korumacı, güvenlik ihtiyacı yüksek seviyede, aile, milli birlik ve beraberlik duygularımız yüksektir. Daha geleneklerine, köklerine bağlı bir tutum sergileriz.

Kova burcu; yenilikçi, marjinal, özgürlük temalarını içerir. Kolektif hareket eden, gönüllü, empatiye ve yardımlaşmaya dayalı süreçleri de anlatır. Bu yılın son gününü Kova temalarıyla tamamlayacak olmamız; önümüzdeki yıl özellikle toplumsal anlamda bu temaların davranışlarımıza daha fazla yansıyacağını da işaret ediyor.

Günün genelinde; sosyal anlamda ilişkilerimizin yoğun olduğu, organizasyona dönük, iletişimiz ve entelektüel akışın yaşanacağı etkiler altındayız. Birlikte olmak, kolektif hareket etmek günün anahtar kelmesi görünümünde…

Değerli takipçilerimiz;

Yeni Ay yazımızdan bu tarafa çeşitli şekillerde yaptığımız uyarıyı bir kez daha yapmakta fayda var: Yılbaşı akşamı olması nedeniyle; alkol tüketiminde artış olabilir. Özellikle Neptün’ün sıkıntılı açıları, balık burcunda Güney Ay Düğümü ile kavuşum gerçekleştiren Mars; Neptün’le kavuşuma hazırlanıyor. Bu açı pek çok anlamda sıkıntılı olmakla birlikte; zehirlenmeler, kandırılma, aldanma, aldatma sudan gelebilecek zorlukları da yansıtır. Bu nedenle; alkol tüketiminde lütfen dikkatli olalım. Aynı şekilde gıda tüketimine de dikkat etmekte büyük önem var.

Sabah saatlerinde; Ay – Uranüs karesi etkili oluyor. Ani, beklenmedik olaylar yaşanabilir. Duygusal anlamda kendimizi gergin, stresli hissedebiliriz. Bizden ya da karşıdan beklenmeyen hareketler ortaya çıkabilir.

Akşam saatlerinde Ay’ın Jüpiter’le üçgen açısı etkinleşiyor. Bolluk- bereketle de ilişkilendirilen bu açı; aynı zamanda iyimserlik ve genişleme anlamına da gelir. Duygularımızın oldukça yoğun yaşanacağı, yeme – içme, alış-veriş isteğimizin yüksek seviyede yaşandığı zaman dilimindeyiz. Duygusal anlamda biraz abartılı hareketler gösterebiliriz.

Akşamın ilerleyen saatlerinde etkili olacak Ay – Satürn sekstil açısıyla; daha disiplinli ve sağlam hareket edeceğimiz bir süreçte olacağız. Aile büyüklerimizle vakit geçirebilir ve desteklerini alabiliriz. Ev ve yuvayla, aile büyükleriyle, eğitim ve öğrenmeyle ve geçmişle ilgili anıların paylaşılması adına uygun bir zaman dilimindeyiz. Yılbaşı akşamı olmasını da göz önünde bulundurarak; ailemiz ve büyüklerimizle keyifli zaman geçirme imkanı bulabiliriz.

Bu olumlu açıların etkisiyle yılın son gününe giriş yaparken; sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz, huzurlu, bereketli, sağlıklı ve keyifli bir yıl dileriz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.