Yeni Kararlar İçin Çok Önemli Bilgiler

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Şubat ayının ilk haftasında Jüpiter ardından Mart’ın ilk haftasında da Venüs geri (Retro) hareketine başlıyor. Bu retrolara Merkür’ün bu yıl içindeki ikinci retrosu ve Yay’da Satürn retrosuda ekleniyor. Bu durumda; 2017’nin özellikle ilk yarısında zamanı daha yavaşlamış hissederken; çoğumuz işlerinde ve hayatın planlanması, ilerlemesinde biraz zorlanabilir.

Parasal konular, bolluk bereket, aşk, ikili ilişkiler, evlilik, projeler, kariyer, yeni başlangıçlarla ilgili yılın ilk yarısında süreçler önemli ve riskli olabilir. Bu durum; özellikle bu gezegenler doğum haritalarında retro olanlar için eğer diğer açıları da olumlu ise geçerli olmayacaktır. Bu haritalara sahip kişiler açısından, yılın ilk yarısında önemli girişimler sağlanabilir. Hatta pek çoğunun çok önemli dönemleri arasında olabilir bu ilk yarı….

Natal (doğum) haritamızın analizini ve Retroların bu yıl içinde hayatımıza etkilerini, önemli tarihleri öğrenmek için astroloji bölümümüzün eğitimli, kaliteli ve uzman astrologlarından danışmanlık alabilirsiniz.
Ay; Yay burcunda hareketine devam ediyor.

Günün ilk açısı sabahın erken saatlerinde gerçekleşiyor. Ay – Uranüs üçgeni; sıra dışı ve özgürlükçü bir etki yaratıyor. Planlanmayan gelişmeler, ani durumlar, beklenmedik tavırlar bu zaman diliminde etkili olabilir. Planlarımızda değişikli yapmak gerekebilir. Bu nedenle bu saatleri zorunlu durumlar dışında oluruna bırakmakta fayda var. Bu süreci sorunlu konuların konulara farklı çözüm yolları bularak da değerlendirmemiz mümkün.

Bu açının ardından; Ay – Venüs ve ardından Ay – Chiron kare açıları; ikili ilişkiler açısından biraz zorlayacağa benziyor. Bu süreçte kırılgan, toleranssız olma ihtimalimiz yüksek. Geçmiş yaralar açılabilir. Sebepsiz bir acı da içten içe bizi üzebilir. Anlayamaz ancak kendimizi huzursuz ve üzüntülü hissederiz. Venüs’ün karesi nedeniyle de mali konularda temkinli olmakta fayda var.

Öğle saatlerinde etkisini hissedeceğimiz Ay – Jüpiter sekstil açısı; sabah yaşadığımız süreci nispeten destekliyor ve toparlıyor. Özellikle manevi anlamda bir rahatlama ve nefes alma sürecindeyiz. Öğle saatlerini bu anlamda değerlendirebiliriz.

Ardından; Ay – Satürn kavuşumu gerçekleşiyor. İşlerimize daha kolay odaklanarak, disiplin sağlama şansımız yüksek. Bu açı; eğitim ve öğrenme konusunda da kalıcı bir süreci işaret ediyor. Evle ilgili işlerimizi tamamlayabiliriz. Aile büyükleri ve bizden tecrübeli kişilerden de bu süreçte destek alıyoruz.

Akşam saatlerinde biraz daha dikkatli ve farkındalıklı davranmamız gerekebilir. Ay – Mars karesi etkili oluyor. Dışarıdaysak yollarda araç kullanırken dikkatli ve sakin kalalım. Tartışmalardan ve tekin olmayan ortamlardan uzak duralım.

Evde; kendimizi stresli hissedebiliriz. En küçük hareket ve söz gözümüze batabilir. Ani ve agresif konuşmalar, tavırlarla can sıkıcı gelişmeler yaşanabilir. Kendimizi ve karşı tarafı çok fazla zorlamadan odağımızı mümkün olduğu ölçüde bizi mutlu eden bir şeylere yönlendirelim.

Bu açıların ardından; Ay yay burcunda boşluğa geçiş yapıyor.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.