Yeni Ay’la Birlikte Canlanma Zamanı

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz,

Bugün; sabah saatlerinde Koç burcunda bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Ateş grubu burçta ve enerjisi bir hayli yüksek bir Yeni Ay’a giriş yapıyoruz. Kış aylarının ve biraz da düşen tempomuzun canlanacağı; zaman zaman “ben” duygusunun fazla öne çıkacağı bir süreç görünüyor önümüzde…

Yeni Ay’larda Güneş – Ay kavuşumu yaşanır. Bu Yeni Ay’da Güneş ve Ay haritanın 1. Evinde ve retro Venüs de hemen Güneş’in yanı başında. Harita’da Koç burcunda birikim var; Koç stelyumu ağır basıyor. Ardından 12. Ev balık burcu ve yükselen çizgisi üzerinde Neptün; dikkat çekici.

Mars’ın yönettiği Koç bucunda yer alan retro Venüs; yöneticisi olduğu Boğa’daki Mars ile karşılıklı ağırlamada…

Yaratıcılığın, ilahi olanın temsil edildiği yükselen çizgisindeki Neptün; Yeni Ay yöneticisi Mars’la sekstil açı gerçekleştiriyor.

Yine Koç burcunda kavuşumda olan Uranüs ve Merkür, Satürn ile trine gerçekleştiriyorlar. Chiron ise Satürn ile kare açıda.

Haritanın ikili ilişkiler, ortaklıklar alanında retro hareketini sürdüren Jüpiter; 11. Evde yerleşen Plüton’la kare açıda. 

Beklentilerimiz, girişimlerimiz ve yeni adına; adeta bir çocuk enerjisi ve belki de savunmasızlığıyla ortaya atılabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Oldukça hevesli, cesur, “ben” kavramıyla ilerleyeceğimiz ve aynı karşılığı da görebileceğimiz hareketli sahneler yaşayabiliriz.

Sağlam donelerle, manipülatif etkilerin dışında kalarak bireysel alanda güzel gelişmeler yakalama şansımız çok yüksek. Mantığımızı ve isteklerimizi çıkarlarımız doğrultusunda değil; doğru değerlerle kullanarak yol alırsak; başarıya ulaşma imkânımız var!

Coşkuyla, çocukların saf ve kıpır kıpır enerjisiyle sarılacağımız işlerimiz da; inanarak ve yanlış yönlendirmelere kapılmayarak yol alırsak başarıya ulaşabiliriz!

Ben kavramının fazlaca ortaya çıkacağı süreçte, zaman zaman gerilimli, ani hareket edeceğimiz, seslerin hatta kavganın da yükselebileceği durumlara karşı dikkatli olmamız da gerekiyor.

Zaman zaman kendimizi ve ortamımızı gözden geçirmek, karşı tarafın ve çevremizin isteklerini de göz önünde bulundurmak gerekecek. Ani ve sabırsız hareketlerimiz, ortaklık ve ikili ilişkiler alanında zorlanmalar yaşatabilir.

Ekonomik alanda biraz zorlu bir dönem olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz. Mali konular Nisan ve Mayıs aylarını da içine alacak şekilde fazlaca konuşuluyor olacak. Değerlerimize, kaynaklarımıza ve yatırımlarımıza dikkat etmemiz gerekiyor bu süreçte.

Toplumsal düzlemde ani gelişen ve belirsizliği, yönlendirilme ihtimali yüksek zorlayıcı olaylar yaşanabilir. Çok önemli gelişmelere, dönüşüm ve yeniden yapılandırma süreçlerine doğru yol alıyoruz.

Ekonomik ve askeri alanda çok yoğun bir sürece giriyoruz. Kolektif alanda çok hareketli, siyasi ve askeri harareti yüksek, toplumsal hareketliliğin de yoğunlaşacağı zamanlar görünüyor önümüzde… gerilimi, tansiyonu yüksek ve zorlayıcı etkiler altında kalabiliriz. Günün enerjileri, hızlı, tempolu Yeni Ay ve kuvvetli ve harekete geçirici etkileriyle yol alıyor.

Sağlıkla ilgili bu dönemde özellikle baş, yüksek tansiyon, migren, bacak ve ayaklarda hassasiyete dikkat etmek yerinde olur. Yeni başlangıçlarımız ve dileklerimiz için de Ay’ın hilal fazına geçiş yapacağı Çarşamba günü hatta akşamı ve beraberindeki süreci değerlendirebiliriz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.