Yeni Ay Terazi, Dengeler Kuruluyor!

fal-ad1

yeni-ay-21 Ekim Cumartesi, 8 derece Terazi’de bir Yeni Ay gerçekleşti.

Jüpiter kavuşumlu bu Yeni Ay; Terazi’nin ilk dekanında gerçekleştiği için adalet, hukuk, diplomasi, denge gibi Terazi burcunun temsil ettiği konularda kuvvetli gelişmeler yaşanacak.

Haritanın yükseleninde 25 derece Aslan burcu bulunuyor. Yöneticisi, Yeni Ay’la birlikte yine Terazi’de. Terazi’nin yöneticisi Venüs pek rahat edemediği ve zayıf olduğu Akrep burcunda.

2. evde gerçekleşen Yeni Ay, Oğlak burcuna geçiş yapan Mars ve yine Oğlak’ta ileri hareketine geçen Plüton ile kare, Neptün’le ve Satürn’le desteklenmiş durumda.

Jüpiter’in hak edene destek vereceği, hak, hukuk, adalet arayışı ve isteğimizin artacağı bu Yeni Ay’la birlikte; Ekim ayı kişiler için olumlu ancak, ülkemiz için zorlu geçeceğe benziyor.

Diadem sabit yıldızı ile aynı boylamda bulunan Yeni Ay; kolektif alanda sahip olduğu şeyi feda etme, vazgeçme, adamakla ilgili durumları yaşatabilir. Alma – verme dengesini yeniden şekillendirmemiz gerekirken; feda etmenin, “neyin” karşılığında “neyden” yeni-ayvazgeçtiğimizin altını da çizmek durumundayız.

Mars – Plüton sert açıları; önemli ve dönüştürücü olayların hız kazanacağı bir aya giriş yaptığımızı gösteriyor. Kolektif alanda maalesef; özellikle Ekim ayının 2. Haftasından itibaren zorlayıcı olaylarla karşı karşıya kalabiliriz. Sınırlarımız, toprak bütünlüğümüz, uluslararası ilişkiler, bankacılık, ekonomi, hukuk konularında hareketli günler yaşayacağız.

Bireysel anlamda; iş, kariyer, hak ediş konularında uzun süredir uğraşıp emek verdiğimiz konular da başarı sağlanması mümkün olacaktır. Mars’ın çok kuvvetli olduğu Oğlak burcundaki hareketi, stretejik ve çalışkan davranmamız durumunda fırsatları yakalayabileceğimizi gösteriyor. Mali durumumuz, borç-alacak ilişkilerimizde yeni düzenlemeler ve bireysel anlamda destekler, yapılandırmalar sağlanabilir.

Estetik değerler, güzellik, aşk ve cinsellik konularında Venüs’ün Akrep burcunda olması nedeniyle de yükselme yaşanabilir. Aynı ölçüde, yaratıcı yanımız, yazma-çizme ve diğer sanatsal alanlarda güzel çalışmalarla parlamamıza fırsat tanıyor.

Terazi ve Jüpiter gölge taraflarıyla da sıkıntı yaratabilir. Özellikle sezgilerimizin de yoğun olduğu bu dönemde; şüpheci ve sorgulayan yönümüz ağır basabilir. Olayları abartarak, sivri ve kırıcı dille tartışmalara girişebiliriz. Gereksiz konuşmalarla enerjimizi boş yere yeni-ay-3kullanmamız, Jüpiter’in büyüten etkisiyle olayları büyütüp alınganlık göstermemiz de mümkün olabilir. İlişkilerimizde dengeyi ve huzuru sağlamak için bu gölge yönlerimizle barış yapmak durumundayız. Enerjimizi boşuna harcamak yerine; uzlaşmacı, üretken, yeniye açık ve pozitif tavrımızı korumaya özen göstermeliyiz.

Dengemizi koruyarak yeni başlangıçlara geçiş yapacağımız bu Yeni Ay; önemli bir mevsimin ve yaklaşan yeni yılın temelini sağlayacak. Gölgelerimizle yüzleşip, “biz” kavramına dikkat ederek yeni adımlar atmaya başlayabiliriz!!!

Terazi Yeni Ay’ı ve yeni mevsimin bütünün ve hayatlarımızın hayrına olmasını dileriz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.