Yeni Ay ve Etkileri

fal-ad1

img_4276Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Bugün, saat 15:17, Yay burcunun 7. Derecesinde bir Yeni Ay meydana geliyor.
Ateş grubunun iyimser, arayış içinde olan, inançlı, öğrenmeye, bilgiyi bulmaya ve farklı kültürlere hevesli Yay burcu temaları gözle görünür olacak. Bu Yeni Ay’la birlikte hayatımızda inançlar, değerler başta olmak üzere; bilgi, yaratıcılık, bazı geçmiş bağlılıkların bitirilmesi, özgürlük arayışı oldukça ön planda görünüyor.

Alt yapısı sağlam, hedefleri net olan girişimlerde haritalarımızdaki hak edilmişlikler doğrultusunda, bir kısmımız için güzel fırsatlar ve başarılar mümkün gözüküyor.

Haritamızın yükseleninde Koç var; bu nedenle ateş elementinin çok yoğun olduğu ve dolayısıyla bu kapsamda konuların daha fazla yaşanacağı dikkat çekici….

Yeni Ay haritasının öne çıkan açısı; Jüpiter – Uranüs karşıtlığı. Bu ikilinin kare ve karşıtlık açıları genellikle yer hareketlerinde hızlanma getirir. Güneş’in geçtiğimiz Dolunay’la da birlikte öne çıkan ve Ay Düğümleriyle yaptığı kare açı bugün tam olarak netleşiyor. Bu anlamda özellikle depremlerin biraz daha devam edeceği söylenebilir.

Her ne kadar; deprem açısı olarak da göz önünde olsa da aslında Jüpiter – Uranüs karşıt ya da kare açıları; bilinç ve ruhsal gelişim üzerinde önemli açılımlara ve bunun dünya üzerinde ortaya çıkmasına vesile olur. Yay burcunun temsil ettiği idealler, bilgi, felsefe, arayış, aydınlanma konularında; beraberinde sanatsal faaliyetlerde önemli gelişmelere ve aydınlanma çalışmalarına tanık olabiliriz. Uranüs etkisi; dünyanın bir çok yerinde ayaklanma ve özgürleşme hareketlerini tetikleyebilir.

Yeni Ay; parasal konular, ortaklıklar, evlilik ve ilişkiler konularında ciddi sınavlara açık durumda… Sözü edilen bu alanlarda ani kopuşlar, krizler meydana gelebilir. Ortak hareket edilen hemen her konuda sıkıntılı bir döneme işaret ediyor. Bu süreçte; ayaklarımızı sağlam yere basarak ve ortak hareket tarzını yine ön plana alarak akıllıca çözüm yolları üretmek mümkün olacaktır. Ayakları sağlam yere basmak dedik; çünkü Yay burcunun iyimser bir anlayışı temsil edip zaman zaman burnunun önünü görememesi ve Neptün’ün olumsuz açıları aldanma ve aldatılma, kandırılma risklerini ve hayal kırıklıklarını da beraberinde getiriyor. İyimserliğimizi bozmadan ve gerçekleri göz ardı etmeden gerçekleşecek girişimlerde; hedefe ve başarıya ulaşmak mümkün olacaktır.

Jüpiter’in Plüto’yla kare açısı, özellikle ekonomik anlamda ciddi bir dönemi işaret ediyor. Parasal her konuda ülkemiz ve dünyanın önemli bir bölümünde daralma ve borçlanma ciddi ölçüde aratacak. Yatırımlar ve borçlanma konularında dikkatli olmakta büyük fayda var.

Yay burcunun adalet, hukuk temalarını da temsil etmesi nedeniyle başta mali alanda olmak üzere; yurt dışı konular, eğitim, bankacılık gibi alanlarda ani ve gündemi etkileyecek hukuki düzenlemeler ve beraberinde yenilenen yapılandırmalar dikkat çekebilir.

Sağlık anlamında özellikle bu süreçte; karaciğer, safra, üst bacaklar ve kalça rahatsızlıklarına dikkat etmek faydalı olacaktır. Ameliyatlar konusunda çok acil değilse biraz daha beklemenizi tavsiye edebiliriz. Çünkü Neptün’ün Ay Düğümleri’yle olumsuz açıları var…

Ülkemiz açısından da bu Yeni Ay; parasal konular çok fazla gündemde olacak. Özellikle 2017 yılı Ağustos ayına kadar bu sürecin belirgin şekilde önümüze gelmesi mümkün gözüküyor. Uluslararası ilişkilerde gerilim devam etmekle birlikte; sınırlarımızda yaşanan süreç hayli yoğunlaşıyor.

Yeni Ay; bir şeylerin tamamlandığı ve yeni bir sürece adım attığımız dönemlerdir. Bu Yeni Ay’da özellikle Uranüs’ün getireceği etkiyle; altı sağlam temellere dayanan ideallerimiz ve girişimlerimiz değer kazanacaktır. Yaratıcılığımız artarken, fırsatları da birçoğumuz yanı başında bulabilir. Fevri ve kontrolsüz davranmadan, doğru yapılmış bir planla başarıyı ve aydınlanmayı hayatlarımıza çekebiliriz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.