Yaz Tatili

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

unnamedHemen hemen herkesin bir an önce gelsin diye beklediği bir mevsimdir yaz. Tatil için en çok tercih edilen yaz aylarındayız. Doğal olarak yaz tatili deyince akıllara deniz, kum ve güneş geliyor. Ülkemizin üç tarafının denizlerle kaplı olması, güzel havası, güzel doğası ve kah dalgalı, kah çarşaf gibi masmavi sakin denizleri baştan çıkartıyor tatil yapmak isteyenleri. Yanlız bizleri değil, tüm dünya ülkelerindeki diğer insanları da cezbediyor.

Sadece denizimiz değil, doğamız, yaylalarımız, vadilerimiz de tatil için inanılmaz güzel seçenekler sunuyor bizlere. Yıl içerisindeki yorgunluğu atmak, pozitif enerji ile dolmak, dinamik ve zinde olmak için doğanın keşfedilmeyi bekleyen kollarına bırakın kendinizi. Hem kendinizi dinleyin, hem doğanın size sunduğu pozitif enerjiyi alın, hem de yeni yerler keşfetmenin hazzını yaşayın.

unnamed (2)Güzel ülkemizin her yeri sizleri bekliyor. Karadeniz’in serin ormanlarında, hele yaylalarında, Toros dağlarında, Ege’nin Menderes kenarlarında, İç Anadolu’nun bozkırlarında, Doğu Anadolu’nun mor dağlarında veya Güney Doğu Anadolu’nun ovalarında.. Yanınıza sadece fotoğraf makinenizi almanız yeterli. Gündüz gezip, gece serin doğaya sarılıp yatmanın keyfi ancak rüyalarda oluyor, bu rüyaları gerçek kılmak da bizlere düşüyor.

Uçsuz bucaksız ve yeşilin her tonunu ayaklarınıza seren yaylalar, yaz aylarının muhteşem mekanlarıdır. Yaylalarımızın bitki örtüsü, iğne ve yayvan yapraklı çam ağaçları, yayla düzlüğü, yeşil halı üstüne serilmiş güzellikleri yaşatıyor. Ormanı, rengarenk çiçekleri, pınarları, mağaraları ve yaban hayvanlarıyla aynı masal kitaplarındaki gibi. Doğa yürüyüşçüleri ve fotoğraf tutkunları için efsane yerler. Örneğin Sis Dağı Yaylası Milli Park olarak özel korunmaya alınmış çok özel ve çok güzel bir yer. Sisin ayrı bir görsel şölen yarattığı yayla Görele’ye 40 km uzaklıkta.

unnamed (3)Oğlumla bir çok defalar boydan boya Karadeniz turu yaptık. Her seferinde daha görmediğimiz güzellikler olduğunu fark ettik. Orada çektiğimiz resimleri tab etmesi için verdiğimiz fotoğrafçı kendi duvarlarına asmış bizim resimleri, hatta gören bir ressam resimlerden istemiş yağlı boya tablolarını yapmak için. Gezdiğimiz gördüğümüz hangi yaylanın adını vereyim sizlere, birinin adını yazsam diğeri darılacak. Kito, Anzer, Elevit, Ayder, Uzungöl, Ovit, yaylalarını bilmeyen yoktur. Ordu’nun Perşembe Yaylası da çok güzeldir. Buraları sizler de ilk fırsatta görmelisiniz. Adana Yaylaları, Kozan Horzum yaylaları da çok ünlüdür. Toroslardaki yaylalara çocukluğumda gitmiş akrabalarımızla yaylalarda kalıp gezmiştik. Unutulmaz güzelliklerdi.

unnamed (1)Tatil sadece bedenin dinlenmesi için değil, ruhun dinlenmesi için de şart. Tatil yapmayı, uzun bir yolculuk yaparken mola vermeye, mola sırasında hava alıp, dinlenip, yola devam etmeye benzetiyorum. Mola vermeden yapılan uzun yolculuklarda nasıl bitap düşülürse, uzun süre mola vermeden çalışmak da kişiyi bitap düşürebilir. Unutmayın ki günlük hayatın rutini dışında yaptığınız her aktivitede beyniniz ve bedeniniz mola vermiş olacak.

Bir insanın mutlu olması, tatilden arınmış ve dinlenmiş olarak dönmesi, gelecek çalışma günleri için çok önemlidir.

Bu nedenle ister deniz kenarında, ister yaylada ister kendi evinizde, nerede tatil yapıyorsanız iyice dinlenin. Hem bedenen, hem ruhen.

Hepinize iyi tatiller diliyorum benim sevgili kahve dostlarım 🙂

Yazın bu sıcak günlerinde unutmamamız gereken çok önemli bir şey daha var.

O da sokak hayvanları ve kuşlar için koyacağımız bir tas su 🙂

Sevgilerimle…

Binnaz ablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.