Yaz Tatili

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Yaz TatiliSonbahar kızıyım ben. Ekim ayında dünyaya gelmişim ama mevsimlerden yazı severim. Güneşi, denizi, masmavi gökyüzünü, dondurmayı, buz gibi limonatayı, kavunu, karpuzu, içinde yaz olan herşeyi çok severim. Ne güzeldir yaz. Zahmetsiz ve kolay bir mevsimdir.

Yaz TatiliKah çocuklarla kumdan kaleler yaparsın, kah güneşin altında ıstakoz gibi kızarırsın. Ya da çamlar altında püfür püfür esen rüzgarın koynunda serinlersin.

Mevsim yazdır hayata bambaşka bakar, mutlu hissedersin.

Yaz mevsimi deyince, deniz, kum, güneş ve bitmeyen bir enerji akla gelir. Deniz ve havuz sefaları, piknikler, doğa yürüyüşleri, yeni yerlere yapılan geziler, çocuklar için bitmek bilmeyen oyunlar, gençler için yeni aşklar, eğlenceler, dostlarla buluşmalar.

Oğlum Sertaç Taşdelen ve ben yaz mevsimini sporla değerlendirmeyi severiz. Oğlum yüzmeden plaj voleyboluna, sörften dalmaya kadar su sporlarını severek yapar. Hatta yaz tenis kamplarına gider. O da benim gibi güneşin altında saatlerce boş vakit geçirmeyi sevmez. Çocukluk yıllarından beri yaz tatillerini spor kampları ile birleştirmişizdir. Uçurtma sörfünden dalışa kadar tüm sporları yapabilmesi için önce kurslarına gidip sertifikasını aldı ve kendisini geliştirdi.

Daha küçük bir çocukken yaz tatillerinde Marmaris’e gider orada vakit geçirirdik. Sabah erkenden kalkar, hafif bir kahvaltı yapar, orman içi yürüyüşümüze çıkardık. Yürüyüş sonrası denize girer, saatlerce yüzer eve dönerdik. Dedesi Sertaç’ı bekler bahçe işlerini beraber yaparlardı. Bahçemiz önlü arkalı büyük bir bahçe idi. Her iki tarafın otlarını yolarlar, budarlar, sularlar, o sıcakta ter içinde kalırlardı. Ben oğluma kıyamaz” hadi yeter artık” dedikçe babam “spor bu spor bir şey olmaz” derdi. Sonra akşam denize bir kez daha girerler günü böyle geçirlerdi. Rahmetli babam da spora düşkündü o yaşına rağmen hiç aksatmadan sporunu yapar, bize güzel örnek olurdu.”Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” derdi.

Yaz tatillerimiz hiç sıkılmadan dolu dolu geçer, hiç bitmesin isterdik.

Herkese eğlenceli, mutlu, sağlıklı, bol sporlu tatiller dilerim benim sevgili kahve dostlarım.

Sevgilerimle,

Binnaz ablanız.

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>