Yaşamın Anlamı Sevgidir

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Sevginizi sadece içinizde mi yaşarsınız? Sevme tarzlarımız farklı olsa da, gösterme biçimlerimiz çeşitlilik gösterse de en temelde sevilen kişiye bunu ‘göstermek’ esastır. Sevilen kişiye ilgi göstermek, gelişmiş insan profilinin en önemli göstergesidir. Kişinin ötekini görebilmesi, hissedebilmesi, istemeden verebilmesi üst düzey bir insanlık durumudur. İlgilenildiğini hissetmek harika bir şeydir, yediden yetmişe ilgiden hoşlanmayan kimse yoktur.

Kalbinizin sınırlarını zorlayan, tüm ruhunuza hatta bedeninize egemen olan bu güzel duyguyu, hissettirebilmek de en az içinizde hissettiğiniz kadar coşkulu olmalı. Sizden taşıp sevdiğinize akmalı. Sevginizi itina ile paketlemeli, en güzel süslerle süslemeli ve özenle sunmalısınız. Bilinmelidir ki, hiç bir kalbe kapısı kırılarak girilmez.

Duygularınız içinizde birer çağlayan misali coşup taşarken, dudaklarınızdan çıkacak sevgi sözcükleri, sevdiğinizin yüreğinde en derinlere inebilmeli, onu pembe bulutlarda gezdirip, mavi derinliklerde yüzdürmeli hatta kor ateşlerde eritebilmelidir. O güzelim duyguyu gözlerinizdeki ışıltılarla paketlemeli, yüzünüzdeki tatlı tebessümle rengarenk süslemelisiniz.

Yaşamın Anlamı SevgidirDuygularımız sadece içimizde kendi kendimize yaşamamız için değildir. Sevgimizi yeterince göstermedikten, içimizdeki bu güzel, yoğun duyguyu paylaşmadıktan sonra ne anlamı kalır ki? Birisine ilgi göstermek, karşınızdaki kişiye “Seni düşünüyorum”, “Seni önemsiyorum”, “Benim için değerlisin”, “İhtiyaçlarına duyarlıyım”, “Seni mutlu etme sorumluluğunu taşıyorum” demektir. Bunları hissetmek ne kadar güzeldir değil mi?

Bence bu dünyada ihtiyaç duyduğumuz ve muhtaç olduğumuz en önemli şey sevgidir. Küçük bir tebessüm ve tatlı dil, karşımızdakine verebileceğimiz en güzel hediyedir. Sevgi kelimelerle ifade edilemeyecek kadar yüce bir duygudur. Sevgiyi hakkıyla yaşayabilmek ve verebilmek mutluluğun ta kendisidir.

Güller, laleler, bütün güzel çiçekler solar, solmayan tek şey verilen sevgidir. Unutmayın hayatta hiç bir şeyiniz kalmasa da yüreğinizi ısıtacak hep bir sevgi gülünüz olsun.

Şimdiden “Sevgililer Günü”nüz kutlu olsun !!!

Nice güzel sevgi dolu günler diliyorum benim güzel kahve dostlarım.

Sevgilerimle,

Binnaz ablanız.

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.