Vazgeçebilmek

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

d3f3fcef-7efb-4735-873f-ffa39a0af024Sessiz sakin bir yerde hem bedeni hem de zihni dinlendiren yaz tatili kadar güzel bir şey yoktur. Yıl boyunca sizi üzen, sıkıntıya sokan, stres yaratan tüm geçmişi temizleyip yeni bir sayfa açma zamanı olmalı tatiller. Kimler kalmalı, neler atılmalı, neler geri verilmeli, neler satılmalı. Kimler “in” kimler “out” listesi hazırlamalı, zihni ve bedeni temizleyen güzel bir yaz temizliği yapmalıdır.

1bec2766-6215-40c4-81d0-22cd692c57ceİyi niyetini, merhametini, sevgini, enerjini, zamanını ve en önemlisi kendine olan saygını hak etmeyene kendini feda etmemeli insan. Enerjini tüketen, olumsuz davranışlarda bulunan, seni mutlu etmeyen her şeyi yaz rüzgarına serbest bırakın gitsin. Yerine sizi mutlu edecek, olumlu duygular verecek güzellikleri koyun.

Yıllarca sizi esir eden duyguları, ayağınıza dolaşan geçmişi bırakın gitsin. Özgürleşin, rahatlayın, ferahlayın.

Siz kendinize değer vermedikçe, karşınıza hep size değer vermeyen insanlar gelir. Güçlü değerleriniz olsun, her koşulda değerlerinizi koruyun. Yarı yolda bırakanları, yalan söyleyip aldatanları, hak ettiğiniz değeri vermeyenleri, arkanızdan kuyunuzu kazanları yaz sıcağında bırakın, denize salın gitsin.

c8d6da7b-fd6c-4c60-be00-91d3b0e36026Mutluluğunuzu bir olaya, bir insana fazla odaklamayın. Bu tarz mutluluklar geçicidir. Sizin kendi öz varlığınızla mutlu olmanız yeterlidir. Üzülüp kahrolduğunuzda, birinden bir darbe aldığınızda buna sizin izin verdiğinizi sorgulayın. Çizginizi ne kadar çiğnemelerine izin verdiğinizi düşünün.

En çılgın aşklar, en tutkulu sevdalar da bir gün biter, her şeyin bittiği gibi. “Vazgeçemem sensiz olamam” diyen de bir gün onsuz olur. Hayat tek kişiliktir. Sadece zaman içinde diğer insanlar yolumuza çıkarlar ve yanımızda olurlar. Vazgeçmeli, vazgeçebilmeli daha doğrusu
vazgeçebilmeyi bilmelidir. Unutulmamalıdır ki “hiç bir şey vazgeçilmez değildir”.

Vazgeçmek için bir farkındalık ve bunun için de ayrı bir bilinç geliştirmek gerekir. Vazgeçmek de bir seçimdir ve büyük bir erdemdir. Vazgeçmek kolay görünür ama yürek ister, metanet ister, belirsizliği yönetme becerisi ister ve en önemlisi küllerinden yeniden doğma becerisi ister.

“Sende yansımasını gördüğüm içimdeki olumsuzlukları şükranla salıveriyorum ve bırakıyorum. Farkındalığımı arttırdığın için sana çok teşekkür ediyorum ve vazgeçiyorum” olumlaması size bir boyut daha kazandıracaktır.

Hepinize sevgi dolu sevip, sevileceğiniz çok mutlu bir hayat diliyorum,benim sevgili kahve dostlarım… Hayırlı pazarlar…

Sevgilerimle

Binnaz ablanız

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.