Ünlü Tarot Falcıları

fal-ad1

Merhabalar.

ünlütarotfalcılarıÜnlü Tarot falcıları kimlerdir diye sorulduğunda ilk akla gelen isim; hiç şüphesiz Alman Astrolog ve Tarot araştırmacısı Hajo Banzhaf’dır.

Öncelikle tanımayanlar için Hajo Banzhaf ile ilgili ufak bir bilgi vererek yazıma başlamak istiyorum. Hajo Banzhaf Almanya’da felsefe eğitimi almış ve uzun yıllar bankacılık yaptıktan sonra, Tarot’la derinden ilgilenmeye başlamış ve Tarot dünyasında saygın bir yer edinmiş tarot Üstatıdır. Astroloji ve Tarot konusunda çok fazla çalışma yapmış ve bu konuda pek çok kitaba da imza atarak Tarot dünyasına ve bütün ünlü Tarot falcılarına çok ciddi bir hazine bırakmıştır. Kuşkusuz bu sebeple dünyanın en önde gelen Tarot uzmanı kimdir denince ilk telaffuz edilecek isim Hajo Banzhaf’dır.

tarotBir internet sitesinde kendisinin bir röportaj sorusuna verdiği cevaba denk gelmiştim ve bu cevabını aynen yazıya koymak istedim. Çünkü soruya verdiği cevap, Tarotun aslında nasıl işlediği ve anlamının ne olduğunun ve astrolojiyle aralarındaki ilişkinin ne olduğuna çok net bir cevaptı ve dünyanın bütün ünlü Tarot falcıları içinse bu bilgi bir vizyon, bir ışık veyahut bir harita niteliği taşıyordu bence.

İşte o soru ve cevap: “sizce kehanet nedir? Yalnızca bir “evet” ya da “hayır”la yanıtlanabilecek bir şey midir? “

Hayır, asla. Kehanetler omuzlarınızdaki yükü almaya ve karar vermeye- çok yardımcı olsalar bile- sizin yerinize kararlar vermek için değildir. Dünyanın en bilinen kâhinleri, 1000 yıl boyunca aktif olan ve çok eleştirel filozoflar; Platon ve Sokrates tarafından bile çok saygı duyulan, Delphoi Kâhinleriydi. Ve aynı şekilde felsefe tarihinde “eski dünyanın yedi bilge adamının en büyüğü” olarak nitelendirilen, Miletoslu Thales, İ.Ö. 6. Y.Y başında- Delphoi Tapınağının girişine “Kendini bil!” diyen meşhur yazıtı yerleştirmiştir.

tarot falıBöylece kehanetlerin derin anlamını açık ve net bir hale getirmiştir. Tüm kehanetlerin ana fonksiyonu size kendinizi anlamakta yardımcı olmaktır ve bu, yaşam yolunuzu anlamayı da kapsar. Bu nedenle Astroloji ve Tarot size kişiliğinizi, yeteneklerinizi, becerilerinizi, aynı zamanda gölge yönlerinizi ve ayrıca zamanınızın bugünkü niteliğini, şu anda yüzleştiğiniz ve yakın gelecekte yüzleşeceğiniz görev ve meydan okumaları anlamanızda yardımcı olur.

Benim Tarot rehberim olarak “Tarot ve kahramanın yolculuğu” isimli kitabıyla aslında Banzhaf bize Tarotun ne olduğunu çok açık ve net bir şekilde anlatıyor ve ben bir Tarot yorumcusu olarak onun kitaplarını hem referans hem de başucu kitaplarım olarak kullanıyorum ve bu yazı vesilesiyle kendisine sonsuz şükranlarımı sunmak istiyordum ve Binnazablablog.com’a da bana şükran borcumu ödemekte kanal olduğu için teşekkürlerimi sunuyorum. Şuan başka bir boyutta, başka bir enerjiyi deneyimlediği için bu şükran ve bu yazı Üstad Banzhaf’a ışık tutacağı inancındayım. Yolculuğun sevgi ve ışıkla dolsun, Üstad Banzhaf !

fal-ad1
2 Yorum
  1. mali durumum işlerim bozuldu ve hiç çalışma hevesi kalmadı.ne yapacağımı şaşırmış durumdayım,

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.