Tutulma

fal-ad1

18 Ağustos Perşembe günü Kova burcunun üçüncü dekanında, 25 derecede halkalı ay 18btutulması gerçekleşecek. Ay, Kova Burcu’nun 25 derecesinde ve 4’üncü evde. Güneş ise Aslan Burcu’nun 25 derecesinde 10. Evde. Kova Burcu’nun yöneticisi olan Uranüs retro 6’ıncı evde, Güneş ve Ayın konumuna olumlu bir açı yapıyor. Haritanın yükseleni Akrep Yükselen yöneticisi Pluto ise Başak’ta seyreden Venüs ve KAD ile yine uyumlu bir etkileşim içinde… Bu tutulma haritanın 5 – 11 Aksında (Aslan – Kova ) gerçekleşeceğinden Aslan Aksı bireysel sembolizmayı, Kova Aksı ile kolektif sembolizmayı temsil eder. Yani bireysel yaratıcılık mı toplumsal yaratıcılık mı?, gibi birlik beraberlik konularında kadersel değişimlere neden olacak bir tutulma olarak görülüyor.

Diğer yandan tutulmanın yöneticisi Satürn 24 Ağustos tarihinde diğer bir malefik olan Mars Gezegeni ve Antares Sabit Yıldızı ile tam kavuşumda olacak. Peki bütün bu astrolojik göstergeler ne anlama geliyor? Hem bireysel haritalarda hem toplumsal olaylarda çok dikkat edilmesi gereken oldukça hassas bir dönemden geçeceğiz ve ne ektiysek onu biçeceğimiz dönemlere doğru yürüyeceğiz. Kısaca bu dolunaya dönülmez akşamın uykundayız, dolunayı da diyebiliriz.

Bireysel olarak, İstediğim yaşamı yaşıyor muyum? Özgür müyüm yoka zaaflarıma tutsak mıyım? Hayatta istediklerimi gerçekleştirmek adına gücümü kendimden alıyor muyum? Olmak istediğim kişi bu mu? Kolektife hizmet ediyor muyum? gibi farkındalık sorularını da beraberinde getirecek.

18aDiğer yandan Başak burcunda gerçekleşmekte olan Merkür Jupiter KAD (Kuzey Ay Düğümü) kavuşumu, Kova’nın radikal ve marjinal tutumları yerine, ayakları yere basan bir uslupla, temkin, detay ve mantığa da diğer yandan vurgu yapıyor. Yani değişim kaçınılmaz ama gözkyüzü diyor ki; “bu değişimleri ayaklarıız sağlam yere basarak yapın!“
İlişkiler açısından değerlendirdiğimizde özellikle Venüs’ün Plüton ile yaptığı üçgen açı ve bunun toprak grubunda olması , toprak gibi ayağı yere basan, sağlam temelli, havada asılı kalmayan, sahiplenici, değer gösteren ilişkilerin müjdesini veriyor. Bu yeni tanışmaların gündeme gelmesi kadar, eğer iliişki kadersel bir ilişki ise ve bireysel haritanızda doğru açılar ile durum vaad ediliyor ise , eskide kalmış aşkların da Eylül sonuna kadar yeniden canlanacağının müjdesini veriyor.

Tutulmanın ardından Saturn diğer bir malefik dediğimiz ki bu iki gezegen yani Saturn ve Mars (kötücül) Antares Sabit Yıldızı ile kavuşum gerçekleştirmek üzere 24 Ağustos’a doğru yürüyor. Toplumsal bazda gerginlik ve çalışmalara dikkat çekerken, hepimizin çok sağduyulu olması gereken bir döneme de damgasını vuruyor.
Tutulma esnasında Ay-Jüpiter-Uranüs gezegenleri arasında YOD açı kalıbı oluşuyor. Kaderin Parmağı olarak da tanımlanan bu açı kalıbı, önüne geçilmeyen kadersel gelişmelere işaret eder.

Birlik ve beraberlik sadece sevgi yolunda yüründüğünde doğru hedefe ulaşır. Niyetler, 188dilekler ve dualar toplumsal bir enerji yaratacaktır… Zorlu günlerden geçmekte olan ülkemiz için hepimizin “ben” merkezinden uzaklaşarak, “biz” farkındalığına ulaşması , görüş inanç ve değerlere saygı göstermesi, birlikten doğacak kuvvetin idrakine varılması bu tutulmada gökyüzünün verdiği ana mesajdır..

Varoluşun merkezinde yalnızca sevgi vardır. Sevgidir dünyayı, evreni, yaradılışı ayakta tutan ve hatta onun ötesinde olan saf Sonsuz Bir Işık’tır. Her birimiz İlahi Nur’un birer parçasıyız. O yüzden iyisi mi aydınlığa niyet edelim. Sevgi hepimizin içinde saklanıyor; bulunmayı bekliyor, paylaşmayı, çoğalmayı… Amaç karanlığın içine girip, etrafı aydınlatarak Işık’ı yaymaktır. Sonsuza kadar…

Sevgi ve Bilge’likle …

fal-ad1
Pelin Yıldırım

Pelin Yıldırım

1974 Ankara doğumlu, İşletme fakültesi mezunu, uzun yıllar uluslararası ticaret alanında çalıştı. “Yukarıda Ne Varsa Aşağıda O Vardır “ cümlesi onu önce hermetik felsefe ve ardından Astroloji ile tanıştırdı. Astrolojinin çeşitli tradisyonlarında eğitimler aldı. Klasik Batı Astrolojisi, İlişkiler Astrolojisi ve Ruhsal Astrolojisi alanlarında uzmanlaştı. Ayrıca yurtdışında Astro Psikoloji eğitimi aldı. Astoloji ile eşzamanlı olarak Amerika California’da yerleşik I-NLP Center ile NLP Master düzeyde çalışmalarını özellikle kadın farkındalığı ve ilişkiler konularına yönelik sürdürmeye devam ediyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.