Tek Kart Tarot Falı Bakma

fal-ad1

Tek Kart Tarot Falı BakmaMerhabalar.

Bugün ” Tek Kart Tarot Falı Bakma ” başlıklı yazım ile sizlerle beraberim.

Tarot falı bakmak için çok fazla sayıda açılım yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan tarot falı tek kart açılımı, herhangi bir konuda net ve tek bir cevap almak için kullanılan bir açılımdır.

Genel olarak tarot falı tek kart açılımı, sizin için büyük anlam taşıyan bir yol ayrımında olduğunuzda ya da önemli bir karar aşamasında bulunduğunuzda tercih edeceğiniz ve tarot kartlarının içinden tek bir kart seçmeniz ile size atmanız gereken adım hakkında fikir verecek olan açılım şeklidir. Düşüncelerinizi meşgul eden herhangi bir konuda soru sorabileceğiniz gibi, aynı zamanda günlük olarak tarot kartlarının içinden tek kart seçebilirsiniz.

tarottekkartBu yöntem, detaylı olarak diğer tüm tarot kartları ile birlikte açılım yapmak yerine sadece bir cevap almak için uygulanır. Tarot destesini, sormak istediğiniz soruya tamamen konsantre olarak karıştırdıktan sonra yine niyetinize odaklanarak desteyi ikiye bölersiniz. Ayırdığınız iki parça halindeki desteyi üst üste koyarak düz bir zemine kartları kapalı olarak yayarsınız. Sol elinizle niyetinizi, aklınızdaki soruyu düşünerek yerdeki kartların içinden bir kart seçersiniz.

Seçtiğiniz bu kart sorunuzun cevabını taşıyacaktır. Tarot destesinden seçtiğiniz tek kart, dikkat etmeniz gereken ayrıntılar, gözden kaçırdığınız minik detaylar, beklemeniz gereken süre, yardım alacağınız bir kişi, sizi engelleyen durumlar, karşılaşacağınız olaylar, etrafınızda gelişen konular ve takınmanız gereken tavır gibi size niyetiniz ile ilgili kısa ve net bir bilgi verecektir.

Tek Kart Tarot Falı BakmaTarot kartlarından yine kısaca bahsetmek isterim. Tarot falına destede bulunan 78 kart ile bakılır. 78 kart hakkında bilgi vermem gerekirse; tarot destesi Büyük Arkana ya da Arkana Majör (22 kart) ve Küçük Arkana ya da Arkana Minör (56 kart) olarak ikiye ayrılır. Arkana Majör tabir edilen kartlar Romen rakamları ile 0’dan 21’e kadar numaralandırılmışlardır. Bu kartlar, Deli, Büyücü, Başrahibe, İmparotiçe, İmparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi, Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm, Denge, Şeytan , Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya kartları şeklinde adlandırılırlar.

Arkana Minör ise sayılar ve sembollerin bir araya geldiği 40 adet kart ile saraylı kartlar olarak adlandırılan 16 adet kartın toplamı olan 56 karttan oluşmaktadır. Aynı zamanda Arkana Majör kartları “Büyük “Sırlar” ve Arkana Minör kartları “Küçük Sırlar” olarak da ifade edilir.
İnsanlar yüzyıllardır geleceği merak etmiş ve yine geleceği öğrenmek adına birçok farklı yöntemler geliştirmişlerdir. Bu yöntemlerin içinde tarot ise daima en doğru sonuçları vermiş bir fal metodudur.

Hayatın bir enerji akışından ve enerji alışverişinden ibaret olduğunu düşünürsek eğer, yaşadığımız bütün ayrıntıların kendi seçimlerimizin sonucu olduğunu fark etmemiz kaçınılmazdır. Kendi seçimlerimiz doğrultusunda yarattığımız geleceği değiştiremeyiz. Ancak, tarot kartlarına verdiğimiz enerji sayesinde sorduğumuz soruların cevaplarını alabiliriz ve bu sayede kendimize bir yol çizebiliriz.

Siz hiç tek kart tarot falı baktırdınız mı?

Sevgiler.

fal-ad1
Cansın Akın

Cansın Akın

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan yorumcu, anneannesinden geçtiğine inandığı farkındalık, durugörü, altıncı his ve rehber rüyalar ile 6 yaşında tanıştığını ve 17 senedir tarot yorumculuğu yaptığını belirtiyor. Meditasyon yapan yorumcu, aynı zamanda kuantum düşünce tekniği, nlp, inner-speak eğitimleri aldı. Son yıllarda Melek kartları üzerinde çalışmalar yapan yorumcu, pozitif düşünce ile yüksek frekansta kalmanın, olumlamanın, evrendeki spritüel yasaların hayatımıza mucize ve armağanlar getirdiğine inanıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.