Tek Kart Tarot Falı Açma

fal-ad1

Merhabalar…

tarot falı Tarot falıyla ilgili hemen her konuda sizinle paylaşımlarda bulunmaya devam ediyorum.

Bu sefer de sizlerle tek kart tarot falı açma konusunda fikir ve deneyim paylaşımında bulunacağım. Daha önce hem tarotun kısa bir tarihi hem de açılış metotlarıyla ilgili kısa bilgiler vermiştim.

Tarot falını tek kart olarak açabilme konusu tabiki en kolay ve zahmetsiz görünen tarot falı bakma biçimi. Hatta çoğunuz bunun, bir yorumcuya ihtiyaç duymadan yapılabileceğini düşünerek epey cezbedici bulabilir. Sonuçta desteden bir kart seçeceksiniz ve küçük bir kitapçıktan anlamını okuyacaksınız, oldu bitti. Fakat ne yazık ki durum bu kadar basit değil sevgili okurlar.

tek kart tarot falıHer bir tarot kartının ayrı ayrı anlamları olduğu gibi ruhları var. Ne demek bu ruhları? Örneğin, akıllı ve duygusal duruşun simgesi Kupa Prens’i bu mutlak çıkış anlamına rağmen, temmuz ortası bir akşamüstü size çağrıştırdıklarıyla, şubat gündüzünde çağrıştıracakları, elbette temel anlamdan kopmadan, epeyce farklı olacaktır. Yani insanın ruh hali gibi düşünebilirsiniz.

Kartlar kendi kendine konuşamadıkları için onlara bakan veya tutan insanların ruh hallerini taşırlar. Bu bilginin amacı desteden bir kart seçip kitapçıktan anlamını okuyarak varabileceğiniz noktanın hiç de yeterli olmadığını anlatmak içindi.

Aslında ben tek kart tarot falı açmayı pek önermiyorum. Zira seçtiğiniz bir konu ve kart sizi gerçek hayatınızda bir takım olumsuz ruh haline sokabilir. Hele hele bu konuda çok bilgili değilseniz örneğin bir “kılıç onlusu” kartını kendinize dert edebilirsiniz. Ancak yinede tek kart tarot falı açmak istiyorsanız yapılması gereken şudur; Öncelikle aklınızdan hangi konuyla ilgili kart açmak istediğinizi geçirin. Bu para, iş, aşk, sağlık gibi genel konular olabilir.

tek kart tarotSonra kendinize bir soru oluşturun. Ama bunu yaparken sorunuzun çok genel olmamasına özen gösterin, yani “bir gün çok zengin olabilecek miyim” sorusu yerine “istediğim şu kadar maaşlı bir iş bulabilecek miyim” gibi bir soruyla zamanı ve olumlu olumsuz olasılığınızı daraltın. Sonrasında kartları karıştırın ve kendinize en uygun yaratıcı bir yöntemle kartınızı seçin.

En doğrusu bir şekilde kartı sol elinizle dokunarak seçmenizdir. Ama yine de kartları geçen sefer verdiğim örnekteki gibi havaya atıp yere düşenlerden ilk gözünüze geleni seçecekseniz, onu sol elinizle yerden alın. Sol elin manası kalbe yakın olan ve kalpten kan alışverişini tüm vücuda yayan otobanların geçiş noktası olmasıdır. Sonra bakın bakalım kart ne diyor. Fakat kartın açıklaması internette veya kitapçıkta ne derse desin, bana sorarsanız Binnaz Abla’daki tarot yorumcularından birine analiz ettirmeniz daha doğru olacaktır.

Tek kart tarot falı açma konusu ismiyle müsemma, “açma” diyor aslında ama biliyorum merak ediyorsunuz. İşin latifesi ama siz siz olun kartlara danışın ama kaderinizi tek bir karta bağlamayın.
Sevgiler.

fal-ad1
Emir Adalı

Emir Adalı

Yaklaşık 10 yıldır gösteri sanatları yönetmenliği yapan Emir, çevresinde hemen farkedilir 6. hissiyle tanınıyor. Kendini "milyonlarca küçük telve zerresini konuşturan adam" olarak tanımlayan Emir, yalnızca Binnaz Abla çatısı altında yüzlerce kişinin derdine, sevincine ortak olmuştu. Şimdi ise Binnaz Abla blog sayfasında, yazılarıyla sizlerle olmaya devam edecek.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.