Tarot Nasıl Karıştırılır

fal-ad1

Merhaba…

tarot kartlarıTarot kartları ile fal bakmak ve yorumlamak kadar, elbette kartları karıştırmak da çok önemli bir detaydır. Tarot nasıl karıştırılır konusu hakkında sizlere açıklayıcı bir yazı yazmak ve sizleri olabildiğince aydınlatmak istiyorum.

Tarot kartları daha önce de belirttiğim üzere kişiye özel kartlardır. İkinci bir kişinin kartları yorum amacı ile kullanması ya da kartlara dokunması uygun olmayacaktır. Zira tarot kartları enerji muhafaza ederler. Bu yüzden daima tercihen siyah renkte ipek bir kumaşa sarılırlar ve özel bir kutuda saklanırlar. Hatta çoğunlukla tarot kartlarını yanınızda taşımanız ve uyurken baş ucunuzda bulundurmanız, kartlar ve sizin aranızdaki bağı güçlendirmek adına uygulamanız gereken belki de en önemli ritüellerdir.

Bununla birlikte tarot kartlarının ortalıkta bırakılması da negatif enerji yükleneceğinden ötürü doğru değildir. Tarot kartları ile bir kişiye açılım yapıldıktan sonra, kartların üzerine yüklenen enerji temizlenmeden bir başkasına açılım yapılmamalıdır. Kartlar, daha önce bakımı yapılan danışanın olumlu ya da olumsuz enerjilerini yükleneceği gibi, aynı zamanda bu kişinin hayatına dair her türlü enerji geçişini de üzerlerine alırlar ve temizlenmeden arınamazlar.

tarot kartlarıTarot kartları ile tercih edilecek olan açılıma karar verildikten sonra, kimi yorumcu kartları danışanın karıştırmasının daha doğru olacağına inanır. Ben şahsen tarot kartlarını her zaman kendim karıştırmayı tercih ediyorum.

Kartları karıştırdıktan sonraki aşama olan desteyi ayırma kısmını danışanın yapmasını uygun buluyorum. Her iki seçenek de kartların karıştırılmasında kullanılabilir. Tercih yorumcuya aittir. Benim kullandığım yöntemden bahsetmem gerekir ise, tarot kartları yorumcu tarafından sol elde tutarak sağ el ile karıştırılır. Bu esnada danışan sorusuna yoğunlaşmalıdır.

tarot nasıl karıştırılırKartlar iyice karıştırıldıktan sonra danışan kişi sol eliyle desteyi önce ikiye ayırır, daha sonra desteden ayırdığı ikinci kısmı yeniden ikiye ayırarak desteyi toplam üç parçaya bölmüş olur. Yerdeki üç grup halindeki desteyi yorumcu sezgileri doğrultusunda ya önce ortadaki kartlar en üste gelecek şekilde önce sağdaki ve sonra soldaki ayrılmış olan kartları toplar ya da sağ baştan başlayarak ayrılmış kartları üst üste toplar. Bu seçim tamamen yorumcuya aittir.

Bunun yanı sıra, bir başka tarot kartlarını karıştırma yöntemi ise kartların düz bir yüzeye kapalı halde konulması ve daire çizecek şekilde yıkama tabir edilen yöntem ile karıştırılmasıdır. Yine karıştırma işleminden sonra kartlar üç gruba ayrılacak şekilde kesilir ve toplanır.

Toplanan tarot kartları yorumcu tarafından yelpaze şeklinde kapalı olarak yayılır ve danışan kapalı olan desteden sorusuna yoğunlaşarak sol eliyle açılımın öngördüğü sayıda kartı seçer. Seçilen kartlar açılmadan ve sırası bozulmadan üst üste konur. Daha sonra yorumcu tarafından yorumlanmak üzere seçilen açılıma göre dizilir.

Sevgiler.

fal-ad1
Cansın Akın

Cansın Akın

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan yorumcu, anneannesinden geçtiğine inandığı farkındalık, durugörü, altıncı his ve rehber rüyalar ile 6 yaşında tanıştığını ve 17 senedir tarot yorumculuğu yaptığını belirtiyor. Meditasyon yapan yorumcu, aynı zamanda kuantum düşünce tekniği, nlp, inner-speak eğitimleri aldı. Son yıllarda Melek kartları üzerinde çalışmalar yapan yorumcu, pozitif düşünce ile yüksek frekansta kalmanın, olumlamanın, evrendeki spritüel yasaların hayatımıza mucize ve armağanlar getirdiğine inanıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.