Tarot Nasıl Bakılır?

fal-ad1

Merhabalar

Tarot nasıl bakılır konusunda sizlere bildiğim ve öğrendiğim bütün ayrıntıları bu yazıda anlatmak istiyorum.

Tarot Nasıl BakılırÖncelikle, Tarot falına destede bulunan 78 kart ile bakılır. 78 kart hakkında bilgi vermem gerekirse; Tarot destesi Büyük Arkana ya da Arkana Majör (22 kart) ve Küçük Arkana ya da Arkana Minör (56 kart) olarak ikiye ayrılır. Arkana Majör tabir edilen kartlar Romen rakamları ile 0’dan 21’e kadar numaralandırılmışlardır. Bu kartlar, Deli, Büyücü, Başrahibe, İmparotiçe, İmparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi, Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm, Denge, Şeytan , Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya kartları şeklinde adlandırılırlar. Arkana Minör ise sayılar ve sembollerin bir araya geldiği 40 adet kart ile saraylı kartlar olarak adlandırılan 16 adet kartın toplamı olan 56 karttan oluşmaktadır. Aynı zamanda Arkana Majör kartları “Büyük “Sırlar” ve Arkana Minör kartları “Küçük Sırlar” olarak da ifade edilir.

Tarot kartları kişiye özeldirler. Birisi tarafından hediye edilmesi yerine kişinin kendisi tarafından satın alınması her zaman daha doğrudur. Tarot kartlarının yorumcu tarafından ipek bir kumaşa sarılarak ahşap bir kutuda saklanması, yeni alındığında yorumcunun kartlarını yanında taşıyarak kartlar ile arasındaki bağı güçlendirmesi gibi ritüelleri mevcuttur. Çünkü; tarot kartları enerji taşıyan kartlardır. Yorumcunun saf enerjisi kartlara da sirayet etmelidir denilir. Tarot nasıl bakılır sorusunun cevabını açıklamam gerekirse eğer; her şeyden önce Tarot kartlarına inanmak gereklidir. Böylece Tarot kartlarından en yüksek yarar sağlanacaktır. Tarot kartları her zaman doğruyu söyler. Ancak, belirtmekte fayda var; tarot kartları gelecekten haber vermezler. Bunun yerine geleceğe giden yolu çizmekte kişiye yön verirler ve yardımcı olurlar. Geleceğimizi kendimiz çizemeyiz.

taror kartlarıYaşayacağımız hayat planı bizim kaderimizdir. Ancak, olaylar karşısında alacağımız tedbir ve takınacağımız tavır bizlere Tarot kartları vasıtasıyla bilgi verecektir. Tarot kartları cevabı “evet” ya da “hayır” olan sorulara cevap vermezler. Bunu da belirtmek istiyorum. Sorulacak olan soru net ve açık olmalıdır. Yorumcunun karıştırdığı kartları danışan sol eli ile keserken tamamen niyetine konsantre olmalıdır. Burada önemli olan, danışanın kartları sol eli ile seçmesinin gerekliliğidir. Çünkü, sol el kalbi simgeleyecektir. Danışanın seçeceği sorular “Bu durum karşısında nasıl davranmalıyım?”, “Beni etkileyen bu olay için ne yapmalıyım?” ya da “ Bu olay karşısında alacağım tavır ne olmalıdır?” şeklinde olmalıdır. Daha sonra yorumcu kartları danışanın önüne dizer ve destenin içinden tercih edilen açılıma göre kart seçmesini ister. Yorumcu ile danışan arasında tarot kartları vasıtası ile bir enerji alışverişi söz konusu olacaktır.

Bu sayede tarot kartları danışana sorusu hakkında merak ettiklerini söyleyecek ve yön verecektir.

Sevgiler.

fal-ad1
Cansın Akın

Cansın Akın

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan yorumcu, anneannesinden geçtiğine inandığı farkındalık, durugörü, altıncı his ve rehber rüyalar ile 6 yaşında tanıştığını ve 17 senedir tarot yorumculuğu yaptığını belirtiyor. Meditasyon yapan yorumcu, aynı zamanda kuantum düşünce tekniği, nlp, inner-speak eğitimleri aldı. Son yıllarda Melek kartları üzerinde çalışmalar yapan yorumcu, pozitif düşünce ile yüksek frekansta kalmanın, olumlamanın, evrendeki spritüel yasaların hayatımıza mucize ve armağanlar getirdiğine inanıyor.

2 Yorum
  1. bir sorum var şimdi kendisine karşı olumsuz duygu içinde olduğum bir arkadaşım, yıllar önce, aramız iyiyken bana tarot hediye etmişti. Birkaç kez denedim sürdürmedim senelerdir kutusuyla dolapta duruyor bu kötü enerjiye neden olur mu kartlardan kurtulma mıyım nasıl?

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.