Tarot Nasıl Bakılır Resimli Anlatım

fal-ad1

Merhaba,

Bu yazımda sizlere tarot nasıl bakılır resimli anlatım ile tarot falına nasıl bakacağımızı anlatmak istiyorum. Sizin için seçtiğim açılım, diğer açılımlardan daha kısa ve kolay anlaşılabilir olduğunu düşündüğüm ilişki açılımı.

tarot falıHer zaman olduğu gibi, tarot açılımı yapmadan önce hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendimizi iyi hissetmek adına ritüellerimizi gerçekleştiriyoruz. Sessiz ve rahatsız edilmeyeceğimiz bir ortamda, seans esnasında hafif bir müzik ve beyaz bir mum bize eşlik edebilir. Tarot destemizi kutusundan çıkarıp, siyah ipek kumaşın üzerinde açılımımızı yapmak üzere karıştırmak ile başlıyoruz. Desteyi iyice karıştırdığımızdan emin olduktan sonra üç ayrı gruba bölüyoruz. Sonra sırasıyla sol baştan başlayarak desteyi topluyoruz. Niyetimize odaklanarak desteyi sol elimizle ikiye bölüyoruz ve yine üst üste topluyoruz. Kumaşın üzerine tarot kartlarımızı seçmek üzere yayıyoruz. Sol elimizle yine niyetimizi düşünerek yedi adet kart seçiyoruz. Kalan kartları topluyoruz ve bir kenara koyuyoruz.

tarot resimli anlatımİlişki açılımında genel olarak şu kişiyle ilişkim nasıl gelişecek, ilişkim ne durumda, beni neler bekliyor ya da spesifik bir sorun söz konusu ise, bu sorunun çözüm yolu nedir, kaynağı nedir gibi sorular sorulabilir. Seçtiğimiz yedi kartı dizmeye başlıyoruz. İlk kartı ortaya yerleştirdikten sonra, sağ üstten başlayarak sağ kısma iki, üç ve dördüncü kartı diziyoruz. Sol alttan başlayarak sol kısma ise beş, altı ve yedinci kartı diziyoruz.
Kartların yerleştiriliş şekline göre, birinci kart, ilişkinin hali hazırdaki durumunu simgeler. Sağ kısma dizdiğimiz iki, üç ve dördüncü kart soruyu soran kişiyi yani sizi, sol kısımdaki kartlar olan beş, altı ve yedinci kart ise partnerinizi sembolize eder.

İlk önce birinci kartın anlamını yorumluyoruz. Buradaki yorum ilişkinin mevcut şartlarını, içinde bulunduğu durumu anlatır. Eğer ilişkinizde herhangi bir problem söz konusu ise, bu kart problemin yarattığı atmosfer hakkında size bilgi verecektir. Sonra sırayla karşı karşıya gelen kartları birlikte açarak yoruma devam ediyoruz. Yedinci ve ikinci kartı açıyoruz. Bu iki kart sizin ve partnerinizin hislerini, düşüncelerini, birbirinize bakış açınızı gösterir. İkinci kart sizi yedinci kart partnerinizi sembolize eder, hatırlatmak isterim. Yine kartların anlamlarını yorumlayarak devam ediyoruz.

tarot ilişki açılımıAltıncı ve üçüncü kartı birlikte açıyoruz. Bu iki kart, sizin ve partnerinizin ilişkiniz ya da içinde bulunduğunuz durum hakkında endişelerinizi, beklentilerinizi, hayallerinizi gösterir. Burada da üçüncü kart sizi, altıncı kart partnerinizi sembolize eder. Bu iki kartı da yorumladıktan sonra beşinci ve dördüncü kartları açıyoruz. Dördüncü kart sizi, beşinci kart partnerinizi simgeler. Bu kartlar size ilişkinizin gidişatı ile ilgili sergileyeceğiniz tutum ile ilgili tavsiyeleri içerir. Bu ilişkide ya da var olan sorun karşısında takınmanız gereken tavır ve nasıl bir yol izlemeniz konusunda size yol gösterir.

Tarot kartları ile açılım yaparken, unutmamak gereken husus ise, tarota cevabı evet ya da hayır olan sorular sorulmaması gerektiğidir. Çünkü tarot kartları içinde bulunduğumuz durum ya da bir konunun ilerleyen safhalarında nasıl hareket edeceğimizi belirlememiz için bize bir yol haritası verir ve yönümüzü bulmamızda yardımcı olur. Tarot kartları kaderimizi baştan yazmaz. Bizler tarot kartları ile gelişen olaylar karşısında alacağımız tedbirleri ve izleyeceğimiz yolları belirleyebiliriz.

Sevgiler..

fal-ad1
Cansın Akın

Cansın Akın

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan yorumcu, anneannesinden geçtiğine inandığı farkındalık, durugörü, altıncı his ve rehber rüyalar ile 6 yaşında tanıştığını ve 17 senedir tarot yorumculuğu yaptığını belirtiyor. Meditasyon yapan yorumcu, aynı zamanda kuantum düşünce tekniği, nlp, inner-speak eğitimleri aldı. Son yıllarda Melek kartları üzerinde çalışmalar yapan yorumcu, pozitif düşünce ile yüksek frekansta kalmanın, olumlamanın, evrendeki spritüel yasaların hayatımıza mucize ve armağanlar getirdiğine inanıyor.

6 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.