Tarot Kılıç Ası Kartı

fal-ad1

Tarot kılıç ası kartı hava grubuna aittir. Küçük Arkana serisine aittir. Gezegenleri Merkür ve Mars’tır. İçimizi dışa yansıtmaya yüreklendiren bir kart. Kendi iç dünyamız daki sese kulak tıkamanın faydası ve zararı arasın da kaldığımız anlar da orta açıkar bu kart. Taraf seçmek zorunda, taraf olmak durumunda,tarafsız kalmamız konusun da bize meydan okumadan önce analiz yapmamız için son kez düşünmemizi hatırlatır. 
“İçimiz, dışımız aynı duruşa sahip olmalı” der bu kart…

Keskin kararlar alınacağını bilerek hareket etmenin de habercisi olabilir. Kendi kararınızın dışına çıkmaya başladığınızı da vurgulayabilir. Tarot’ u gizli olanı açığa vurma sanatı olarak düşünürsek, aklınızda saplı olanı da, kalbiniz de saklı olanı da nasıl yönetebilirsiniz bu konu da aydınlık getirecektir. Siz düşünmüş sonun da işin içinden çıkamadığınızı sanmış olabilirsiniz. Kart aydınlama sürecini getirecektir. Kim bilir aydınlanma-konuların açığa çıkma zamanıdır. Siz belki hazır değilsiniz.

Mücadele ve güçlükler söz konusu…

Yerli yersiz sorunlar. Endişe, kaygılar, içinizden çıkan korku enerjisi sizi doğrudan alı koyuyor. Cerasetinizi eksikliği dikkat çekmektedir. Sizi en doğru hamleye ulaştıracak son basamak gibi düşünüp içinizde var olan tüm gücünüzle harekete geçmeye çabalayın. Belki bu cesareti bulmak bakış açınıza bağlı olacaktır. Çok zamandır ertelediğiniz, kaçtığınız sorumluluklar ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Size en acı veren duyguları deneyimlemişsinizdir. Siz artık kangren olan yeri kesip atmak durumundasınız. 

Çünkü, hem aşkı hem nefreti aynı anda yaşıyorsunuz. Bu kartı iki gezegen yönettiği için medcezir olan bir aşkın için de savruluşunuzu simgeler. Tarot falın da Kılıç Ası bu savruluşu durdurmanın yolu sert tepkiler-sert dille ikazlar-sert bir tutum sergilemeniz konusun da davranış yönü çizebilir. İş hayatınız da iş yükünüz ya da hakkınız konusun da bazı konuşmaları yapmanız için sizi yönlendirebilir. Elbette diğer gelen kartlarınız neler söylüyor onları da göz önüne almanız gerekecek. Hiç bir kart tek başına anlam kazanmaz yorumda, ancak enerjisi düşük diğer kartları kurtarabilir. Eğer geniş kapsamda açıklık kazanmak isterseniz açılan diğer kartlarınız ile beraber yorumlamalısınız.

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.