Tarot Kartları Nasıl Açılır

fal-ad1

Merhaba Sevgili Dostlar…

tarot kartları nasıl açılırBugün ki yazımda tarot kartlarının nasıl açıldığını anlatmak istiyorum sizlere. Tarot kartları ile aramızda enerji alışverişinin daha kolay olabilmesi adına, kartlarla iletişim kurmadan önce sessiz bir ortamda meditasyon yapmak daima üzerimizdeki negatif enerjinin akıp gitmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, su ile temas etmek, nefes egzersizleri yapmak, sakin müzikler dinlemek ve mum yakmak da aynı şekilde enerji temizliğinin sağlanması için yararlı yöntemlerdir.

Tarot kartları nasıl açılır ? Tarot açılımına, kartlarımızı muhafaza ettiğimiz kutudan çıkardıktan sonra, her zaman olduğu gibi kartları karıştırmak ile başlarız. Tam anlamıyla konsantre olduğumuzu hissettiğimizde siyah ipek kumaşın üzerine kartları deste halinde koyduktan sonra ikiye ya da üçe bölerek yine üst üste toplarız. Ardından tarot kartlarını danışanın seçmesi için masanın üzerine açarız. Danışanın sorduğu soruya ve aynı zamanda tercih ettiği açılıma göre seçilen kartları dizerek yorumlamaya başlarız. Diğer kartları toplayarak kenara koyarız.

Tarot kartlarının açılımlarının öğrenilmesi ile birlikte asıl önemli olan ayrıntı, kartların ters ya da düz anlamlarının tam anlamıyla bilinmesidir. Her bir kartın anlamının kısa bir süre içerisinde öğrenilmesi elbette zor olacaktır. Öğrenme aşamasında bir tarot kitabından yararlanılabilir. Aynı zamanda tarot kartlarının bir arada bir kombinasyon halinde yorumlanması, her bir kartın diğerleri ile bağlantısının kurulması tarot falının en önemli kısmıdır. Bunu öğrenirken hem zamana, hem konsantrasyona hem de içsel sesimize kulak vermeye ihtiyacımız olacaktır.

tarot kartlarıTarot kartları ile yapılan açılımlar çok çeşitlidir. Bunların arasında genel olarak en çok tercih edilenler, kelt haçı açılımı, ilişkiler açılımı, karar açılımı, nal açılımı, 3 kart ile açılım, 7 kart ile açılım sayılabilir.

Diğer açılımlara örnek olarak güneş açılımı, 15 kart ile açılım, 36 kart ile açılım ve küçük haç metodu sayılabilir. Açılımlarda, cevap alınmak istenen sorunun geçmişte neden kaynaklandığı, hali hazırda mevcut durum, bu duruma etki eden faktörler, gelecekte alınması gereken tutum gibi belirli kıstaslar detaylandırılarak yorumlanır. Bazı açılımlarda, danışanı sembolize eden belirleyici kart seçiliyorken, bazı açılımlarda seçilmemektedir. Açılımlar, üzerinde çalışılarak, denenerek öğrenilecektir. Kendinize en yakın hissettiğiniz bir açılım üzerinde yoğunlaşarak kartlarla enerji alışverişinizi güçlendirmeniz ve zaman içerisinde bir kitaptan yardım almadan tamamen içsel sesiniz doğrultusunda tarot açılımı yapmanız ve yorumlamanız mümkün olacaktır.

tarot kartlarıTarot kartları ile açılım yapmanın kurallarından daha önce bahsetmiştim. Kısaca yineleyecek olursam, kartlarınıza sizden başkasının dokunmaması, kartların tercihen siyah renkte ipek bir kumaşa sarılarak özel kutusunda saklanması, kartlar ile aranızdaki enerji geçişinin sağlanabilmesi adına özellikle kartlarla yeni tanıştığınızda yanınızda taşımanız, uyurken baş ucunuzda bulundurmanız tarot kartlarının ritüelleri arasındadır. Bununla birlikte, danışanın kartları seçerken daima sol elini kullanması da önemli bir ayrıntıdır. Bir de aynı gün içinde bir kişiye birden fazla açılım yapmak doğru değildir.

Tarot kartları ile yapılan açılımlarda uygulanan eski bir gelenek ise, en son kartın açılmadan önce, yorumcu tarafından danışana üç kez “açayım mı?” sormasıdır. Eğer danışan en son kartın açılmamasını tercih edecek olursa kart açılmadan diğer kartların arasına karıştırılır.  Tarot kartlarının nasıl açılacağı hakkında aslında anlatılacak çok fazla şey var. Fakat en sağlıklı olanı deneyerek öğrenmek olacaktır.

fal-ad1
Cansın Akın

Cansın Akın

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan yorumcu, anneannesinden geçtiğine inandığı farkındalık, durugörü, altıncı his ve rehber rüyalar ile 6 yaşında tanıştığını ve 17 senedir tarot yorumculuğu yaptığını belirtiyor. Meditasyon yapan yorumcu, aynı zamanda kuantum düşünce tekniği, nlp, inner-speak eğitimleri aldı. Son yıllarda Melek kartları üzerinde çalışmalar yapan yorumcu, pozitif düşünce ile yüksek frekansta kalmanın, olumlamanın, evrendeki spritüel yasaların hayatımıza mucize ve armağanlar getirdiğine inanıyor.

4 Yorum
  1. Ben bugün aldım ama hakkında bir bilgim yoktu sonra açtım kartlara baktım kitapçığı vardı ona baktım biraz sonra kendi kendime bi denyeyim dedim netten felan nasıl bakılır baktım ama öyle hiç etkilenmedim yani çokta üstünde durmadım sonra tarot hakkında yazılanları okudum ve korktum yani lanet felan şimdi kartlarimdan kurtulmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım çöpe atsam olur mu

  2. Merhaba merak ettiğim bir şey var siyah ipek kumaşın buradaki görevi nedir acaba ? Sarılmadığı taktirde neler olur ? Ve bu kartları siyah ipek kumaşın üstüne açmak gerekiyormuş doğru mu?

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.