Tarot Kartı Nasıl Açılır

fal-ad1

Merhabalar…

tarot falıTarotun açılımları açısından bu kısa tarihine bir göz atmamız gerekiyor. Bundan başka bir yazım da bahsetmiştim. Nitekim, kartların anlamlarına inancınız kadar açılımlara gösterdiğiniz önem de tarot için çok önemlidir. Tarotun herkesçe bilinen üç temel açılımı vardır.

1-Kelt Açılımı
2-Karar Açılımı
3-İlişkiler Açılımı

Kelt açılımında 10 kart açılır. İlk seçilen kart fal bakılan kişiyi temsil eder. Bu kart ayrıca bir yerde durabilir. İkinci seçilen kart ortaya konduğunda, 3. Hemen onun altına, 4. Soluna, 5. Üstüne ve 6. Sağına yerleştirilir. Kalan 4 kart ise, seçim sırası aşağıdan yukarı biçimde, az önce yerleştirdiğimiz kartların sağ tarafına dizilir. Kartların anlamları ise şöyledir: 2-Yakın geleceğiniz 3-Bunun sebepleri 4-Geçmişiniz 5-Beklentileriniz 6-Olaylar neden böyle gelişti? 7-Korkularınız 8-Sizin hakkınızda düşünülenler 9-Sizin Düşünceleriniz 10-Kader Kartı

Tarot Kartı Nasıl AçılırKarar açılımında ise yedi kart seçilir ve seçilen kartlar sırasıyla soldan sağa yatay şekilde dizilir. Bu dizilimde fal baktıran kişinin sorusuna, kartları istediğiniz sırayla açarak, kartların anlamı ve yorumcunun kabiliyetine göre cevap alınır. Cevabı kaçıncı kartta bulursanız o kadar süre gün, ay veya yıl sorunuzun gerçeklik zamanını gösterir.

İlişkiler açılımında ise toplam dokuz kart seçilir. Altı kart soldan sağa dizilir, kalan üç kartta onların üstüne soldan sağa dizilirler. Bu dizilimde kartların anlamları şu sonuçları gösterir: 1, 2, 3 numaralı kartlar sizin düşünceleriniz. 4,5,6 numaraları kartlar karşınızdakinin düşünceleri, 7 ve 9. Kartlar olayların nasıl geliştiğini, ve üst ortada kalan 8. Kart, ilişkinizin kaderini gösterir.

tarot kart açılımıHer üç açılımda da dikkat edilmesi gerekenler, bu sistemin alelade bir ruhla uygulanmaması gerektiğidir. Tarot falına karşı inancınız ve derinliğiniz burada çok önem arz ediyor. Kartları karıştırırken ter yüz kısımları düzeltmemeye ve hangi açılımı yapacaksanız yapın, sol elinizle ya da başkasına bakıyorsanız onun sol eliyle kartları üç kes kestiğinden emin olunuz.

Tarot kartı nasıl açılır sorusunun en temel cevaplarıydı bunlar. Ancak kişi isterse tek bir niyet için bir kart seçebilir. Bunu daha sonra anlatacağım. Ya da, kartları çıldırmışça havaya atar ve odaya saçılan kartlardan ilk gözüne çarpan yada çarpanları bir şekilde yorumlar. Tarot falının matematiği yoktur.

Sevgiler.

fal-ad1
Emir Adalı

Emir Adalı

Yaklaşık 10 yıldır gösteri sanatları yönetmenliği yapan Emir, çevresinde hemen farkedilir 6. hissiyle tanınıyor. Kendini "milyonlarca küçük telve zerresini konuşturan adam" olarak tanımlayan Emir, yalnızca Binnaz Abla çatısı altında yüzlerce kişinin derdine, sevincine ortak olmuştu. Şimdi ise Binnaz Abla blog sayfasında, yazılarıyla sizlerle olmaya devam edecek.

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.