Tarot Kart Okuma

fal-ad1

Merhabalar…

Tarot kartlarını okumanın bir çok farklı yöntemi vardır ama her şeyden önce tarot kartlarını okumadan evvel hem kendinizi psişik olarak hazırlarsınız hem de kartlara konsantre olacağınız ortamı yaratırsınız. Tarot kartlarının okunacağı ortam temiz enerjide olmalı ve kalabalık , gürültülü ve kirli bir ortam olmamalıdır. Tarot kartları okunmadan evvel zihin tamamen arındırılmalı ve her tarotçuya göre değişkenlik gösteren ön hazırlık meditasyonları yapılmalıdır.

kart okumaTarot ciddi bir konsantrasyon ve derin hipnoz gerektiren bir olgudur. Tarot okuyan kişinin kartlara ve sembollere ve de kendi durugörüsüne ciddi anlamda odaklanması ve zihninde sorulan sorunun dışında başka bir soru barındırmaması gerekmektedir.

Tarot kart okuması hem çok basit hem de aynı zamanda çok kompleks bir iştir. Tarot kart okumasının iki ana yöntemi vardır. Bunların birincisi bütün tarot okuma ekollerinin kabul ettiği kartın evrensel anlamını iyi bilip, danışanın sorduğu soru ışığında yorumlamak. Örneğin, yıkılan kule kartı; “yaşamımızda kötü bir durumu, ilişkiyi, işi v.s anlatır. Kartta, kriz ve kötümser bir hava hakimdir. Yaşama sevinci eksikliği vardır kartı seçende. Ani gelecek bir kötü durumu anlatır, ilişkiye dair soru sorulduysa ayrılığı, maddiyatla ilgili soru sorulduysa maddi bir kaybı ifade eder. Fakat aynı zamanda Yıkılan kartı; bu kadar olumsuzluğa rağmen bir umut barındırır içinde, bir yıkım sonucu gelecek aydınlanmayı, yeninin iyi ve güzel geleceğini de anlatır.”

tarotta kart okumaİkinci tarot kart okuma yöntemi ise tamamiyle tarot yorumcusunun içsel sesini dinlemesi ve durugörüsüyle kartı yorumlamasıdır. Yani Tarotçu karta yoğunlaşır ve kartın sembolik derinliğiyle kendi durugörüsüne bir kanal açar ve bu şekilde tarot kartını okur.

Birisi size bir tarot okuma isteğiyle geliyorsa, öncelikle onun öğrenmek istediği şeyler olduğunu unutmamalısınız. Siz tarot okuyucusu olarak , danışanınızı yönlendirmelisniz çünkü, tarota danışanı tarotun nasıl işlediğini ve nasıl uygulanması gerektiğine dair bilgi sahibi olmayabilir ve her danışan gibi onun da aklında onlarca öğrenmek istediği bilinmez vardır fakat siz danışanınıza iyi bir okuma tecrübesi yaşatmak istiyorsanız onun nasıl soru sorması gerektiğini ona önceden anlatmalısınız.

Çünkü tarot okumasının istenilen düzeyde karşılık bulması doğru soru sormakla bire bir doğru orantıdadır ve bunu da tarot okuyucusu belirlemekle yükümlüdür , az önce de belirttiğim gibi, tarot danışanı neyi nasıl soracağını bilmek zorunda değildir. Benim şahsen Binnazabla.com da takipçilerimle sıklıkla karşılaştığım bir durumdur ve ben onların sorularını iyice değerlendirdikten sonra yorumuma başlamadan önce eğer açıklama yapmam gereken bir durum varsa mutlaka bunu belirterek yorumuma başlıyorum ve takipçimin mesajıyla da bu iletişimi sağlamış oluyorum.

tarot falıTarot kart okumasının bunca yöntem ve ayrıntısının olduğunu bilen takipçiler zaten nasıl soru sormaları gerektiğini çok iyi biliyorlar ve bekledikleri cevabı tamamiyle alabiliyorlar.

Sonuç olarak Tarot kart okuması zevkli fakat gerçekten çok fazla özveri isteyen bir durum olarak, artık teknolojinin de hayatımıza girmesiyle hem daha keyifli hem de daha yaygın olarak hayatımıza girdi. Bu durum tarot yorumcularının kendilerini renove ederek yeni yöntemler geliştirmesine de yardımcı oldu ve artık tarot kart okuması insanlara bir tık uzakta.

Sizler de tarot kartlarının gizemine erişmek isterseniz , binnazabla.com’un onlarca değerli tarot yorumcularından bunu talep edebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

Sevgi ve ışık sizinle olsun.

fal-ad1
Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.