Tarot Falı Nerede Satılır

fal-ad1

Merhabalar…

tarot nerede satılırBazılarımız için fal deyince akan sular durur. Kader çarkının dönemeçlerini bazen bir kahve fincanın içinde, bazen suda, bazen iskambil kağıtlarında, bazen de yıldızlarda keşfetmek için kıpraşır ruhumuz. Fakat hiç kuşku yoktur ki sevgili dostlar, Tarot fallar arasında hikayesi ve sürükleyici kurgusu en derin faldır.

Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, kartların anlamları ve yorumları kişilere göre farklılık gösterir, göstermeli. Her ne kadar bir bilene yani Tarot falını yorumlayan bu konuda ciddi zaman harcamış kişilere fal baktırmak her zaman bir gerçeklik olsa da, tarot falı nerede satılır diye soruyorlar.

tarot falıTürlü çeşitli tarot falı kartları ve kitapçığı olan kutu, setler halinde genelde, oyuncakçı, kırtasiye, kitapçı ve büyük marketlerde satılıyor. Bazı genel markaların yanında her üründe olduğu gibi Çin’den ithal tarot falı setleri de bulmak mümkün. Bugün 20 – 30 TL bir fiyatla tarot falı kart setine sahip olabilirsiniz. Aslında tarot falı nerede satılır sorusundan çok, nasıl bir tarot falı seti almalıyım diye sormalısınız. Nitekim o kadar çok çeşit var ki. Ama neye göre seçeceksiniz?

Tarot falı kartları biliyorsunuz kendi ruhu olan objelerdendir. Yani demem o ki, onlara sahip olanların enerjisi ile kartların uyuşması gerekir. Buna ne derece inanırsınız bilmem ama fal dediğimiz şey zaten aslında sadece ona bakanın değil, bakılanın da ortaya çıkardığı enerji ile şekillenen bir olgu. Dolayısıyla, sahip olmayı planladığınız tarot falı kartlarının, ağaç hammaddesinden yapılmış milyonlarca kağıt malzemeden biri değil de, her birinin kişiliği olan özel kartlar olarak görmelisiniz.

taro falı Tıpkı Dünyanın en ünlü ve kendi içinde inanılmaz bir felsefesi olan oyunu satranç gibi, tarot falı kartlarının da inanılmaz yaratıcı versiyonları var. Kağıt dışı malzemelerden yapılmışlar, karanlıkta parlayanlar, renkli ışık saçanlar vesaire. Elbette çeşitlerin tasarımlarına göre tarot falı kartlarına ödeyeceğiniz ücret artacaktır.

Fakat siz yine de bir yerde kazara görüp bir şekilde ruhunuzdan tutulduğunuz tarot kartı setini, ne kadarsa borç harç alın derim. İşin latifesi tabi ama demek istediğim, enerjinizin tuttuğu o kartları ne zaman nerede bulacağınız hiç belli olmaz.

Tarot falı kartı satın almak Binnaz Abla’da tarot falı baktırmak kadar kolay değil tabiki. Kartları Binnaz Abla’daki rahatlığınıza özenip internetten almayın derim.

Ben de arıyorum laf aramızda. Ama hala o muhteşem enerjili, benim olan kartları bulamadım. O yüzden tarot falı nerede satılır ve daha fazlasından bahsetmek istedim.

Görüşmek üzere.

 

fal-ad1
Emir Adalı

Emir Adalı

Yaklaşık 10 yıldır gösteri sanatları yönetmenliği yapan Emir, çevresinde hemen farkedilir 6. hissiyle tanınıyor. Kendini "milyonlarca küçük telve zerresini konuşturan adam" olarak tanımlayan Emir, yalnızca Binnaz Abla çatısı altında yüzlerce kişinin derdine, sevincine ortak olmuştu. Şimdi ise Binnaz Abla blog sayfasında, yazılarıyla sizlerle olmaya devam edecek.

3 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.