Tarot Falı Nedir

fal-ad1

Merhaba sevgili takipçilerim,

“Tarot falı nedir ?” başlıklı yazımla sizlerleyim. Tarot falı hakkında bir ön bilgi oluşturmak için bu yazıyı hazırlamayı uygun gördüm.

tarot falı nedirÖncelikle Tarot falına bakabilmek için Tarot destesine ihtiyacımız vardır. Tarot destesinde Büyük Arkana dediğimiz 22 kart ve Küçük arkana dediğimiz 56 kart bulunmaktadır. Toplamda 78 kart ile Tarot açılımlarımıza başlayabiliriz. Günümüzün en popüler fal türlerinden olan Tarot falının kartlarının Avrupa’ya fal bakan kişiler tarafından getirildiği düşünülmektedir. Kartlar çeşitli kültürlere göre farklılık yaratsa da sembolik olarak figürler pek değişmemiştir.

Tarot’un ilk defa Çingeneler tarafından tanrıyı, evreni ve insanı birleştiren gizemli ilişkilerin keşfedilmesi için kullandığı belirtilmektedir. Tarot’un ortaya çıkış tarihi ve kelime anlamı ile ilgili söylenenler hep bir varsayımdan ibarettir ve kökeni net olarak bilinmemektedir. Tarot falı diyoruz fakat aslında Tarot fal değil bir yaşam biçimidir. Tarot bilinç altı okuma sanatıdır.

Tarot kehanet yöntemi olarak oldukça başarılıdır. Tek bir açılım için tek bir soru hakkınız vardır. Bir çok Tarot destesi vardır. Simya Tarotu, Rider Waite, Katina destesi en çok kullanılan örneklerdir.

tarot nedirGeçmişi ve geleceği hiç birimiz değiştiremeyiz fakat kartlara yüklediğimiz enerjiler sayesinde sorduğumuz sorulara alacağımız cevaplar bizi yönlendirebilir. Merak ettiklerimizi öğrenebiliriz. Tarot falımıza başlamadan önce kartlarımızı sol elle karıştıralım ve yine sol elle 3’e bölmeliyiz. Bu işlemler uygulanırken danışanımız sorusuna yoğunlaşmalı. Açılımın yapılacağı yönteme göre kartlar seçilir. Sadece kartların seçiminde soruya yoğunlaşılması açısından danışan kartlara dokunabilir. Bu durumun dışında kartlarımızı hiç kimseye vermiyoruz. Enerjimizin kartlarımız üzerinde etki yarattığını unutmamalıyız.

Tarot destesine sorulacak sorulara değinelim. Ve doğru açılım nasıl seçilir ona bir bakalım. Tarota net ve açık uçlu sorular sorulabilir.

Tarot falı baktırıyorsanız aklınızda bir soru olmalı. Olaylar, durumlar hakkında soru oluşturmanızı önerebilirim. Tarotta soru sorduğunuzda küçük parçalar yerine bütünün görünüşünü ve konuyla ilgili detayı almaya çalışmalısınız. Problemlerinizi en iyi nasıl çözeceğinizi, biriyle ilişkinin nasıl olacağını, ailenizle ilişkinin nasıl olacağını sorabilirsiniz. Cevabı yalnızca ‘evet’,’ hayır’ olan sorular sormakla birlikte, ‘Bunu yaparsam ne olur ?’ yapmazsam ne olur ?‘ sorularını sorabilirsiniz.

tarot kartlarıKararsız kaldığınız durumlarda karşınızdaki seçenekleri sorgulayabilirsiniz. Sizin için daha aydınlatıcı olacaktır. Ve en önemlisi Tarot kartlarının hayatımızı yönlendiren bir etkisi olduğunu düşünüldüğünden asla sağlıkla ilgili sorular sorulmamalıdır. Tarot açılımlarından Kelt haçı açılımında son kart isteğe bağlı olarak açılmaktadır. Çünkü; o son kartın sorduğunuz soruyu yönlendirici etkisi vardır. Herşeye ragmen sonucu görmek isteyen kişi açtırır son kartı.

Tarot kimi zaman bazı sorulara cevap veremeyebilir ama sorularımızı Tarottan cevap alabilecek hale getirerek, sorularımızın aydınlanmasını sağlayabiliriz.
Tarot falında, soru sormak kadar, kartları seçmeden soruya konsantre olmakta önem taşır. Soru sorduğunda gerçekten size yol gösterici olması diğer sorularla karışmaması çok önemlidir.

Tarot falı baktırmadan önce hangi açılımı seçeceğinizde önemli. Eğer bir sevgiliniz var ise ve onunla ilişkinizin geleceği hakkında bir yorum isterseniz ilişki açılımı tercih edilmelidir. Hayatınızın geneli hakkında bir yorum için ise Kelt haçı açılımı uygun olacaktır. Kararsız kalınan bir konu için falı açtıracaksanız Karar açılımı uygun olacaktır.

Tarot falı nedir? Başlıklı yazımda size biraz da olsa aydınlatmaya çalıştım.
Diğer yazılarımla çok yakında görüşmek üzere…

 

fal-ad1
Pınar Gökçe

Pınar Gökçe

13 yıllık bir yorumculuk geçmişine sahip olduğunu vurgulayan yorumcu, bu yeteneğinin arkadaşları tarafından keşfedildiğini ifade ediyor. Sezgilerine son derece güvenen yorumcu, fincana bir kez baktığını ve geri kalan her şeyi tamamen hislerinin ona söyledikleri ile yorumladığını ifade ediyor. Samimi ve realist yorumları ile binnazabla.com da takipçilerini bekliyor...

1 Yorum
  1. pınar abla kısa bi süre önce sevgilimden ayrıldım. terk etdi beni. ama ben unutamıyorum. sevıyorum onu. adı Samet. onunla tekrardan bi araya gelebilecegemmi. ?

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.