Tarot Falı Nasıl Açılır

fal-ad1

tarot nasıl açılırMerhabalar.

Bu yazımda sizlere Tarot falı nasıl açılır kısaca bunu anlatmak istiyorum. Bu konuyu tarot falında en çok kullanılan açılımla Kelt açılımını baz alarak anlatmak istiyorum çünkü Kelt Haçı açılımı tarot yorumcuları tarafından en çok kullanılan ve tarotu yeni öğrenenler tarafından da en çok tercih edilen açılımdır.

Neden Kelt açılımı en çok tercih edilen açılımdır diye soracak olursanız.

Bunu şöyle açıklayabilirim. Tarot falı açılımları arasındaki en eski ve en popüler olduğu tartışma götürmeyecek tek açılım Kelt haçı açılımıdır. Kelt haçı açılımını iki kısım olarak ele alabiliriz, altı karttan oluşan ilk kısım ve dört karttan oluşan iki kısım, tabi ki bu açılım yüz yüze tarot yorumlamasında belirli şekle göre yapılır. Altı kart solda ve diğer dört kart sağda olmak üzere.

tarot kelt açılımıKelt Haçı açılımı temel olarak ruh ve maddenin birbiriyle olan ilişkisini sembolize eder yani yaşam dediğimiz olgudaki mistik ve ezoterik bütünlüğü birliği anlatır ve bu bağlamda tarot kelt Haçı açılımıyla çok daha katmanlı ve çok daha genel spesifik sorulara cevap veririz.

Tarot falı açılırken öncelikle seçtiğiniz kartların geliş sıraları , oluşturdukları , konumlandıkları dizilim, kartlar arası etkileşimin doğurduğu anlam ve çıkan yorumlar ve de sormak istediğiniz spesifik soru ile bire bir doğru orantılıdır.

Bunu bir örnek ile açıklayacak olursam.

tarot falıYandaki şekilde gördüğünüz kart diziliminde

1.Kart : Şuanı ifade eder. Bu kart şuanda neler olduğunu , spesifik soruya hangi açıdan bakmamız gerektiğinin tüyosunu veren karttır. Ayrıca tarot falı açtıran kişinin şuanda ne hissettiğini ve sorduğu spesifik soruyu kendi içinde hangi perspektiften gördüğünün tüyosunu verir.

2.Kart: Mücadeleyi anlatır. Şöyle ki , problemle nasıl başa çıkıldığını ya da problemin tarotu açtıran kişi açısından nasıl algılandığını ve nasıl tepki verdiğini ve nasıl tepki vermesi gerektiğini bize söyler. Tarot yorumcuları da tarotun uyarılarını bu kartla verir genel olarak.

Yukarıda Kelt haçı açılımını baz alarak nasıl Tarot falı açıldığını çok kısa bir özetle anlatmak istedim. Çünkü Kelt açılımı pratikte en çok kullanılan ve yeni öğrenenlerin en çok işine yarayacak , en genel tarot açılımıdır. Umarım Tarot nasıl açılır sorunuza tatminkar bir cevap verebilmişimdir.

Başka yazılarda görüşmek dileğiyle. Sevgi ve Işık yüreğinizden eksik olmasın.

fal-ad1
Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.