Tarot Falı Kartlarının Anlamları

fal-ad1

Merhabalar,

tarot kartlarının anlamlarıBu yazımda sizlere tarot falı kartlarının anlamlarıyla ilgili genel bir bilgi vermek istiyorum.

Tarot falı kartlarının bir çok anlamı olabilir. Çoğu yeni tarot falı yorumlamaya başlayanlar ve halk arasında tarot falı kartlarının her birinin sabit anlamlarının olduğu gibi yanlış bir algı vardır.

Evet her kartın bir sembolizm yorumu vardır; fakat kartların geliş sırası, seçilen açılım, takipçinin sorusu tarot falı kartlarının anlamlarını direkt ve de dolaylı olarak etkilemektedir. Bu sebeple tarot kartlarının anlamları yalnızca uzman tarot falı yorumcuları yani psişikler tarafından biraz önce söylediğim kriterler baz alınarak anlamlandırılabilir.

tarot falıTarot falı kartlarının anlamları bireysel fikirlerden ve sembolizm yorumlamalarından ziyade daha çok mistik, spritüal ve ezoterik bir durumdur. Tarot falı kartlarının anlamları tarotu hangi ekolle öğrendiğinizle de çok ilgilidir. Çünkü tarot çok katmanlı ve çok köklü bir olgudur ve tarot hem dini, hem mistik hem mitolojik hem de sembolik olarak yorumlanabilir. Tarot aynı zamanda çok interdisipliner bir olgudur, yani astroloji, sembolizm ve mitoloji ile ayrılamaz biçimde ilişkilidir.

Şimdi örnek olarak bir tarot falı kartının anlamına değinerek ve bu durumu size daha net olarak göstermek istiyorum. Aklıma gelen ilk kart büyücü kartı. Genel anlamda büyücü kartı gücü, harekete geçmeyi, planları uygulamaya koyma zamanının geldiğini anlatır. Büyücü kartı takipçilerin artık düşünmekten ziyade eyleme geçmeleri gereken durumları göstermek için açılımlarında karşılarına seçilmiş kart olarak çıkar ve bizler de takipçilere sordukları soru ışığında, artık taşın altına ellerini koymaları gerektiğini, düşüncelerini hayata geçirmelerini veya içlerinde tuttuklarını dışa aktarmaları gerektiğini söyleriz. Büyücü kartı hangi pozisyonda gelirse gelsin “EYLEM” gerekliliğini anlatır.

İlişki açılımında büyücü, artık ilişkinin daha ciddi bir boyuta gelmesi gerektiğini, bunun için atılması gereken adımlar neyse hiç çekinilmeden ivedilikle atılması gerektiğini. Bir küslük söz konusuysa iletişime geçilmesini salık verir.

tarot falı kartlarıİş ile alakalı sorularda ise, mevcutta bir proje ve girişim varsa üstüne gidilmesi gerektiği fakat risklerin kesinlikle göz ardı edilmemesi gerektiğini ama yine de bir şey yapmanın hiçbir şey yapmamaktan iyi olduğunu salık verir. Büyücü kartı en olumsuz manada, çok aşırı ve hızlı alınan kararlarda risk olduğunu bize haber verir ve bir b planının gerekliliğini fısıldar.

İşte ancak bu şekilde tarot falı kartlarının anlamlarını biraz olsun sabitleyebiliyoruz, sırf tarotu bilmeyenlerin tarotu daha detaylı algılayabilmeleri açısından ama dediğim gibi tarot falı kartlarının anlamları tarot okuyan psişikten tarot destesine, her hangi bir açılımdan her hangi bir ekole göre değişkenlik gösterir, bu anlamda, tarot falı kartlarının anlamlarını yakından deneyimlemek istiyorsanız, bu engin okyanusta yüzmeye başlamalısınız. Her bir kulaç sizi bilmediğiniz bakir koylara götürecek ve daldıkça okyanusların dibine girecek, okyanusların dibine girdikçe daha da derine gitmek isteyeceksiniz. Sonra bir bakacaksınız ki sonsuz bir ummana dalmışsınız, işte o zaman tarot falı kartlarına anlamlar yükleyebileceksiniz…

Bir başka yazıda tekrar görüşmek dileğiyle sevgiyle kalın.

fal-ad1
1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.