Tarot Falı Kartları Nasıl Açılır

fal-ad1

tarot nasıl açılırMerhabalar www.binnazabla.com/blog okuyucuları.

Bu yazımda sizlere tarot falı kartları nasıl açılır bunu genel hatlarıyla anlatmaya çalışacağım.

Tarot falı açmadan önce, ilk olarak hangi tip tarot destesini kullanacağımıza karar vermemiz gerekiyor çünkü her tarot destesi kendine has bir sembolik anlam bütünlüğüne sahiptir. Hangi tarot destesini seçeceğimize karar verdikten sonra tarot falı kartları nasıl açılır sırasıyla bunları açıklayacağım.

2AdsızHer şeyden önce tarot kartlarımızla aramızda bir iletişim kurmalıyız, çünkü kartlarımızla oluşturacağımız bağ tamamen organik bir hal almalıdır ki onların enerjisini bir ezoterik bilgi olarak evrene çekebilelim. Tarot kartlarımızı her defasında belirlediğimiz aynı mottoyla açalım. Bu şekilde tarot kartlarımızla aramızdaki iletişimi kurmuş ve bu iletişimi organik bir boyuta taşımız oluruz. Ancak bu şekilde tarot falı kartlarının bize neler söylediğini hissedebiliriz.

Tarot sembolizm kadar mistisizm kadar hissiyata dayalı bir fenomendir ve bu sebeple okuyucu ve kartların arasındaki bağ çok ciddi bir önem teşkil etmektedir. Böylesi kuvvetli bir bağ ile ancak tarot falı kartları doğru bir şekilde açılır ve doğru bir şekilde yorumlanabilir.

3AdsızTabi ki daha sonra ne için tarot açtığımıza bir karar vermemiz gerekmekte, yani ilişki açılımı mı olacak, karar açılımı mı, yoksa genel bir açılım mı olacak. Bu sorunun cevabını da aldıktan sonra, Tarot kartlarımız, bir yolculuk olarak adlandırdığımız tarot falı deneyiminde bizlere en büyük yardımcı rolünü üstlenecekler ve bizi hiçbir zaman yalnız ve cevapsız bırakmayacaklardır; bunun hep farkında olmalıyız. Farkındalık tarotun en önemli öngörü katalizatörüdür.

Tarot kartlarımız bizlere istediğimiz bilgileri ancak karşılıklı farkındalık ve organik bağ sayesinde verecekler, yeter ki biz uyulması gereken bütün adımları tam olarak gerçekleştirelim. Bu adımlar gerek spritüal gerekse seremonik adımlar olsun harfiyen uymamız gereken adımlardır ancak bu şekilde tarot falı kartlarının nasıl açıldığını tam olarak deneyimleyebiliriz. Siz de tarot falı kartları nasıl açılır merak ediyorsanız, hemen kendinize bir tarot destesi hediye edilmesini talep edin ve siz de bu gizemli ve ufkunuzu genişletecek yolculuğa başlayın.

Diğer tarot yazılarında tekrar görüşmek dileğiyle diyerek, sizi ışığın sonsuz sevgisine emanet ediyorum.

fal-ad1
Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.