Tarot Falı Çıkar Mı?

fal-ad1

Merhabalar.

Tarot Falı Çıkar Mı?Tarot falı çıkar mı? Milyonlarca yıllık Dünya tarihinde bir kum tanesi kadar küçük olan insan ömrü, geri dönüp bakabildiğimiz, aydınlatabildiğimiz kadarıyla çok ama çok farklı şeylere inandı durdu. Anlamlandıramadığı, bilmediği ve özellikle korktuğu her şeyin arkasında bir inanç buldu kendine. Gök gürültüsünü kızgın bir tanrı yapmış olmalıydı, yağmuru ise ya çok üzgün bir tanrıça ya da küskün aşık başka bir tanrı.

Bugünün dünyasında tam anlamıyla tartışma konusu olan gerçeklik kavramını düşündüğümüzde, eğer gözümüzle gördüğümüz dışında bir gerçeklik olmadığını varsayarsak safsata bütün bunlar. Ancak değiller. Esas konumuz olan tarot falı çıkar mı sorusu da işte tıpkı bu gerçeklik kavramı gibi düşündürücü bir şekilde karşımıza çıkıyor. Daha önceki yazılarımda tarot falının tarihine ve bazı değerlerine değinmiştim. Herhalde hiçbirimiz, tüm yaşamın insanoğlunun hayal gücüne bağlı olduğunu inkar edemeyiz.

Tarot Falı Hayal gücü deyince sadece sanatsal ve kurgusal bir yapı düşünmeyin hemen. Einstein da önce hayal etti, Newton da, Hawkings de. Yani bilimden sanata herşey önce hayal etmekle başladı. Evrende ve dünya üstünde bulunan herşeyin bir frekansı olduğunu ve gözler göremediğimiz dalgalar yaydığını biliyoruz, bilim sayesinde.

O halde hiç kuşku yoktur ki, düşünen canlı insan da safi beden olarak bir kütledir dolayısıyla bir frekans yayar çevresine. Kristal bir kadehin yaydığı frekanslarla aynı frekansta ses üretebilen bir sopranonun bardağı parçalaması gibi bir olay yaşamamız belki çok zor ama dünyaya geldiğimiz anki dünyanın evrendeki konumu ve şu an şu saniye olan konumu tüm ruh halimiz dediğimiz beden dışı varlığımızı etkileyecek çok daha geniş çaplı patlamalar yaratıyor.

Tarot Falıİşte yüzyıllar önce tüm bunları yaşamış ama adını koyamamış insan toplulukları bir bir çizmişler tarot kartlarını. Her birinin ayrı ayrı anlamları ve ruhu var. Şans diye gurupladığımız olasılıklar zincirinde hangi tarot falı kartını seçeceğiniz, hangi tarot kartının size geleceği belli değil.

Şimdi aynada kendinize bakın. Ama isminizi kariyerinizi yaşamınızı unutun. Bir kütle olarak, evrende hacim tutan bir nesne olarak ele alın kendinizi. Sonra bir tarot kartı seçin, frekansınızı yeniden oluşturun. Tarot falı çıkar ya da çıkmaz kişinin dünyasına uyar uymaz bu zamana ve mekana göre değişmektedir.

Sevgiler.

fal-ad1
Emir Adalı

Emir Adalı

Yaklaşık 10 yıldır gösteri sanatları yönetmenliği yapan Emir, çevresinde hemen farkedilir 6. hissiyle tanınıyor. Kendini "milyonlarca küçük telve zerresini konuşturan adam" olarak tanımlayan Emir, yalnızca Binnaz Abla çatısı altında yüzlerce kişinin derdine, sevincine ortak olmuştu. Şimdi ise Binnaz Abla blog sayfasında, yazılarıyla sizlerle olmaya devam edecek.

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.