Tarot Falı Baktırmak İstiyorum Ücretsiz

fal-ad1

Merhabalar,

ücretsiz tarot falı baktırmakBu yazımda sizlere ilk defa tarot falı baktırdığım zamanı anlatmak istiyorum.

Yıllar öncesiydi, daha 21 yaşında güzel sanatlar fakültesinde okuyan bir üniversite öğrencisiydim. O yıllarda semboller ve anlamlarıyla yeni yeni ilgilenmeye başlamıştım. Zaten okuduğum bölüm itibariyle semboller ve mitoloji ve de sanat tarihiyle yakın temas içine girmiştim. İzmirli bir ev arkadaşım vardı, kulakları çınlasın, sedef, tarotla ilgileniyordu fakat bakmasını da tam olarak bilmiyordu. Bir gün bana, “Turgut kalk gidiyoruz” dedi. Ben de doğal olarak “nereye gidiyoruz” diye sordum. “ Tarot falı baktırmaya ” dedi. Ben de hemen “tamam” gidelim dedim. Çok heyecanlanmıştım bile.

Sonra hemen sedefe sordum, “ kaç para ödeyeceğiz; paramız yok, daha ev kirasını ödemedik, sedef bilmem farkında mısın “ dedim. “ Ücretsiz tarot falı baktıracağız, arkadaşımın annesi, dün söz verdi. “ dedi. Çok sevinmiştim, hazırlandık ve evden çıktık hemen. Ücretsiz tarot falı baktıracağımız Sedef’in arkadaşının annesi iki vesayet uzakta, biraz şehrin dışında bir yerde oturuyordu.

ücretsiz tarot falı baktırmakHep filmlerden izlediğimiz ve kitaplardan okuduğumuz bir tarotçu imajı beliriyor aklımda ve bütün yol boyunca ne sorsam acaba diye düşünüp durdum. Nihayet eve önüne geldik, eski bir apartmanın en üst katında oturuyordu, mine abla, tıpkı zihnimde oluşturduğum gibi, biraz gotik bir bina, zaten yukarı kata doğru çıktıkça tütsü kokusunu almaya başlamıştık. Tütsü kokusu keskinleştikçe heyecanım artıyor, Sedef’in ise çok sakin olduğu dikkatimi çekiyordu. Meğer defalarca başka tarotçulara fal baktırmış daha önce, o yüzden pek heyecanlı değildi. Benim ise kalbim fırlayacak yerinden, hayatımda kahve falının dışında ilk defa fal baktıracaktım ve üstüne üstlük gerçek bir tarotçuya tarot falı baktıracaktım.

Kapıya vardık, sedef ahşap eski kapının yanındaki zili bastı. Zil o kadar eski bir zil sesiydi ki, zilin kilise çanı gibi ürpertici bir sesi vardı. Kapı açıldı ve hayalimde kurduğum tarotçu ile karşılaşmamın verdiği hayal kırıklığı ile içeri girdik. Çünkü beklediğim uzun siyah ojeli tırnakları olan, deli kızın çeyizi gibi takılarla donatılmış, kırmızı rujlu, kıvırcık ve kabarmış siyah saçlı bir çingene kadın çıkmamıştı karşıma.

Karşımdaki kadın, gayet sıradan bir benim annem gibi bir kadındı. Kızıl küt ve düz saçlı bir kadındı. Üstelik hiç takısı yoktu inci küpelerinin dışında.

tarot falıBizi salona, belli ki keskin tütsü kokusunun geldiği yere, aldı. Oturduk. Cd çalardan kısık bir sesle klasik müzik çalıyordu. Hayalimdeki tarotçu evine dair tutan tek şey tütsü ve klasik müzik sesi ve de bolca mumun oluşuydu.

Bize ne içersiniz diye sormadan ada çayı getirdi ve hiç sevmememe rağmen o adaçayını son damlasına kadar içitim. Ve bardağı sehpanın üstüne koyacağım sırada “neden sevmediğim bir şeyi içitin ki” diye sordu. Ben şaşkına dönmüştüm, “nereden anladınız dedim mahcup bir tebessümle. Suratındaki ifadeden bunu anlamak hiç zor değil dedi. Gülüştük. Sedef hemen arsızca mine teyze hadi tarotuma bak dedi. O da çok kibar bi şekilde, tabi diye gülümsedi ama bu sefer yüzsüzlüğün daniskasını ben yaptım. Mine teyze ilk önce benimkine bakabilir misin? Diye sordum, sedef sert bir bakış attı ama hiç sesini çıkartmadı ve masaya oturduk. İçeriden, karttan bir kutunun içinde kadife beze sarılı kartlarını ve bir kadife siyah bir masa örtüsü getirdi. Kartları, karıştırdı…o an heyecandan ne soracağımı unutmuştum ve böylelikle ilk ücretsiz tarot falı baktırma şansımı çok anlamsız bir soruyla deneyimlemiş oldum….

Hiç ücretsiz tarot falı baktırmadıysanız, hemen çevrenizde tarotla ilgilenen arkadaşlarınızla iletişime geçin ve bu deneyimi hemen edinin.

Bir sonraki yazıda yeniden görüşmek dileğiyle…

Sevgiler

fal-ad1
6 Yorum
  1. Merhaba ogken uykusundan uyandigimda benim ayagima kina yakilmisti ramazan ayinin son haftasi ne demek bilginiz varmi ayrica bende fal bakiyor ve dedigim hersey gatta ruyalarim gercek oluyor

  2. Merhaba ramazan ayinin son haftasi oglen uykusundan uyandigimda sol ayagimin serce parmagina kus suretinde kina yakildigini ve taze koktugunu girdum nr demek bilginiz varmi ayruca ruyalaim gercek oluyor baktigim fallar gercek oluyor

  3. Sevgilimle tartistim aramiyor beni 9 günden beri aricakmi beni yada aradinda kahveye takilmasini birakicakmi

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.