Tarot Falı 4 Kart Açılımı

fal-ad1

dört kart açılımıMerhaba,

Bu yazımda sizlere tarot kartları ile dört kart açılımını anlatmak istiyorum.

Tarot falı 4 kart açılımı çok eski zamanlara dayanan bir tarihçesi bulunan tarot fallarının bilindiği üzere pek çok şekilde açılım bulunmaktadır. Bunların içinden genellikle tercih edilen bir açılım olan tarot falı dört kart açılımı, yorumcu tarafından danışan kişiye bilgi almak istediği konu hakkında çok fazla detaya inmeden net ve kısa cevaplar verdiği bir açılım türüdür.

Danışan, dört kart ile bakılan tarot falı ile düşüncelerini kurcalayan ve hızlıca çözüm yolu bulmak istediği bir konu hakkında bilgi alabilir. Örneğin karar aşamasında olan bir kişi, net çözüm yoluna ulaşmak ve çok fazla ayrıntı içermeyen bir cevap istediğinde bu açılım tercih edilebilir.

tarot falı 4 kartHer zaman olduğu gibi, tarot falına bakılacak ortam tütsülenerek, mum yakılarak ve tarot geleneğine uygun ritüeller uygulanarak tarot falı bakılmaya uygun hale getirilir.

Tarot kartları muhafaza edildiği kutudan çıkarılarak yorumcu tarafından iyice karıştırılır. Tamamen konsantrasyon sağlandığında, yorumcu desteyi siyah ipek kumaşın bulunduğu düz bir zemine koyar. Danışan kişi sol eliyle desteyi önce ikiye ayırır, daha sonra desteden ayırdığı ikinci kısmı yeniden ikiye ayırarak desteyi toplam üç parçaya bölmüş olur. Yorumcu yerdeki üç parçaya bölünmüş olan kartları sol baştan başlayarak üst üste toplar ve yine danışanın seçmesi için siyah ipek kumaşın üzerine tarot kartlarını yayar. Danışan kişi sormak istediği konuya iyice odaklanarak yerdeki kartların içinden sol eli ile dört adet kart seçerek yorumcuya verir.

tarot açılımıDiğer kartlar toplanarak bir kenara konur ve seçilmiş olan dört kart ile açılım yapılmaya başlanır. Soldan sağa doğru seçilen kartlar sırası ile yorumcu tarafından dizilir. İlk kart, danışan kişinin esas meselesini gösterir. Zihnini meşgul eden konunun derinine inerek sorunu ortaya koyar. İkinci kart, danışana daha yakın gibi görünen, kolay olduğu sanılan ve hedefine ulaşmasında fayda sağlayacağı düşünülen, ancak seçilmemesi gereken yolu gösterir. Üçüncü kart, danışan kişiyi hedefine ulaştıracak olan ve tercih edilmesi gereken doğru yoldur. Son kart ise, sonuç kartıdır. Danışan kişinin sormuş olduğu konunun nasıl bir şekilde sonuçlanacağını anlatır.

Tarot falı dört kart açılımı, genellikle ikili ilişkilerde bir karar aşamasına gelindiğinde tercih edilebilir.

Sevgiler.

 

fal-ad1
Cansın Akın

Cansın Akın

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan yorumcu, anneannesinden geçtiğine inandığı farkındalık, durugörü, altıncı his ve rehber rüyalar ile 6 yaşında tanıştığını ve 17 senedir tarot yorumculuğu yaptığını belirtiyor. Meditasyon yapan yorumcu, aynı zamanda kuantum düşünce tekniği, nlp, inner-speak eğitimleri aldı. Son yıllarda Melek kartları üzerinde çalışmalar yapan yorumcu, pozitif düşünce ile yüksek frekansta kalmanın, olumlamanın, evrendeki spritüel yasaların hayatımıza mucize ve armağanlar getirdiğine inanıyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.