Tarot Falı 10 Kart

fal-ad1

Merhabalar.

unnamed (2)Tarot falı 10 kart açılımı, yani bilinen adı ile keltik çaprazı açılımı tarot falı açılımları içinde en çok bilinen ve en çok tercih edilen yöntemdir denilebilir. 10 kart açılımı kökeni 17.yüzyıla kadar dayanan belki de en eski tarot falı açılımıdır.

Her zaman belirtmekte özellikle fayda gördüğüm konu; tarot falı açılımları ile kartları yorumlamak için her şeyden önce gerekli olan unsur, yorumlayan kişinin güçlü sezgisel yeteneklere sahip olmasının gerekli oluşudur. Ben herkesin hislerin güçlü olduğunu düşünürüm. Ancak bu potansiyeli keşfetmek, ortaya çıkarmak ve geliştirmek asıl üzerinde çalışılması gereken konudur. İçsel sezgilerin farkına varabilmek ve onları kullanabilmek için meditasyon yapmak, günlük sezgi defteri tutmak ve egzersiz yapmak faydalı olabilir.

İç sesini dinleyen bir yorumcu halini aldıktan sonra kolaylıkla tarot destesi ile hemen her açılımı yorumlamanız elbette mümkündür.

unnamed (1)Tarot 10 kart açılımı ile fal bakmak için önce falına bakılacak olan kişiyi simgeleyen belirleyici kartı, burca ve yaş grubuna göre desteden ayırın. Her zaman olduğu gibi tarot destesini dileğinize odaklanarak karıştırmalısınız. Daha sonra karıştırmış olduğunuz tarot destesini önce ikiye, daha sonra üçe bölerek, böldüğünüz her kart grubunu üst üste koyarak toplayın. Elinizdeki tarot destesini yere yelpaze şeklinde yayarak yine dileğinize odaklanarak, cevabı evet ya da hayır olmayacak şekilde bir soru sorarak içlerinden sol eliniz ile 10 adet kartı seçerek ayırın. Soracağınız soru kariyer hayatınız ile ilgili olabileceği gibi, aşk ve ilişkiler konusunda da olabilir.

Seçerek ayırmış olduğunuz 10 adet tarot kartını, önce ortaya belirleyici kartı koyarak kapalı olarak dizmeye başlayın. Belirleyici kartın üzerine seçtiğiniz ilk kart ile ikinci kartı yerleştirin. Bunun devamında üçüncü kartı belirleyici kartın altına, dördüncü kartı soluna, beşinci kartı üst kısmına ve altıncı kartı belirleyici kartın sağına yerleştirin. Yedi, sekiz, dokuz ve onuncu kartı oluşturmuş olduğunuz artı işaretinin hemen sağ tarafına yukarı doğru dizin. Şimdi yerde duran kapalı kartları yorumlamaya hazırsınız.
Sırası ile seçtiğiniz kartların anlamı ise şu şekilde;

unnamed1. Kart: İçinde bulunduğunuz durum, sizi saran koşullar. Şu anki ruh haliniz. Soruna ya da bu duruma neden olan asıl faktör.
2. Kart: Karşılaşılan engel ya da destek. Bir değişim, mevcut durumun nedeni.
3.Kart: Bilinçaltınız, asıl amacınız. Bilinmeyen faktör, olayların altındaki gizli etken.
4.Kart: Bir dönem sizi etkilemiş ancak şuan etkisini yitirmiş olaylar.
5.Kart: Zihninizi meşgul eden şey. İnançlarınız, sizi etkileyen fikirler, duygularınız..
6.Kart: Yakın gelecekte olacak gelişmeler, önem kazanan bir durum.
7.Kart: Kişiliğiniz. Kendiniz hakkındaki fikirleriniz, sevdiğiniz ya da sevmediğiniz yönleriniz.
8.Kart: Hangi koşullar altındasınız, çevrenizin size bakış açısı, harekete geçmenizi sağlayan dış faktörler.
9.Kart: Bir tehlike ya da fırsata karşı uyarı.
10.Kart: Sonuç.

Peki ya siz hiç tarot falı 10 kart açılımı ile fal baktırmayı ya da bakmayı denediniz mi?

Sevgiyle,

fal-ad1
Cansın Akın

Cansın Akın

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan yorumcu, anneannesinden geçtiğine inandığı farkındalık, durugörü, altıncı his ve rehber rüyalar ile 6 yaşında tanıştığını ve 17 senedir tarot yorumculuğu yaptığını belirtiyor. Meditasyon yapan yorumcu, aynı zamanda kuantum düşünce tekniği, nlp, inner-speak eğitimleri aldı. Son yıllarda Melek kartları üzerinde çalışmalar yapan yorumcu, pozitif düşünce ile yüksek frekansta kalmanın, olumlamanın, evrendeki spritüel yasaların hayatımıza mucize ve armağanlar getirdiğine inanıyor.

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.