Tarot Falcıları

fal-ad1

Merhabalar.

tarot falıGünümüzde parapsikoloji ve kişisel gelişimin bir sektör haline gelmesiyle psişik tarot yorumcuları da bir hayli popüler olmaya başladılar. Aslında yüzlerce yıldır, tarot falcıları, insanların hayatlarında çok ciddi yönlendirici ve motive edici bir güç olarak varlıklarını sürdürmektedirler. Bu yazımda daha çok tarot yorumcuları kimlerdir? Nasıl tarot falıyla ilgilenmeye başlarlar ve bu bir doğal yetenek midir ya da sonradan kazanılabilir mi? Bununla ilgili fikirlerimden bahsetmek istiyorum.

Bildiğiniz üzere tarot falı yüzyıllar öncesinden beri varlığını “gerçek tarot falcıları” ile sürdürmektedir. Günümüzde psişik tarotçuların dışında, bu alanın bir sektör halini almasıyla beraber psüdo-tarotçuların da meydana çıkmasına neden olmuştur. Yazı konumuz Tarot falcıları olduğu için bu konuya değinmek istemiyorum ve Bunu belirtmekte fayda görüyorum ki yazının bundan sonraki bölümünde psişik tarotçuları, “tarot falcıları” olarak betimleyeceğim.

tarot falcılarıTarot falcıları çoğunlukla çocukluklarından beri mistik olaylara ve ezoterik bilgilere meraklı olurlar. Hayatları boyunca mistik ve gizemli olan her şeye ilgi duyan tarot falcıları , yaşları ilerledikçe ve eğitim ve çevresel şartları da müsaade ettikçe bu meraklarını daha da profesyonelce geliştirmeye başlarlar. Kendilerinin psişik yönlerini geliştirdikleri bu dönemde hemen hemen hepsi, içine kapanıp yalnızca okumayı ve daha çok okumayı ve daha çok öğrenmeyi, hiç kimsenin bilmediklerini de öğrenmenin yollarını aramaya koyulurlar.

Aslında durum, çok basittir. Tarot falcıları zaten doğal olarak gelişmiş hisleriyle doğarlar ve bunun üstüne de teorik bilgilerini eklediklerinde birer psişik tarotçuya dönüşürler ve çevrelerindeki insanlara yardımcı olmaya, onların meraklarını gidermeye başlarlar.

Binlerce yıllık uygarlık tarihi içinde insanoğlu hep geleceği tahmin etmeye çalışmış ve bunu gizemli bilimler ve bilgiler ışığında gerçekleştirmiştir fakat tarot falcılarının amacı bu bilgiler ışığında insanları merak ettiklerinin ötesine taşımaktan başka bir şey olmamıştır. Tarot falcıları bunları, kendileri için çok özel olan tarot desteleri ve diğer mistik alanlardan faydalanarak yaparlar.

Tarot çok interdisipliner bir olgudur. Çünkü mitolojiden astrolojiye, astrolojiden tasavvufa bir çok alandan faydalanır fakat bu faydalanma kesinlikle tarot falcısının bireysel bilgi birikimi, tarot kartlarını okuma ekolü, yöntemi ve de tabi ki psişik yeteneğine bağlıdır.

tarot falıBenim bir tarot falcısı olarak yapmak istediğim ise edindiğim bütün bilgiler ışığında sizi merak ettiğinizin ötesine taşımaktan başka bir şey değil bunu Tarot kartlarım ve astroloji bilimi ve de tüm insanlığın hizmetinde olan kolektif bilgiler ışığında kendi özel yöntemlerimle yapmaktayım ve bu sayede sizler de merak ettiklerinizin ötesinde bir şeyler öğrenebiliyorsunuz.

Unutmayın ki hepimiz bir bütünün parçaları olarak aynı enerjide varlığımızı deneyimliyoruz. Hepimiz bildiğimiz, bilmediğimiz ya da farkında olmadığımız bağlarla kuantum düzeyde birbirimize bağlıyız. Tarot kartları ve tarot falcıları da bu anlamda birer köprü görevi görmektedir.

Aslında bir tarot falcısı olarak sizin merak ettikleriniz benim de merak edip, cevaplarını bulmaya çalıştığım sorular.
Burada ben bir tarot falcısı olarak kanal görevi üstleniyorum. Tarot falcıları da sizin merak ettiklerinizi kişisel yöntemleri, kolektif bilgi birikimimiz ve tarot kartlarının gizemli ışığında , merak duygusunu ortadan kaldırıp, sizi “bilme” ve “öğrenme” yetisine eriştirmekten başka bir şey yapmıyor. Tarot falcıları sadece, “gerçek” ve “gelecek” arasındaki ince çizgiyi ortadan kaldırarak sorularınızı ve mesajlarını yanıtlamak için bu evrende görevlerini gerçekleştiriyorlar aslında. Sadece ne istediğinizin ve ne kadar istediğinizin farkında olun, gerisini değerli tarot yorumcularının yorumlarına bırakın, bu yeterli olacaktır…

Sizi Işığın sonsuz sevgisine emanet ediyorum!

fal-ad1
1 Yorum
  1. Tatminkar bir açıklama.Adresinizi ve telefonunuzu alabilir miyim?Ben kayseriden arıyorum.Selamlar,saygılar.

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.