Tarot Desteleri Neden Farklıdır, Desteler Karıştırabilinir mi?

fal-ad1

Tarot kartları 78 farklı karttan oluşur. Boyutları ve renkleri tamamen farklı olabilir. Her deste aynı anlamları taşıyan kartlardan oluşsa da bazı desteler siyah beyaz bazıları da renkli olabilirler.

Tarot destenizi kendiniz de oluşturabilirsiniz. Örneğin eski desteniz varsa ondaki bazı kartlarla bağınız daha kuvvetli ise yeni destenizde olan aynı kartlarla değişim yapabilirsiniz. Bu şekilde daha özel bakımlar ve özel desteniz oluşacaktır. Çizim yeteneği olan kişilerin kendi özel destesini oluşturduğu da gözlenmektedir. Bu el çizimi kartların enerjiyi artırdığı inancı çok eski zamanlarda yaygın olsa da çizim yeteneği olmadığı için hazır deste alan kişiyi olumsuz etkilemez. Tarot falı uzmanlık isteyen bir bakım olduğu için kurulacak bağın artması için bir kartı sürekli yanında taşımakta destenizi özelleştirmeniz için önemli bir etken olabilecektir.

400 den fazla Tarot destesi bulunduğu için semboller değişkenlik gösterecektir. Farklı yıllarda çıkmış oldukları için deste üstündeki figürlerde farklı farklı resimlenmiştir. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan destelerin resimlemeleri farklı olsa da sayısı ve anlamları değişmemiştir. Büyük sırlar’ı sembolizmanın mitolojik temellerinin üzerine kurulduğunu görürüz. Küçük sırlar grubundan ayrı olarak da kullanılabilmekteler. Örneğin; Şeytan kartı kandırmacaların ışığında neler olup bittiğini ifade edebileceği gibi aradaki bağın kopması yada kuvvetlenmesi konusunda bilgi sahibi edecektir. Bu destenin üzerinde kimi zaman şeytan ortada kimi zaman en üstte olabilir. Deste farklılaşsa da anlamından bir şey eksiltmeyecektir.

Destenizi alırken muhakkak sizin için uygun olanı ya da cazip geleni seçmeniz daha çabuk ısınmanızı sağlayacaktır. Anlamları değişeceği korkusu söz konusu olmazken bir çok kartınızı eski döneme ait kartlarla yer değiştirebilme rahatlığını sunmaktadır. Önemli olan onları saklama ve koruma koşullarınızdır. Karanlık olan bir yerde durmaları enerjilerini muhafaza edecektir. Satın aldığınızda ahşap bir kutuda olmasına özen gösterirseniz o kutuyu onun özel odası gibi dinlenerek kendini yenilemesi için elde etmiş olursunuz. Siyah bir ipek kumaş ya da kesecik de işinizi görecektir. Ne kadar değer verirseniz kartlarınız karşılığını sonsuz bilgiler olarak geri verecektir. Kartların ışığı ve rehberliği altında kendinizden emin net cevaplar vermeye hazırsınız demektir.

Gün boyunca her konuda güzellikler yanınızda olsun.

Kalben sevgilerimle…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.