Stresle Baş Edebilmek İçin Ufak Tüyolar

fal-ad1

Merhaba Sevgili Binnaz Abla Takipçileri,

stres4Her gün yeni bir güne uyanıyoruz. Sabah erken saatlerde kalkıyor, trafikte zaman geçiriyor, işimize gidiyoruz. Belki de sabah çocuklarımıza eşimize kahvaltı hazırlıyor onları okula ve işe gönderiyor ve ev işlerine koyuluyoruz. Günümüzün akışı ne olursa olsun, yeni dünyada stressiz ve pozitif bir gün geçirmek oldukça zorlaştı. Yaratıldığımız doğanın dışına çıkmamız ile bedenlerimiz sarsılmaya başladı. Hissettiğimiz negatif enerji ne olursa olsun (korku, stres, kaygı, endişe, üzüntü) ,bunlar aslında vücudumuzun psikolojik ve fiziksel olarak bize verdiği son derece normal uyarılar. Bir şeylerin yanlış gittiğinin göstergesi. Ancak artık biz de bedenimize bazı durumların bu değişen dünya düzeninde son derece normal olduğu mesajını vermeli onu değişen dünyamıza alıştırmalıyız ki; biz de tüm günü stres ve sıkıntı içerisinde geçirmeyelim.

İşte negatif enerjiyi değiştirmenin ufak tüyoları…

Sabahın en kör saati, alarmınız çalıyor. Günün ilk saatleri olmasına rağmen hepimiz bu sesi duyar duymaz huysuzlaşıyoruz. Alarm çalar çalmaz yatağınıza oturun. Gözlerinizi kapatın. Arka arkaya üç derin nefes alın ve gününüzün nasıl geçmesini istediğinizi düşünün. Gözünüzde canlandırın ve bu anları tıpkı yaşıyormuş gibi gülümseyin. Ve son olarak bir dilek tutun. Bu egzersizi sadece 3 gün deneyin. Değişiklikleri hemen fark edeceksiniz.

stres1İşe gideceksiniz ve giyiniyorsunuz. Kıyafetlerinizi denemeye başladığınız an aklınıza düşünceler geliyor. “Ne kadar kiloluyum” “Yine kilo almışım” “Yüzümde kırışıklıklar oluşmaya başlamış” Daha nicesi. Hemen düşüncelerinizi değiştirin. Kendinize vücudunuz ve görüntünüzle ilgili sevdiğiniz 3 şey sayın. En azından ne kadar sağlıklı göründüğünüzü söyleyin.

stres2Arabanıza bindiniz işe gidiyorsunuz veya eve dönüyorsunuz. Trafik! 15-20 dakikalık mesafeniz yaklaşık 1-2 saati bulacak. Evet, bu hepimizi yorgun düşürüyor ama sonuçta yeni hayatın da gerçeği. Eğer kendi arabanızda iseniz kocaman bir çığlık atın, belki 2, 3. Ne kadarı size iyi geliyorsa. Eğer toplu taşıma aracındaysanız. Derin nefesler alın ve mutlaka müzik dinleyin.

stres5Ofise vardınız ve yine o sevmediğiniz kişi orada. Hepimizin hayatında böyle insanlar var. Enerjilerinden hoşlanmadığımız. Sonuçta negatif enerji de bir enerji ve doğru yönlendirebiliriz. O insanın sizin için bir hediye olduğunu düşünün. Zor olsa da deneyin. Onda hoşlanmadığınız her şey sizin bir aynanız. Belki olmak istediğiniz biri. Herneyse, sonuçta, siz ne hissediyorsanız, siz de ona aynısını hissettiriyorsunuz. Bir de bu yanından bakıp bu oyundan zevk almaya çalışın.

Öğle arası geldi ama siz yemeğe çıkamıyorsunuz çünkü çok işiniz var. Karnınız acıktı, sıkıldınız, yoruldunuz. Yerinizden kıpırdayamıyorsunuz. İyi yanından bakmaya çalışın. Şimdi yüreme mesafesinde olmayan restaurantlardan da sipariş verebilir,canınız ne isterse yiyebilirsiniz. Ayrıca işiniz bittiğinde herkes çalışırken siz cafede siparişinizi afiyetle yiyor olacaksınız.

stres3Mesai saatinizin sonlarına geldiniz ama vakit bir türlü geçmek bilmiyor. 5 dakikada bir saate bakarsak zaman geçmiyormuş gibi gelir. Masanıza sevdiğiniz bir insanın fotoğrafını veya gitmek istediğiniz bir mekanın resmini koyun. Son dakikalarınızı onlara bakarak ve hayal kurarak geçirebilirsiniz. Kimse anlamayacaktır.

stres6Sonunda eve geldiniz ve yemek yapmak zorundasınız. Herkes yemek yapmayı sevmek zorunda değil. Üstelik işten yorgun argın geldiniz. Eğer çok üşeniyorsanız evde pratik olarak hazırlanacak malzemeler bulundurun. Yemekten önce bir kahve için. Açlığınızı bastırırken hem dinlenir, hem de yapabileceğiniz yemeği düşünürsünüz.

fal-ad1
Yasemin Orman

Yasemin Orman

Yorumcu,1985 yılında İstanbul’da Güneş’i 10.ev (Kariyer evi)’den geçerken dünyaya geldi. O gün bu gündür ne ile uğraşıyorsa, onun en iyisini yapabilme peşinde. Makine Mühendisliğinden mezun. Gökyüzüne olan merakını bir hobi olarak başladığı Astroloji ile derinleştirme kararı aldı. Her insanın, tıpkı üzümün yetiştiği toprağın ve konulduğu fıçının izlerini taşıdığı gibi, doğduğu zaman ve mekanın kalitesini yansıttığına inanıyor. Londra’da yaşıyor ve Wales Üniversitesine bağlı Astroloji fakültesinde eğitimine devam ediyor. O da “ Yukarıdaki ne ise, Aşağıdaki de O’dur” diyenlerden…

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.