Bugün Sonbahar Ekinoksu Gerçekleşiyor

fal-ad1

sonbaharMerhaba Değerli Astroloji Takipçilerimiz,

Tatil sonrası yoğun bir çalışma haftasını bitirmek üzereyiz. Güneş, dün akşamüzeri terazi burcuna geçiş yaptı. Bugün Sonbahar ekinoksu gerçekleşiyor, gündüz ve gece uzunluğu eşitleniyor. Bu tarihten itibaren; en uzun gecenin yaşanacağı 21 Aralık’a kadar gündüzler yavaş yavaş kısalırken, geceler uzamaya başlıyor.

Ay, gününü ilk saatlerine İkizler burcunda giriyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay’ın Mars’la karşıt açısı oluşuyor. Kendimizi agresif ve gergin hissedebiliriz. Gözü kara ve kavgaya meyilli davranışlar gösterebiliriz. Kaza ve tartışmalara açık etkiler altındayız. Bu gerilimli enerjiyi spor yaparak hafifletebiliriz. Trafikte de dikkatli olmakta fayda var.

Öğle üzerine doğru Ay – Venüs üçgeni gerçekleşiyor. Böylece sabahın erken saatlerinde 23-eylul-2bizi zorlayan gergin etkiler rahatlıyor. Sosyal anlamda olumlu etkiler ön planda. Estetik konular, yeme – içme, davetler, arkadaşlıklar, ikili ilişkilerde güzel enerjilerden destek alacağız.

Öğlene doğru kısa bir süre boşlukta ilerleyen Ay, Yengeç burcuna giriş yapıyor. aile, vatan, yuva konular ön plana çıkıyor. Anılarımız, yuvamız, ikili ilişkilerimiz, ailemizle ilgili konularda çok hassas davranabilir, koruyan, sahiplenen, anaç tarafımızı daha fazla gösterebiliriz.

Yine öğle üzeri, Merkür – Pluto arasındaki üçgen açı belirginleşiyor. Merkür’ün; geri hareketi tamamlansa da gölge etkisini henüz devam ediyor. Konuları daha rahat kavrayabilir, derinlemesine bilgi sahibi olabiliriz. İletişim ve bilgi edinme sürecinde kuvvetli etkiler alacağımız bu zaman diliminde eğitim, öğretim, anlama adına desteklenebileceğimiz, derinlik gerektiren konuları daha rahat kavrayabileceğimiz ideal zamanlardayız. Konferans, seminer, eğitim planlamaları yapabilir, sunumlar gerçekleştirebiliriz.

Öğlen itibariyle; Ay – Güneş karesi netleşiyor. Duygularımız ve mantığımız arasında zorlanabileceğimiz, denge sağlamada güçlük çekeceğimiz bir süreç. Hissettiklerimiz dışımıza farklı yansıyabilir. Agresif davranmak yerine sakin ve mantıklı hareket etmek daha doğru olacaktır. Akşamüzeri, Ay – Jüpiter karesi etkili oluyor. Jüpiterin büyütücü etkisi, dikkat çeken ve abartılı davranışlara sebep olabilir. Duygusal anlamda biraz uçlarda davranabiliriz. Alış-veriş, yeme – içme konularında dikkatli olmak gerekebilir.

23-eylul-3Bununla birlikte iyimserlik duygularımız da ön planda olabilir. Empati kurabilir, yardım etmek isteyebiliriz. Venüs akşamüzeri; 17 Ekim tarihine kadar kalmak üzere Akrep burcuna geçiş yapıyor. Terazi’de yücelen Venüs, Akrep burcunda biraz daha rahatsız olduğu bir konumda hareket edecek. İlişkilerde daha derinlikli davranabileceğimiz, yüzleşme ve farkındalık yaşayacağımız bir süreçte olacağız. Bazı ilişkiler bu dönemde test edilebilir. Krizler, kaos, kıskançlık, sahiplenme, kontrol etme isteği oluşabilir. Daha tutkulu ve gizemli davranabilir, ilişkilerimizde daha fazla derinlik ihtiyacı duyabiliriz. Beklentilerimiz de aynı yönde değişebilir. Kredi, nafaka, miras gibi konular ve ortak gelirlerde gelişmeler yaşanabilir.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.