Sonbahar ve Astroloji

fal-ad1

sonbahar1Merhaba Sevgili Astro-takipçiler,

22 Eylül itibari ile Güneş 00 derece Terazi burcuna girecek ve yeni bir mevsime başlayacağız. Biliyorsunuz ki sonbahar aylarına geçiyoruz. Sonbahar önümüzdeki üç aylık dönemde devam edecek. Güneşin takip ettiği burçlar sırayla Terazi, Akrep ve Yay olacak. Daha sonra kış ayı başlangıcına oğlak ile girip mevsim döngüsüne devam edeceğiz. Son bahar adı gibi sonların geldiği zamanlardır. Yaz aylarının neşesi, eğlencesi ve cıvıl cıvıl yönü bu bahar ile kışa hazırlık sürecine girmeye başlar. Eğlencenin yerini sorumluluklar alır. Hazırlıklar ve sorumluluklar zamanı olarak nitelendireceğimiz çalışkan aylara hoş geldiniz diyorum…

Artık astığımız elekleri yeniden kullanmaya başlayacağımız aylar dâhilinde astrolojik sonbahar2göstergeler nelerdir? Yorumlayalım.

Sonbahar aylarına Merkür Retro’sunun bitimi ile birlikte adım atıyoruz. Jüpiter ise terazi burcunda transitine devam ediyor. Venüs ise 23 Eylül Cuma günü itibari ile artık akrep burcundaki seyrine başlayacak. Peki, bu transitler nelere işaret ediyor?

* İletişim ve zihin gezegeni Merkür, anlaşma ve sözleşmelerimizi, iş konusundaki aksaklıkları ve ilişkilerde kendimizi ifade etmedeki yarattığı sorunları artık nihayetlendiriyor. Adım önceliklerimiz ve girişimlerimiz için 23 Eylül tarihi biçilmiş kaftan.

* 23 Eylül Cuma günü 14 derece ‘de Merkür ve Plüton’un üçgen açısı bulunmakta. Köklü değişimler, imza ve anlaşmalar için, yeni girişimler için uygun bir sürece başlıyoruz. Önemli iş görüşmeleri ve toplantıları bu gün ve ilerisi olarak ayarladığımızda çözüme kavuşması daha hızlı ve etkili olacaktır.

* Yine bu tarihte Güneş ve Jüpiter kavuşumu terazi burcunda ön plandadır. Egolar şişebilir, istenmeden tutamayacağımız sözler ağzımızdan çıkabilir. Fakat öte yanı ise şansın, bolluk ve bereketin güneş gibi parladığımız alanlar dâhilinde büyüyüp genişleyeceğini söyleyebiliriz. İş konusunda ve başarı alanlarında mantığın ön planda olduğu, büyüyüp genişleyeceğimiz zamanlar var önümüzde.

* Yıl boyunca Jüpiter Terazi burcundaki transitine devam edecek. Güneş ise belirli bir süre terazide konuk olacak. Venüs ise 23-24 itibari ile akrep burcundaki transitine başlayacak. İlk kontakları; 10 derece Neptün sonra 14 derece Plüton ve sonra 15 derece Merkür ile olacak.

sonabahar4* Neptün’le sanatsal taraflarımız yücelirken ilişkilerde aldatılma ve aldanmalar ön planda olabilir. Yine de üçgen açı ile bağlı olacağı için ben negatif durumlar beklemiyorum. Aksine ilahi öğeler, ilham almalar ve sanatsal öğelerin yücelimi söz konusu.

* Diğer kontak ise Plüton ile işte burada tutkulu aşklar yaşayabilmemiz ön planda olabilir. Körü körüne bağlanmalar, tutkuya ve şehvete açık olmalar ve bir de dedektifçilik oynamak söz konusu olabilir. Yani neredesin? Nereye gittin? Bana yalan mı söyledin? Aç bakayım telefonunu karıştıracağım gibi cümlelerden bu tür davranışlardan uzak durmalıyız.

* Bir sonraki Venüs kontağı ise başaktaki Merkür ile sekstile açısıdır. Orb değeri biraz fazla olmasına rağmen yine de ilişkilerde fazlaca söz sahibi olmak isteyişimiz, mikro düzeyde ilişkilere bakmamız, detaylara takılıp kalmamız ve ufak etmenlere takılı kalmamız söz konusu olabilir.

Açıkçası ilişkiler gezegeni Venüs, güzel bir iş birliği ile transitine devam edecektir. İlişkiler bu dönem daha fazla ön planda olacak diye düşünüyor ve umutlanıyorum. Sadece biraz daha dikkatli ve sözlerimizi düşünerek sarf etmemiz gereken bir dönem. Özellikle Venüs akrep burcunda zararda pozisyonda olacağını da unutmamak gereklidir.

Sevgilerle,

fal-ad1
Kenan Şahin

Kenan Şahin

Son beş yıldır astroloji ile dolu dolu ve içli dışlı olan binnazabla.com astroloji yorumcusu Kenan Şahin, takipçileri ile soru, cevap şeklinde ve genel öngörüler üzerine yıldızların dilini anlatmak için buradadır. "Yaşamın şifreleri mikro kozmosta iken makro kozmosun dilini deşifre etmemiz gereklidir. Bu şifreleri sizlerle paylaşmak tüm heyecanımla buradayım." diyen yorumcumuz astroloji yazıları ile sizlerle.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.