Şimdi Kırda Piknik Zamanı

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

85236732-7b34-461f-918c-02652c402c68İşte güzel bir Mayıs sabahı ve günlerden pazar. Doğa ısınan havayı yeşil çimenlerle kutlamaya başladı. Tüm aile toplanın şölene siz de katılın. Hem de nefis yiyeceklerle dolu bir piknik sepetiyle. Bahar mevsiminde yapılacak en keyifli şey, sevdiklerinizle beraber açık havada, çiçeklerin böceklerin arasında, kuş sesleriyle piknik yapmak.

Baharın yüzümüze uzaktan gülümsemesi yeterli olmuyor böyle günlerde. İnsan doğayı kucaklamak, ona daha yakın olmak istiyor. Bahara yakından merhaba demek. doğa ile sarmaş dolaş olmak, mangal yakıp dumanını, kokusunu hissetmek, bu zevke varmak istiyor.

b3cde787-3d38-4bc5-b33c-b7e07d2444dcÇocukluğumda Mayıs ayının gelmesiyle, piknik maceralarımız başlardı. Seyranbağlarındaki bağ evimiz piknik yerlerini aratmazdı ama pazar günleri geç uyanıp, evde vakit geçirmezdik hiç. Sanki yine okul varmış gibi erkenden uyanır, sabahın nemli serinliğinde, annemin bir gün öncesinden hazırladığı, kuru köfteleri, zeytinyağlı dolmaları, salataları piknik sepetine doldurur yola koyulurduk. Ankara’da su kenarında eğlenmek, vakit geçirmek için ya Çubuk barajına giderdik ya da Mogan Gölüne. Çamların altında serinlemek içinse Kızılcahamam’a giderdik.

04044c28-0f63-4ee7-afd0-bba46206243eKızılcahamam’ın şırıl şırıl akan bir suyu, mis gibi çam kokulu havası bizi mest ederdi. Temiz havasını derin derin içimize çeker “oh” derdik. Girişinde bir fırın vardı, mis gibi taze ekmek kokusu çam ağaçlarının kokusuna karışır, bizi baştan çıkarır, 2 ekmek yerine 5 ekmek alırdık. Bol oksijende iştahımız açılır günlerdir yememiş gibi getirdiğimiz yemekleri hemen bitirirdik. Karnımız doyunca oyuna başlar, koştukça koşar günlük düşüncelerden bir çırpıda kurtulur, geriye sadece mutluluk kalırdı. Akşam üstü çaylar demlenir hikayeler anlatılmaya başlanırdı. Çayın yanında mutlaka börek çörek kızartma gibi şeyler olur onlarla çay keyfi yapardık. Üstüne de dere suyunda buz gibi soğumuş karpuz veya mevsim meyveleri atıştırırdık. Tabiatın kucağında yenen yemeklerin, oynanan oyunların tadına doyum olmazdı.

1cdd9d8b-a671-4a27-a34d-0810b5cbd48dO zamanlar pikniğe gidilince başka bir şehre gitmiş gibi olunurdu. Atatürk Orman Çiftliğine trenle giderdik. En yakın mesire yerleri Samsun yolu üzerindeki Bayındır barajı 12 km, Konya yolu üzerinde Gölbaşı 25 km, Bala yolu üzerinde Beynam ormanları, Esenboğa Havaalanı yolu üzerinde Çubuk Barajı, krater gölü olan Karagöl 74 km, Elmadağ, Eymir Gölü, Atatürk Orman Çiftliği idi. Şimdilerde şehir içinde de parklarımız var, Seğmenler Parkı, Botanik Park, Kuğulu Park, Mavi Göl, Altın Park gibi.

piknikİlk fırsatta teknolojiyi evde bırakıp, sevdiklerinizle her şeyden uzakta doğa ile bütünleşeceğiniz bir pikniğe mutlaka çıkın. Parkta kısa bir yürüyüş bile hepimize çok iyi gelecektir.

Bu bahar havası, şırıl şırıl akan su, bulutların üstünde süzülen uçurtma, bırakın dönsün çemberiniz, hatta hiç bitmesin elinizdeki horoz şekeriniz. Hepinize harika bir pazar günü diliyorum benim sevgili kahve dostlarım.

İyi eğlenceler hepinize.

Sevgilerimle,

Binnaz ablanız…

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.