Sevginizi İçinizde Mi Yaşarsınız?

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Sevginizi İçinizde Mi Yaşarsınız?Geçenlerde psikiyatrist bir arkadaşım; “Eğer kadın ya da erkek eşine veya sevgilisine ‘Beni daha sık aramalısın, mesaj atmalısın ya da ilgilenmelisin’ dediği halde bunu yapmıyorsa ilişkisine yatırım yapmıyordur” dedi. Düşündüm de sevdiğiniz kişiye duygularınızı nasıl hisssettirirsiniz? Ya da kişi sevildiğini nasıl anlar?

Sevginizi sadece içinizde mi yaşarsınız? Sevme tarzlarımız farklı olsa da, gösterme biçimlerimiz çeşitlilik gösterse de en temelde sevilen kişiye bunu ‘göstermek’ esastır. Sevilen kişiye ilgi göstermek, gelişmiş insan profilinin en önemli göstergesidir. Kişinin ötekini görebilmesi, hissedebilmesi, istemeden verebilmesi üst düzey bir insanlık durumudur. İlgilenildiğini hissetmek harika bir şeydir, yediden yetmişe ilgiden hoşlanmayan kimse yoktur.

Sevginizi İçinizde Mi Yaşarsınız?Sevdiğimiz kişilere ilgi göstermek zaten içimizden gelen ve bizi de mutlu eden bir davranıştır. Ancak sevdiğimiz ve en yakınımızda bulunan eşimizi, sevgilimizi beraberliğin ilk ayları geçtikten sonra kanıksayıp ilişkiyi kendi haline bırakmak, sağlıklı ve mutlu bir beraberliği tehdit edecek bir ilişki kurma biçimidir. Birisini hayatınıza alana kadar her türlü hünerinizi gösterip sonra vazgeçmek doğru olmaz.

Birisine ilgi göstermek, karşınızdaki kişiye “Seni düşünüyorum”, “Seni önemsiyorum”, “Benim için değerlisin”, “İhtiyaçlarına duyarlıyım”, “Seni mutlu etme sorumluluğunu taşıyorum” demektir. Bunları hissetmek ne kadar güzeldir değil mi?

Sevginizi İçinizde Mi Yaşarsınız?Sevdiğinizi gün içinde aramak veya mesaj atmak; “aklımdasın” anlamı taşıyan güzel bir ilgilenme halidir. O konuşurken dinlemek; ‘samimiyettir’. “Canım şunu istedi” dediğinde o şeyi en kısa zamanda bir şekilde onun önüne getirmek; ” Seni önemsiyorum” demektir.

Ona hoşuna gidecek hediyeler almak ve sürprizler yapmak; ‘İnceliktir, nezakettir’. Hasta olduğunda ilgilenmek veya doktora gittiğinde gerektiğinde yanında olabilmek fedakarlıktır.

”Seni seviyorum” öyle ”Kendine iyi bak” gibi bir söz değildir, laf olsun diye söylenen…

Birine ”Seni seviyorum” dediğinizde hakkını vermelisiniz.

İnsanın birini sevip sevmediği böyle belli oluyor, sevmeyince ”iş” gibi geliyor bütün bu sayılanlar. Hiçbir kelime, cümle öylesine söylenmemesi gerekirken, duyguları ifade ettiğimiz sözler hiçbir şekilde öylesine olmamalı.

Eşler birbirini sevmeli ve saymalı 🙂

Benim güzel kahve dostlarım,

Hepinize harika bir pazar günü diliyor kucak dolusu selamlar yolluyorum..

Sevgilerimle

Binnaz ablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.