Sanat Gezegeni Venüs Yay Burcunda

fal-ad1

19ekimkapakMerhaba Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Dün sabah saatlerinde ilişki, sanat, değerler gezegenimiz Venüs; 11 Kasım’a kadar kalmak üzere Yay burcuna geçiş yaptı. İyimser, neşeli, maceraperest Yay burcundaki Venüs; ilişkilere özgürlük tanırken, Yay’ın fanatik ve uçlarda tavırlarıyla ilişkilerde sıkıntılar yaşanabilir. Yay’ın özgürlük isteyen “ben” diyen yapısı nedeniyle, bağımlı ya da zorla yürütülen ilişkiler kopma noktasına kadar gelebilir.

Venüs’ün Yay burcuna giriş anında haritada yükselen Akrep’in klasik astrolojideki yönetici burcu olan Mars, bir diğer yönetici gezegeni Plüton’la bugün kavuşuma giriyor. Oldukça kuvvetli etkiler barındıran bu kavuşumla, maddi ve manevi tüm değerlerimizde ciddi sınavlar vereceğiz. Değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olacağı, önemli olaylardan geçebiliriz.

Terazi’nin yöneticisi olan Venüs, Yay’da ve Yay’ın yöneticisi olan Jüpiter’de Terazi burcunda. Astrolojide “karşılıklı ağırlama” olarak da bilinen bu durum, ihtiyacımız ötesinde harcamalara, abartılı duygulara, mahkeme-adalet, savaş-barış, farklı inançlar-fanatizm, sen – ben-biz kavramları, diplomasi, sanat gibi bireysel ve toplumsal pek çok konuda hareketli deneyimler yaşatacak bu dönemde. Doğum haritalarımızdaki Venüs ve diğer gezegenlerle açıları, bu süreçten nasıl etkileneceğimizi ve hangi konuların ön plana çıkaracağını gösterecektir. Sitemizin deneyimli astrologlarımızdan; doğum haritalarınız, gezegen transitleri, hayatınızdaki blokajlar ve tekrar eden olumsuz konularla ilgili hangi açıları ve noktaları kullanarak çıkış yapabileceğinizi öğrenebilir, hayat yolunuz için güzel bir rehberlik edinebilirsiniz.

Gelelim günün transitlerine;

Ay, İkizler burcunda hareketine devam ediyor. İletişimin hızlı olduğu, enerjisi oldukça yüksek bir gündeyiz. Şartların hızla değişeceği ve sinirlerin zorlanacağı anlara şahit olabiliriz.

Bazı kişi ve grupların baskıcı, hırslı ve provokatif hareketleri gerginlik, kaza, ani olaylar ve zorlu durumlara neden olabilir. Öfke patlamaları, güç savaşları, saldırgan tavırlar fazlalaşabilir ve görünür hale gelebilir. Bu süreci mümkün olduğu ölçüde tolere edici ve iletişim halinde kalmaya çalışarak geçirelim.

Sabahın erken saatlerinde Ay – Jüpiter üçgeni gerçekleşiyor. Günün neredeyse olumlu görülen tek açısı olduğu için değerlendirmekte fayda var.

Öğle saatlerinden itibaren bir süredir sözünü ettiğimiz Mars-Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Karmik etkileri açığa çıkaran ve kadersel bir dönemi tetikleyecek olan etkiler verecek bu kavuşum. Bireysel anlamda doğru kullanıldığı takdirde; konsantrasyonu yüksek ve enerji gerektiren işlerde başarı sağlayabilir, altından kalkılması güç çalışmalarda başarı sağlayabiliriz.

Bu kavuşumda en fazla etkileneceğimiz davranışlardan biri de; otoriter anlamda baskıcı ve 19-ekim-3ezici kuvvetlerle karşılaşmak olacaktır. Aynı doğrultuda; bu hareketin bir etki-tepki sürecinin gerçekleşmesi başka bir ifadeyle bir karşı koyuş sürecinin yaşanması da kaçınılmaz olacaktır.

Ay’ın açıları da gün için de bizi biraz zorlayabilir. Ay’’ın önce sabah saatlerinde Netünle kare, ardından öğle üzeri Satürn’le karşıt açıları gerçekleşiyor. Neptün karesi nedeniyle; kimyasallardan, ilaçlardan ve sudan gelebilecek zehirlenmeler, ilaç alerjilerine karşı dikkatli olmakta fayda var. Dikkatimiz dağınık olabilir. Kendimizi baskı altında hissedebilir, karasızlık yaşayabiliriz.

Değerli binnazabla takipçilerimiz,

Bu zorlayıcı açılara karşılık;

Farkındalığımızı yüksek tutarak,
Tekin olmayan, agresif kişi ve ortamlardan uzak durmaya çalışarak,
Tahriklere kapılmadan bir sabırlı ve düşünerek hareket ederek,
Acele kararlardan, ani hareketlerden uzak durarak,
Harcamalarımıza, sözlerimize dikkat ederek,
Meditasyon, hafif sporlar, kişisel gelişim aktivitileriyle ilgilenerek merkezimizde kalmaya çalışmak çok doğru bir tutum olacaktır.

Enerjimizi daha faydalı alanlara, sanatsal, yaratıcı çalışmalara yönlendirebilir; manevi anlamda etrafımıza destek vermeye çalışabiliriz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.