Sağlık Durumunuzun Sorumlusu Gezegenler

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz Merhaba,

Gezegenler gerginliğini üzerimize göndermeye devam ediyor.

Özellikle son birkaç gündür; baş, mide, bağırsak, ayaklarımız, sinirler ve sinir uçlarında hassasiyet; bağışıklığımızda zayıflama, halsizlik ve gerginlik hissediyor birçoğumuz. Bunlar; Yaşam alanımızda önemli etki eden gezegenlerin bu süreçteki açıları, yerleşimleriyle tetiklendi.

Şubat sonunda Balık burcunda Halkalı Güneş tutulması; ardından geçtiğimiz Pazar günü Başak’ta Dolunay gerçekleşti. Bunlar kuvvetli ve karmik etkiler yarattılar. Hem ruhsal hem fiziksel anlamda bir çoğumuz da payına düşüne belli şekillerde aldı.

Etkileri en aza indirmek ve bahar girişini kuvvetli karşılamak adına öncelikle bu haftayı biraz sakin ve oluruna bırakmaya çalışarak geçirin. Kendinizi ruhsal anlamda çok fazla germeyin. Geleceğe odaklanmaya, zihinsel olarak da olumlu fikirlerle hareket etmeye gayret gösterin lütfen.

Ayrıca; gezegen etkilerini hafifletmek adına esmalar, mantralar da çok etkilidir. Yalnız bunları kesinlikle doğum haritanızın göstergeleriyle birlikte doğru kişi ve kanalların yönlendirmesiyle uygulayın. Özellikle esmaların etkileri çok kuvvetlidir ve dikkatli kullanılması gerekir.

Ay; terazi burcunda devam ediyor yolculuğuna… 

Sabah saatlerine; biraz belirsiz ve gergin, tedirgin başlamış olma ihtimalimiz var. Ay – Uranüs karşıtlığı etkisi…. Aynı zamanda; kendimizi heyecanlı ve bir an önce bir şey yapma isteğiyle dolu hissetmiş olabiliriz.Öğle saatlerinde devreye giren Ay – Satürn sekstili hem işlerimizi toparlamak hem konsantrasyonumuzu sağlamak adına bizi destekliyor. Özellikle bir şey öğrenmek adına bu açı oldukça destekleyicidir. Bizden büyük ve tecrübeli kişilerin de desteğini sağlayabiliriz bu süreçte.

Bu açının hemen sonrasında Ay; Terazi burcunda boşluğa geçiş yapıyor. Akşam saatlerine kadar boşlukta hareketini sürdürüyor. Bu süreçte; belirsiz ve dengesiz bir enerji hakim olabilir. İşlerin ucu nereye gider kestirilemez. Yeni işlere başlamakta çok uygun değil.

Akşam saatlerinde Ay; Akrep burcuna giriş yapıyor. tutkular, derin ve sezgisel konular, hırs, biraz kıskançlık ön planda olabilir bu bir iki gün. Venüs; geri hareketinde. İkili ilişkilerde şüphe, sorgulama, sadakat kavramları ve geçmişten gelen kişiler, konular bizi meşgul edebilir.

Gecenin ilerleyen saatlerinde etkisini hissedeceğimiz Ay – Mars karşıtlığı; biraz sıkıntı verebilir. Geç saatlerde dışarıda olanların dikkatli davranmasında fayda var. Trafikte ve belli alanlarda temkinli olalım lütfen. Uyku süreçleri de olacağı için; biraz zorlanabiliriz.

Etkisini hafta başından itibaren Dolunay’la birlikte hissettiğimiz Güneş – Chiron kavuşumu; özellikle geçmişle ilgili sorunlarımız, yaralarımız konusunda bizi yine zorluyor. Yönetsel ve otorite figürleri belki de babamız, bir erkek figürü de bu süreçte yaramızın bir parçasını teşkil edebilir. Ancak; Başak dolunayı şifalanmak adına bu etkileri rahatlatır durumda. Ayrıca Akrep burcunun bırakmak, iyileşmek özelliğini de dikkatle alırsak bu süreçleri daha kolay geçirebiliriz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.