Sabırsız ve Dağınığız Ama İçinden Çıkabiliriz

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz;

Ay; Kova’da ilerleyişini sürdürüyor. Bireysel konulardan çok kolektif alanlar ve rutin dışına çıkabileceğimiz konular ön planda.

Öğle saatlerinde etkili olan ay – Uranüs sekstili; üzerimizden ağırlığı alabilecek ve enerjimizi yükseltip destekleyecek görüntüde… Ani plan değişiklikleri, hoş sürprizler yaşayabiliriz. Geçmişten gelen kişi ve konularla değişik bir zaman dilimi geçirebiliriz. Rutin dışına çıkarak farklı ortamlarda bulunabileceğimiz, planlarımızda değişiklik yapabileceğimiz bir süreçteyiz.

Balık burcunda retro hareketini sonlandırarak ileri hareketine geçen Venüs; Satürn’le karesini yeniden etkin hale getiriyor. Başta ikili ve sosyal ilişkiler olmak üzere, parasal konular, değer kavramlarında sıkıntı ve engellenmiştik hali yeniden belirginleşiyor. İlişkilerde soğukluk, karşısındakini görmeme ve yargılama, sorgulama, kıskançlık ya da affetme sorunu gelişebilir. Maddi konularda da engellenmiş hissedebiliriz kendimizi…

Sevginin dili yaklaşık bir bir buçuk aydır çok zorlandı. İçine çekildi. Değer kavramlarımızda da aynı durum gelişti. Bazı ilişkiler kopma noktasına geldi. Bazı ilişkiler çok zorlandı. Geçmişten gelen konular, kişiler, barışmalar, ayrılmalar, zorlanmalar, soğukluk ve güvensizlik hayatımızın geneline ilişkiler üzerinden hükmetti. Bu dönem hastalıklarla da sınav verdik. Bazı hastalıklar nüksetti. Maalesef ani kayıplar ve özellikle kadınlarla ilgili sınavlar yaşandı. Aniden ortaya çıkan rahatsızlıklar ve kilo sorunları gelişti. 

Öncelikle bu dönem alınan kilolar; fazla ilerlemeden Mars’ın ikizlere geçişiyle ve venüs’ün ileri hareketiyle daha rahat verilecektir; çünkü hareketimiz artıyor. Ayrıca Dolunay sonrası bırakma konularında daha sağlıklı hareket edilebilir. Öğleden sonra gerçekleşecek olan Ay – Satürn sekstil açısı kalıcı, sağlam işler açısından destekleyici konumda. Eğitim, öğretim, aile büyüklerinden destek alma adına da bu süreç değerlendirilebilir. Yaşça büyük, tecrübeli kişilerin; büyüklerin desteğini alabilir, tecrübelerinden faydalanabiliriz. 

Ay – Merkür sekstil açısının akşam saatlerinde etkili olmasıyla; iletişim alanında da olumlu destekler sağlıyoruz. Yalnız hatırlatmadan geçmeyelim; Merkür retrosu devam ediyor. Geriden gelen işlerimizle, eksik, tamamlanmayan çalışmalarla ilgili yoğunluk da yaşanması mümkün. İşlerimizin üzerinden bir daha geçme fırsatı buluyoruz. 

Günün destekleyici açıları; Ay’ın akşam saatlerinde önce Kova burcunda boşluğa ve ardından Balık burcuna geçmesiyle birlikte değişiyor. Ay; balık burcuna geçtikten hemen sonra Mars’la kare oluşturuyor. Gerginlik, stres, zorlanma, öfke hali ön plana çıkabilir. Ancak; bu süreçte istemesek de bazı işlerimizi halletmek adına zorunlu bir itici güç de açığa çıkabilir. Kaza, yaralanma, ani ve fevri davranışlar karşısında temkinli olalım lütfen.

Bugün öğle saatlerinden itibaren Mars; Boğa burcundan çıkarak İkizler burcuna geçiyor. Mars; rahat hareket edemediği Boğa’da bir müddet sıkışmışlık ve tembellik hissi yarattı. Aynı zamanda; zorlu açıların üzerimizde çok baskı yaptığı süreçte ani hareket etmeyi de önledi biraz… Bunun daha sonra üzülmemek adına iyi olduğunu da belirtebiliriz. Şimdi baharın da gelişiyle biraz daha hareketleniyoruz, enerjimiz yükseliyor. Yalnız Mars; İkizler de sabırsızlık ve dağınıklık da yaratabilir. Boğa’da beklediğimiz süreçte biriken enerjiyi burada kendimizi zorda bırakacak seviyede kullanmayalım lütfen. Zihin ve beden ani düşünüp hareket etmek isteyecektir. Sabırlı ve dikkatli olmakta yine fayda görünüyor. Bununla birlikte; keyfimizde son zamanlara oranla biraz daha yerine geliyor.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.