Rüya Nedir? Rüya Kapıları Var mıdır?

fal-ad1

ruyaaMerhaba Sevgili Binnaz Abla Blog okuyucuları,

Rüya bedenin uyku hali sırasında ruhsal faaliyetin serbest şuurdan bağlı şuurun yansıması olarak tanımlanır (neospritüalistlere göre). Rüya aslında ruhun bedenle konuşmasıdır. Piskolojik rüyalar alalade rüyalar olarak tanımlanır. Bilgilendirici ve uyarıcı rüyalar amaçlı rüyalar olarak tanımlanır. Tam ispatlanmamakla beraber en uzun rüya 90 saniye sürmektedir. Rüyalar bir farkındalıktır. Duygularımız hislerimiz bir şeylere dönüşüyor ve bambaşka pencerelerle bizi içine alıp sanki yaşatıyor. Rüya görmek öğrenilemez. Rüyaların gidişi bilinç altımız ve içinde bulunduğumuz ortamla değişebilir.

Rüyalarla bir insanın kim olduğunu tanımlıyabilirsiniz. Bu rüyalar uyarıcı rüyaları içermez bunu belirteyim.
Asıl rüyaların yanıtı sorudan önce gelir. İlk bakışta anlamsız olan rüyalar avantajlıdır. Üç ruya2tane rüya görme kapısı vardır. İlk kapı uykuya dalmadan önceki kapıdır. Vücudun hafif ağırlaştığı anı temsil eder. Bu kapıda niyetli rüyalar daha kolay görülür. Bu farkındalığa ulaştığımız an birinci kapıyı geçmiş oluruz. İkinci kapıda bir rüyada uyanmalı yani rüya içinde rüya görülmelidir. Ya da rüya bir başka rüya ile devam etmelidir. Bu şekilde ikinci kapıyı da geçmiş oluruz. Üçüncü rüya kapısı rüyada kendi bedeninizi gördüğünüz kapıdır. Bu kapıda etrafı iyi inceleyin bir nevi astral seyahat gibi bir olaydır. Bu olayı şuurlu olarak yaşarsanız bu kapıyı da geçmiş olursunuz.

Rüyalar bizi tedavi edebilir, bir şeyler öğretebilir, yön verebilir, kehanette bulunabilir,duygusal dengemizi sağlayabilir. Rüya gören kişinin gözleri rüya anında çok hızlı hareket eder. Zihniniz ne kadar boş, ruhunuz ve bedeniniz ne kadar rahat ise o kadar kalitesi yüksek ve uyarıcı rüyalara açık olursunuz. Rüyalar ruhumuzun birer mektubudur.

‘’Dünya bir sahnedir bütün kadınlar ve erkekler sadece onun oyuncularıdır (Shakespeare).’’

fal-ad1
Asenat Kılıç

Asenat Kılıç

Merhabalar...yükselen burcum akrep ve yükselen burcumun etkisiyle hisleri oldukça kuvvetli biriyim...bazen telvelerin aracılığıyla bazen kartların aracılığıyla aslında hislerimin gücüyle sizlerin sorularınızı cevaplamak için burada Binnaz Abla ailesindeyim...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.