Potansiyelini Keşfe Çıkmaya Ne Dersin?

fal-ad1

Gözümüzü açtığımızda baktığınız yüz hep yorgun ve mutsuzsa ve nedenini geç yattığınıza veya hep yaşadığınız bir mutsuzluğa bağlıyorsanız kaçırdığınız çok şey olabilir.

Eğer bunlar yapılabilir şeyler ise, neden yapılamayacaklarına dair gerekçe üretiyoruz? Yaşam döngüleri iniş çıkışlı olduğundan kaynaklana yorgunluklar söz konusu olabilir. İçimizdeki uyuyan güzeli uyandırmak için daha ne kadar daha bekleyeceğiz. Uğurunda her şeyi bırakacak ve yine uğurunda öleceğimiz kadar sevdiğimiz ne varsa imtihanımız olmuyor muydu? Neden onla imtihan olacağımızı bildiğimiz halde neyse tutunmak istediğimiz hala sıkı sıkıya ona bağlı kalalım ki! Biraz gevşek bırakmak gerek ipleri. İşimiz yerindeyse ama iyi ama kötü kazanç getiriyorsak hanemize bundan iyisi can sağlığı demeye alışmamızda lazım. Bir arkadaşıma imrenirdim o kadar kaygısızdı ki onda ki kadar umursamaz olmayı isterdim bazen onun elde edemediklerini görünce o kadar da değil birazcık istemeli insan en azından hedefleri olmalı derdim. Gayesiz kalmakta bir takım problemleri beraberinde taşırdığını gözlemlemiştim ve en güzeli ‘’azı karar, çoğu zarar’’ öngörüsüne deyimiyle hareket etmek olacaktı.

“Şükür nimet artırır” da anlatılmak istenilen aslen budur. Aza kanaat etmeyen çoğu bulacak kapasiteye sahip olamaz. Çoğu daha çok elde edeceğim derken sevdiklerimize ayıracağımız zamanı ertelememekle de kendimize ayıracağımız zamandan çalmakla da en büyük kötülüğü kendimize yapacağımızı için işi işte, neşeyi neşe zamanında yaşamaya gayret etmemiz gerekir. Servette versek sonradan tekrar o günlere dönemeyeceğimizin pişmanlığı yaşamamak için anı yaşamak lazım diyorum. İş arasında kafamızı kaldırıp gökyüzü görelim, küçük molalarda sevdiklerimizi arayalım yaptığımız işin içimizdeki yaşama sevincini yukarı çekmesini sağlayalım. Küçük gelişmelerden mutlu olup onları kocaman sevinç gibi paylaşalım. Her gün atlamaktan yorulduğumuz basamağın zirveye ulaşmamız için bize sunulmuş bir merdivenin ilk basamağı olabileceği ihtimalini de düşünerek hüzünleri asgariye indirmeye başladığımızda dirayetimizde artacaktır. En mutlu olduğunuz anların resmini zihnimiz nasıl kareliyorsa bizde onları göreceğimiz yerlere asarak ölümsüzleştirmeyi deneyelim. İngiltere’de yapılan araştırmada güzel anıların olduğu fotoğrafları evimize, ofiste koymamızın enerjimizi artırdığını mutluluk hormanlarımızı yükselttiği belgelenmiş.

Kişinin içindeki gücü keşfetmesi için zoru seçmesi ya da yaşaması gerekirmiş. Bu güç açığa çıktığında kendi yapabildiklerine şaşırırmış. Kahve severlerin çok iyi bildiği dinçlik ve zindelik hissi zoru seçenlerde ortaya çıkarmış. Çünkü mücadelesini ona göre yapacağını bilir ve kendini şartlandırırmış. İçimizde potansiyel olarak ekip ruhu olduğu gibi bireysel özgün çalışma ruhu da var. Hangisini belirleyeceğimiz destek almayı isteyip istememizle alakalıysa seçimimiz kolay olacaktır. Ancak seçim şansımız yoksa mutlak birlikten kuvvet doğar felsefesiyle hareket etmeye başlarız. Seçenekler artmadığı vakit sığ kalıyorsak kendi üretkenliğimizi açığa çıkartmanın yollarını keşfe çıkmalıyız. Bu gibi durumlarda kendinizi dışardan izlemek isteyebilirsiniz. O halde Binnazabla’da bulunan eşsiz yorumcuların söyleyecekleri dikkatinizi çekecektir diye düşünüyorum.

Kişi kendi şansını kendi yaratır deyiminden güç alarak yolunuzu aydınlatmanız dileğiyle.

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.