Pazar Günü Çok Önemli Etkiler Var

fal-ad1

Merhaba Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Ay; öğleden sonra saatlerine kadar Ay; Başak burcunda hareketini sürdürüyor. Günün büyük bir bölümünde üzerinde çalıştığımız işin detaylarına inebilir, analiz edebiliriz. Hafta sonu olması nedeniyle evimizde daha detaylı ve hijyenik bir temizlik süreci geçirebiliriz. Zamanı geçmiş ürünler; ilaç, yiyecek gibi… ayıklanması, belli alanların düzenlenerek, pratik haline getirilmesi de söz konusu gözüküyor.

Sabaha doğru etkisini hissedeceğimizi Ay – Uranüs yüz ellilik açısı huzursuz eden ve yine gerginlik veren enerjiyi yansıtıyor. Geceden itibaren etkisi başladığı için; uyku sorunu yaşanmış olması da normal görünüyor. Birçoğumuz; geceyi huzursuz ve uykusuz geçirmiş bu nedenle yorgun da uykumuzu alamadan kalkmış olabiliriz. 

Ay’ın sabah saatlerinde gerçekleşecek olan Chiron karşıtlığı; bizi hassas ve yaralanmaya açık durumda bırakıyor. Retroların etkisiyle geçmiş yaralarımız, üzüntülerimiz de devreye girebilir. Yine sabah saatlerinde etkili olacak Ay – Venüs karşıtlığı da; ikili ilişkiler, duygusal alanlarda zorlanacağımız, hassas ve kırılgan davranıp, hayal kırıklığı yaşayabileceğimiz bir görünüm sunuyor. Yine öğleye doğru etkili olacak Ay – Satürn karesi de sorumluluklarımız ve duygularla ilgili kısıtlanma ve zorlanma yaratabilir. Yapılması gerekenleri gerçekçi davranarak yerine getirmek sağlıklı olacaktır. Ay; bu açının sonrasında Başak burcunda boşluğa giriyor ve ardından Terazi burcuna giriş yapıyor. Biraz daha dengelenebileceğimiz, daha uyumlu hissederek diplomatik bir lisan geliştireceğimiz ancak Dolunay’ın da devreye gireceği bir sürece adım atıyoruz. 

Balık burcunda bugün yücelim derecesinde bulunan Venüs; Satürn’le kare açı etkisi altında…İlişkiler açısından kısıtlanma, zorlanma, hayal kırıklıkları yaşanması söz konusu. Zaten Chiron’lu Venüs; yaraların açılması, hatırlanması ve üzüldüğümüz yerlerden biraz sınavlar yaşanmasını da tetikleyen konumda. Bu süreçte bitişler, tamamlanma ve kapanışlar da devreye girebilir. Sorunlu ilişkilerimiz, bizi üzen geçmişten gelen ikili ilişkiler ve sevgi lisanımız içine çekilebilir. Yara aldığımız durum ve kişiyle yüzleşerek; yaramızı sarmaya çalışmak mümkünse affedebilmek inanın çok daha kıymetli bu durumda… Çünkü bu kadar kısıtlayan, baskı altında bırakarak zorlayan enerjilerin içinde.

Güneş – Plüton karesi gerginlik yaşayabileceğimiz, zorluk ve baskı yaratan bir enerji hakim. Bu açı yarın da devrede olduğu için; özellikle iş ortamında ve ast – üst ilişkilerinde daha dikkatli davranmak yerinde olur. Merkür’ün retro öncesi durağan pozisyonunu da göz önüne alarak üstler ve astlarımızla gerginlik, iletişimde zorlanmalar görülebilir. Güç ve çekişme savaşları, baskıyla ve güç göstererek ya da zorla kabul ettirme, fikirlerin ya da eylemlerin baskı görmesi de söz konusu. 

Merkür’ün retro hareketini sürdüreceği yaklaşık üç haftalık süreçte iletişim konularında önemli ölçüde hassasiyet göstermek; mümkün olduğu ölçüde de sabırlı davranmak gerekebilir. Jüpiter, Venüs ve Satürn’ün de retro sürecinde olması açıkçası bu süreci oldukça zorlu hale getiriyor. Günlük hayatımızı etkileyen süreçler, bankacılık işlemleri, ulaşım, teknoloji ağırlaşabilir; iletişimde gecikmeler ve ertelenen işler gelişebilir. 

Zorunlu olmadıkça yeni projeler, anlaşma, sözleşme gibi işlemlerde bulunmamak yerinde olur. Bu süreçte biraz Mayıs ortalarını bekleme daha doğru olacaktır. Binnazabla ailesinin değerli takipçileri; bu kadar sıkışmış ve retrolu bir gökyüzü sürecinde özellikle ikili ve özel ilişkilerde de önemli bir sorgulama süreci yaşandığını biliyoruz. Pek çok ilişki testten geçerken, sevgi lisanı içine çekiliyor. Bir yönüyle de ortalama sekiz yıllık bir döngüyü kapatıyoruz. İlişkilerimiz, maddi değerlerimiz, kariyer ve hak etmişliklerimiz önemli bir tamamlanma ve döngü sürecinde. Bir başka ifadeyle bir kapanma ve yeni bir döneme adım atma eşiğindeyiz. Geçmişten gelen özellikle sorunlu işlerin, ilişkilerin birçoğuyla ilgili olarak belirgin değişiklikler ve süreçler yaşanacak. Bizim bu dönemde özellikle ikili ve sosyal alandaki ilişkilerle ilgili tavsiyemiz; karar süreçlerinde acele davranmamak olacaktır. Ani, öfke ve kırgınlık duygularıyla hareket etmeden önce biraz beklemede kalarak durumu yeniden gözden geçirmek çok daha sağlıklı olur. Önemli kararlarınız için biraz daha yaz aylarını beklemenizde yarar görüyoruz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.