Olağan Dışı Güçler ve Kahve Falı

fal-ad1

Olağan dışı güçler ve hisler konusunda tarihi geçmişe dayanan 20. yüzyılın ortalarında başlamış olan araştırmalar arkasında oldukça ciddi çalışmalar olduğunu ve engin bir deneyimin yattığını açığa çıkartmışlar. Bundaki sebep olağan dışı duyuların ne yapabileceğine olan meraktı. Kahve falında kullanılan his ve algılama üzerine çok metotlar denenmiş ve içteki olguya anlam katılmaya başlanmış. Sürekli gelişen her yorumcunun ayrı hisleriyle harmanlanan uçsuz bucaksız bir anlam hazinesine dönüşmüştür.

Eskilerde olağan dışı bilinç durumlarını farklı amaçlarla kullanırlarmış. Misal; kayıp kişiler, eşyalar, uzaklardaki kişiler hakkında bilgi edinmek üzere, av hayvanlarını takip etmek amaçlı, rehberlik amaçlı eski toplumlardada sıkça başvurulan bir alanmış. Kahvedeki sembollerin kehanetlerini dinleyerek zamanla oluşumlarını bekleyerek güzel neticeler elde ederlermiş.

Bu halleri kullanmakla karşılaşılan deneyimler teknoloji ve endüstri öncesi insanlığımızın ruhsal tarihi yönünden oldukça katkı ve gelişim sağlamış. Kimi dans ederek bakarmış fala, kimi mum yakarak, kimide ay ışığı altında. Her falı bakanın kendince özel teknikleri varmış. Kimi zaman faldaki anlamları diğer nesillerede ulaşması için duvara yada deri levhalara yazarak bir sembolik kitap oluşturmuşlar. Tüm bu resimlemeler rağmen aynı şekilden farklı yorumlar çıkartmakta oldukları için her falcının kendi yorumu ve hislerinin öneminin farkına varmış olmuşlar.

Duru görü; Fiziksel nesne yada olayların duyular dışı algınlanmasına, Telepati; başka insanın düşüncelerinin duyular dışı algılanmasına, Prekognisyon; gelecekteki bir olayın duyuların dışındaki yolla bilinmesine olanak sağladığı bilinir. Kahve falı tüm bunları içinde barındıran harika geniş kapsamlı bir fal türüdür. Hisler duyular yüksek algılama frekansındadır ve bilinmeyene doğru yolculuğunuz başlar ve huzur içinde aydınlanma ile tamamlanır.

Bir fincan Türk kahvesiyle güzel bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.