ÖĞRETMENİM CANIM BENİM !!!! <3

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım

Ismail DedeOğlum Sertaç Taşdelen’in dedesi İsmail Taşdelen Kayseri’nin Dereşimli köyünde dünyaya gelmiş. Köylerinde vadinin derinliklerinde öyle güzel bir dere akarmış ki rengi gümüş gibi parlakmış. Yamaçlarında görülmemiş kuşlar uçar, envai çeşit çiçekler açarmış. Bu şırıl şırıl akan gümüşi derenin hatırına köyün ismi de Deresimli köyü olmuş.

Orayı ziyarete gittiğimizde deresine, gümüş gibi rengine, çiçeklerine, kuşuna, insanlarına, akrabalarımıza hayran kaldık. Hiç ayrılmak istemedik oralardan. İsmail dedenin çocukluğunda köyün suyu olmadığı için, dereden su taşırlarmış. Bu da çok zor ve yorucu oluyormuş. Genç bir delikanlı olunca ilk iş köyüne su getirmek olmuş.

20131123_130307Yol üstünde bulunan evlerinin önüne çeşme yaptırmış, ve bütün köyün hayır duasını almış. Onun yaptırdığı çeşme başından su içerken biz de ruhunu yad etip duasını okuduk. Keşke bir evimiz de burda olsa da daha sık gelsek diye düşündük. İsmail Dede köyünün en yakışıklı delikanlısıymış. Uzun boylu, geniş omuzlu, kumral bir erkekmiş, okuyup öğretmen olmuş. Kayseri Develi’de öğretmenliğini yaparken orada görüp sevdiği köyün en güzel kızına aşık olmuş. Evlenmişler ve çok mutlularmış. 4 çocukları olmuş. Tam bu sırada vatani görevini yapmak için Kırklareli’ne gitmiş.

20131123_205053O zamanlar yedeksubay olan öğretmenler askerlere okuma yazma öğretir öğretmenliklerini askerlikte de sürdürürlermiş. Hem Kayseri’de hem Kırklareli’nde hem de gittiği her yerde çok sevilen, çok iyiliksever, çok iyi bir insanmış. Onu tanıyan herkes yaptığı iyilikleri ve nasıl iyi bir öğretmen olduğunu anlatırlarmış. İsmail dede vatani görevini tamamlamaya az bir zaman kala şehit olmuş.

Ailesine görevliler gelip haber vermişler. İsmail dedeyi Kırklarelindeki şehitliğe defnetmişler. Şehit olduğu zaman İsmail dedenin bir kızı ve 3 oğlu varmış. Kız olan çocuğu en büyükleri, Sertaç’ın İsmail amcası da en küçükleriymiş. İsmail dede vefat ettiğinde amcası yeni doğduğu için ona İsmail adını vermişler.

20131123_130254Tülin halası da babasının mesleğini tercih edip öğretmen olmuş. Tabi bu kadar güzel, bu kadar hamarat genç bir öğretmeni hiç bırakırlar mı, talipleri çok olmuş. Tülin hala da kendisi gibi öğretmen olan Ömer Beyle evlenmiş.Onlar da çok mutlu olmuşlar. Onların da bir kızı, bir oğlu olmuş. Tülin hala ve eşi Ömer Bey öğretmenlikleri döneminde yüzlerce çocuğa eğitim vermişler.

Atatürk’ün fikir ve düşüncelerini özümsemiş, ahlaklı, insan haklarına ve hukuka saygılı, cumhuriyetin ve demokrasinin değerlerine içtenlikle bağlı, yüzlerce genç yetiştirmişler ve yetiştirdikleri öğrenciler okuyup hepsi çok iyi mevkilere gelmişler.

Ne güzel şey şu öğretmenlik. Ne kutsal bir meslek.

Ben de öğretmen olmak isterdim. Hem okumayı, hem öğretmeyi hem de örnek olmayı çok severim. Bizi bu günlere getiren öğretmenlerimize bin defa şükranlarımı sunuyorum.

655379-basogretmen-ataturk-7Başta ebedî Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, emeği geçen öğretmenlerimizden ebediyete intikal edenleri rahmet, minnet ve şükranla anarken, tüm değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, kendilerine başarı ve esenlikler dilerim..

 

Hepinize coşku dolu bir pazar günü diliyorum…

Sevgilerimle…

Binnaz ablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

1 Yorum
  1. Sevgili Yengeciğim
    Bu ne kadar güzel düzenleme sana çok çok teşekkür ederim.Okurken çok duygulandım göz yaşıma engel olamadım iyini varsın.

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.