Öğretmen Gezegen: Satürn

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Takvimlere göre yaz aylarının son; sonbaharın da ilk haftasına giriş yapıyoruz. Haftanın son diliminde; Gökyüzünde hareketli, değişken ve biraz da zorlayan gezegen etkilerinin hareketini yansıttı. Yaklaşık 5 aydır Yay burcunda retro hareketini sürdüren Satürn; ileri hareketine başladı. Satürn Karmanın Lordu ve zaman yöneticisidir. Yay burcunda geri hareketinde geçirdiği süreçte; eksik kalan işlerimizi, tamamlanmamış ders alınması ya da sorgulanması gereken konuları bir kez daha gözden geçirme fırsatı verdi bize. Zamanı yavaşlattı bir anlamda! Engelledi, sorumlulukları yeniden hatırlattı. Zorladı, yordu. Eğer bu dönemi eksiklerimizi gözden geçirerek, hatalarımızı kabullenip sorumluluklarımızı yerine getirerek geçirebildiysek; ne mutlu bize!

Satürn; astrolojide pek çoğumuzun bildiği diğer adıyla “Öğretmen”dir. Ona karşı konulduğunda öğretisi ve sınavları sertleşir. Çalışmayı ve güçlüklere karşı kendimizi geliştirerek, ders almayı gösterir. Sabır ve çalışma gerektirir Satürn sınavları. Yay burcunda yaklaşık olarak iki buçuk yıl süren transitini Aralık ayının sonlarında sürdürmeye hazırlanıyor Satürn. Bu süreçte; Yay burcu temalarında disipline olmayı öğrendi birçoğumuz.

İnançlar, felsefe, yurt dışı konuları, Uluslararası seyahatler, yüksek eğitim, dürüstlük… Geri hareketinde; Yay burcunun temalarında eksik kalan ve karşımıza çıkan kişi ve olaylarla ilgili neleri öğrenmemiz gerektiğini gösterdi.  Satürn gibi Jüpiter de zamanın diğer yöneticisidir. Aynı zamanda Jüpiter yazılı olmayan; Satürn ise yazılı yasaları temsil eder. Bu iki önemli özellik; bu iki gezegenin aralarındaki ilişkiyi de gösterir.

Günün büyük çoğunluğunda etkili olan Jüpiter – Satürn sekstili; doğru ve inançlı bir şekilde, sabırla çalıştığımız konular açısından destekleyen bir görünüm sunuyor. Bununla birlikte ekonomik koşullar açısından da özellikle haftanın genelinde olumlu etkiler altında olacağız. Bu görünüm; bir süredir çalışıp emek verdiğimiz alanlarda desteğini, yükselişi ve rahatlamayı da beraberinde getirecektir hak edenler açısından.

Merkür’ün Başak burcunda retrosunda son düzlükteyiz. Hafta sonunda Dün akşam saatlerinde gerçekleştirdiği cazimi pozisyondan tutulma derecesine doğru gerilemeye devam ediyor. 3 Eylül tarihinde Mars’la tutulma derecesinde kavuşum gerçekleştiriyor. Önemli bir süreç’ Sözlerimize ve davranışlarımıza dikkat etmek; düşüncelerimizi eyleme dönüştürmeden önce bekleyip olgunlaştırmak daha yararlı olacaktır.

Venüs; Aslan burcuna geçiş yaptı. Yengeç burcunda içimize dönük, ailemiz ve sevdiklerimizle geçirmeyi tercih ettiğimiz dönem; yerini daha sosyal hayata ve paylaşımlara bırakıyor. Eğlenceli aktiviteler, çocuklar ve gençlere dönük iletişim, flörtöz, cömert bir o kadar da egosu biraz yüksek tavırlar ön plana çıkıyor. İlişkilerde sadakat ve harcamalarda aşırıya kaçmamak adına daha dikkatli olursak; keyif alacağımız, neşeli zamanlar içinde hareket edebiliriz.

Ay; dönüştürücü Akrep burcunda ilerleyişini sürdürüyor. Sezgilerimiz ve derin düşünce şeklimiz ön plana çıkıyor. Öğle saatlerinde etkili olan Ay – Neptün trinesi; rahatlatan, yumuşatan ve hayal gücümüzün de devreye girebileceği bir süreç yaşattı. Akşam saatlerinde devreye giren Ay – Plüton sekstili; duygusal anlamda iradeli, güçlü ve dönüştüren etkilerin desteğini sunuyor. Analiz gerektiren konularda, derinlikli çalışmalar yapabilirizç Mistik, okült konularda atraştırma yapanlar adına da uygun zaman dilimleri. Bazı konuların ayrıntısına inerek; çalışmalarımızda farklı ve sezgisel süreçleri deneyimleyebiliriz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.