Neden Nasıl Fal Bakılır?

fal-ad1

falbak2Fal bakmak belki milyonlarca yıldır değişik yollarla yapılan bir eylemdir. Öyle ki Osmanlı döneminde yasaklanan kahve gizlice siyah inci adı altında satılıyor yine bakılıyor. Kimi zaman elinizdeki çizgilerde kimi zaman telveler de kimi zaman ise kartlarda hatta ne gariptir ki su ile kum ile bile duygularınıza hislerinize tercüman aramak için belki de yüzlerce sebebiniz vardır.

Kimsenin sizi anlamadığını düşündüğünüz hiç adı ve yolu olmayan zamanlarda iyi niyetli ve işin ehli insana düşmek gerekir aslında. Şöyle bir bakıyorum da sokaklarda fal baktığını söyleyen onlarca insan var. Peki gerçekten fal mı bakıyorlar? Fal bakmak nedir diye soracaksınız? Nasıl bakılır o zaman diyeceksiniz ben de size diyeceğim ki fal şekillerden ya da kartlardan ibaret değildir. Şekiller ve kartlar tek başına anlam taşımaz. Şekle anlam veren sezgiler ve enerjilerdir. Birden tüm şekiller sizin hisleriniz ile birleşiverir. Ben olmayı bırakır falına baktığınız kişi olursunuz. Yani fal bakmak aslında enerjilerin çakışmasıyla olur. Zordur fal bakmak zor ve ağır bir işçiliktir.

Öyle ki bazen enerjilerimiz çakışıverir ve hiçbir şekilde size ait bir şey hissedemeyiz. Bu falbak3nasıl oluyor anlatayım. Aslında bu noktada kuantum fiziği devreye giriyor. Korumak istedikleriniz, ya bunu da bilirse diye düşündükleriniz hepsi birden devreye girer ve enerjiniz ile sizin özel alanınıza girilmesine izin vermezsiniz. İşte bu yüzden fal şekiller veya kartları tek başına anlamlar yükleyerek bakılmaz.

Bir dostum fincana bakıp nasıl demişti bu şekiller nasıl oluşuyor. Siyah incinin hikmeti bu olsa gerek. Telveler o kadar küçük ki birden şekilleniyor. Enerjiniz hızla telvelere yansıyor falbak1ama asıl mesele yorumcuya yansıyan o enerjide. Birden şekiller görülmez bir bağ ile bağlanıyor. Hiç görmediğiniz insanları hissedebiliyorsunuz. Elbet kehanet değil bunlar ama kimi zaman Allah vergisi o sezgiler insanlara yol göstermek için, bir sebeptir belki de. Elbette ki söylenen her şey yaşanmaz. Her şeyi bilen tektir. Bir öngörüdür fal. Ve her ne olursa olsun her şey olacak diye bakmamak gerekir. Buna göre yaşamamak gerekir. Elbette büyük adımlar için tedbirli olmak gerekir. İyi bir yorumcu şartları ortaya koyar. Şartları ve ihtimalleri de önünüze koymalı ki seçeneklerinizi siz çok yakından baktığınız için göremeseniz de dışarıdan bir göz olarak sizin görmediklerinizi size sunmalıdır.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı işini bilmeyenlerden uzak durmak gerekir. Unutmamak gerekir ki mesele istediklerinizi duymak değildir. Mesele yorumcunun hissettiklerini söylemesidir.

fal-ad1
Ceren Ezgi

Ceren Ezgi

1985 Ankara doğumluyum. inşaat teknikerliği, yapı öğretmenliği ve inşaat mühendisliği(master) okudum. Çok küçük yaşlarda sezgilerimin gerçekleştiğini anlamam ile tüm hayatım değişti. Sözcüklerin insana sunulmuş en büyük güç olduğuna ve her şeyin ancak zamanı geldiğinde bir sebeple yansıdığına inanıyorum. Bu nedenle, insanlara yardım etmek için sezgilerimi kullanarak binnazabla.com üyelerine yardımcı olmak istiyorum...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.