Ne Ekersen Onu Biçersin!

fal-ad1

Evrenden ne alırsan geri verirsin düşüncesi adına, “ne ekersen onu biçersin!” felsefesini benimsemeye ve “Hayatta güzellik ararsan güzellikleri bulursun…” inancını deneyimleyerek yaşamaya karar vermek lazım bazen.

Bilinçli olarak enerjimizi karartmak isteyen ortamlardan, yayınlardan, insanlardan uzak durma kararı almak lazım. Güzel ve kaliteli olanı, bilinçli bir şekilde seçip onun takip etmeliyiz. Bize sunulanı koşulsuz kabul etmeyelim, bakalım ne kazandırmış ne katmış bize. Bu işleyişe inandığım için ben de bu doğrultuda yenilerim hep kendimi, önüme çıkartılmış herhangi bir programı sırf izlemek için izlemiyorum. Yeni kitap seçimlerimde oldu alışkanlıkçı olmama karşın, bazıları genel okuduğum tarzların dışındaydı belki ama yine de farklı pencere açmak için bazen bu dışa çıkmada gereklidir düşüncesiyle kitaplığımla buluşturdum onları, okunmak üzere yerlerini aldılar.

Çiçek tohumları aldım, onları ekmek için rengarenk saksılar aldım. Tekrar fidandan yetiştirip evdeki devetabanıma ve mum çiçeğime ulaşana kadar onları da sevgiyle kucaklayıp bakmaya devam edeceğim. Güzel etki yaşamak içi illaki nedene gerek yok çiçeği seversin, toprağa dokunursun için umut dolar. Ki, hayatın doğumu ölümü gibi bir taze tohumdan ağaca nasıl dönülür kök salınır onu gözlemlemiş olursun. Bakmak ve görmek aynı şey değil diyenlerdensen gönül gözüyle bakıyorsundur hayata. ‘’Görmek inanmaktır’’. Fıtratımızda sevmek sevilmek var görünmez bir varlık olmasına karşın sadece hislerimizle algıladığımız bu olguya sıkı sıkı bağlı kalmak hayatın bir adım ötesine geçmek için gerekli.

Tutuşan paçalarımız zil çalan eteklerimiz değil midir aşk kapımızda olduğunda, hazırlıksız yakalanınca aşka güvensizlik tam da bu noktada başlar. Kendimizi saramamışızdır, saracak kişi çıkınca onu da yaralamak pahasına başlamışızdır. Halbuki önce kendi yaralarını sarıp sonradan yarenlik etmeli insan, önce can sonra canan zamanı olmuş zaman kabul etmesek te. İnzivayı sever kalp, bir süre duygusallıktan uzak durulduğunda karmaşık enerjiyi değil yalnızca aşkı algılar ve o sağlıklı diye nitelendirilen sorunsuz ilişkilerden olur ve büyük ihtimalle evliliğe dönüşür.

Tadından yenmez en güzel aşkı yaşatır o sağlıklı düşünceler ve duygular. Ve artık ilişkimiz nadide çiçek gibidir; en ufak yer değişimini, ilgilenilmemek onu soldurabilir. Uzun vadede o çiçeğe bakmayı planlıyorsak evin rüzgarını dahi ona göre ayarlamak lazım ki cereyanda kalıp solmasın. Kenan Doğulu’nun şarkısında söylediği gibi ‘’Ne Yaparsan Yap aşkı ile Yap, Ne Dediğin Değil Nasıl Dediğin Olay’’ dudaklardan dökülen cümlelerimizi aşkla söylemeyi ihmal etmeyelim. Kurnazlık hep kaybeder de tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır unutmamak gerek.

Enerjinizin daim olmasını dileriz.

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.