Mutluluk İksiri:))

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Biliyorsunuz Binnazabla fan sayfasından her gün ‘ Günaydın ‘ mesajları yazarak başlıyorum yeni güne. Sizlere güzel, pozitif, enerji dolu mesajlar yazmak çok hoşuma gidiyor, çok mutlu oluyorum. Sizlerle enerji alış verişi yapıyoruz.

iksirGönderdiğiniz güzel enerjilerle yeniden şarj oluyorum. Dün yazdığım ‘Günaydın’ mesajına dünyalar güzeli bir takipçimiz; ‘Binnazabla ne içtin mutluluk saçıyorsun iyi ki varsın’ diye yazmış. Öyle hoşuma gitti ki yazdığı yorum, kendi kendime güldüm. ‘Sizler de iyi ki varsınız ne içtiğimi söyleyemem o bir sır ‘ diye cevap yazdım.

Mutluluk saçan şey içilen bir şey mi? Eğer içilen bir şeyse bu bir ‘Mutluluk İksiri’ midir? diye düşündüm. Ne kadar cazip geliyor kulağa şu iki kelime. ‘Mutluluk İksiri’.. Bilim adamları böyle bir iksir icat etseler, hangimiz almayız ki. Tıpkı çizgi filmlerdeki gibi parlak bir şişenin içinde dumanları tüten bir iksir. Kokusuyla, rengiyle, tadıyla, içimiyle mutluluk verse hepimize. Ne kadar heyecan verici değil mi?

sihirli iksirBilim adamları sonsuz mutluluğa ulaşmak için hazır iksir yok, sadece formül var deseler ve formülü verseler, formülü çözmek için hemen işe koyulmaz mıyız Aslında bilim adamlarından bir buluş beklemeye gerek yok. Formül hazır, hem de çok yakınımızda, hatta yüreğimizde 🙂

Kayak meraklısı zengin bir iş adamı, haftasonu tatilini bir kayak merkezinde geçirmek istemiş. Kayak merkezinde olduğu günlerden bir gün kayma niyetiyle dışarı çıktığında, yoğun tipi yüzünden kaybolmuş. Zaman geçtikçe hava kararıyor esen rüzgar onu donduruyormuş. Öyle üşümüş ki sığınmak için bir mağaraya bile razıymış. Yorgunluktan adım atamaz durumdayken cılız bir bir ışık görmüş uzaktan. Yanılıyor muyum diye düşünerek bata çıka, düşe kalka o yöne doğru yürümüş. Gördüğü cılız ışık ve bacasından duman tüten o kulube gerçekmiş.

unnamed (4)Adam yarı donmuş elleriyle kapıyı tam çalarken kapı kendiliğinden açılmış. Yaşlı bir adam çıkmış karşısına. Gülümseyerek sanki oğluna sarılır gibi sarılıp onu buyur etmiş. Zengin adam konuşmakta zorlanarak ‘Kapıyı çalmadım ki geldiğimi nasıl bildiniz’ demiş. Yaşlı adam; ‘Pencereden gözlüyordum, çok tipi var birinin geleceğini biliyordum bu yüzden o feneri dışarı astım bekliyordum’ demiş. Sevgi dolu ses tonuyla; ‘ Öğlen vakti çorba yaparken tarhanayı sakladığım torba elimden kaydı, tencereye iki kişilik tarhana döküldü. Her zaman yaptığım ekmek, bugün iyice kabarıp bir kat daha büyüdü. Bugün tavuklarım da fazla yumurtladı anladım ki akşama bir misafirim var’ demiş.

Zengin adam bunların sadece bir tesadüf olduğunu düşünse de çok şaşırmış. Şaşkınlık içinde çorbasını kaşıklarken ‘ az kalsın ölecektim neyse burayı buldum’ diye düşünmüş. Yaşlı adam; ‘Seni hayata bağlayan bir dilim kuru ekmek, en lezzetli yemeklerden daha iyidir hele sıcak bir çorbanın yerini hiç bir şey tutamaz’ demiş.

Mutluluk İksiriKarınları doyunca yaşlı adam onu çatı arasındaki küçücük bir odaya çıkarmış. Çatının üstünde bir metre kar varmış ama oda sıcacıkmış, belki otel odasından daha da sıcak.. ‘ Kuzinenin bacası bu odadan geçer, zaten yorgan da tiftikten yapılmış, merak etme üşümezsin, hatta belki de terlersin’ demiş. Yaşlı adam yatağın ayak ucunda duran pencerenin perdesini açarken; işte bu da televizyonun ‘ demiş. Arkada gördüğün dağlar bu civarın en güzel dağlarıdır, eğer dikkat edersen ayın yakamozlarını dağdan akan şelalede görebilirsin ‘ Zengin adam yatağa oturarak dışarıyı seyretmeye başlamış. İnanılmaz güzellikte bir mehtap varmış. Yaşlı adam önce kutup yıldızını göstermiş, sonra gökyüzünde bir yer işaret etmiş, adeta ışıktan bir nehir oluşturan ‘ Saman Yolu’ adıyla şöhret bulan yıldız kümesiymiş.

MutlulukZengin adam belki hayatı boyunca hiç dikkatle bakmadığı gökyüzüne bakarken yaşlı adam ona kayan bir yıldızı gösterip; Bugünlerde meteor yağmuru var dikkat et de yıldızlar düşmesin üstüne, oteldeki havai fişek gösterisi, bunların yanında sönük kalır demiş. Zengin adamın gözleri hala yıldızlardaymış. Daha farklı bakıyormuş artık dünyaya. Anladığı kadarıyla ‘ mutluluk ‘ denen iksir, bakmaktan çok görmesini bilenlerinmiş.

Odadaki gaz lambasını işaret ederek; ‘Bu feneri her akşam dış kapının üstüne asmalısınız. Benim gibi cahilleri buraya çekip ruhlarını aydınlatmaya, mutluluğu tatmaya vesile olsun’ demiş.

Benim çok sevgili kahve dostlarım mutluluk; Yaşam denilen yol üzerinde her nefes alıp verdiğimizde hissedilen şükran duygusudur bence..

Koşulsuz şükran duygusu, iyi ve kötü her şey için, var olduğumuz için, hayatın bütünü için, sahip olduklarımıza ve olamadıklarımıza, durumlardan ve koşullardan bağımsız olarak duyulan minnet duygusudur.

Huzuru ve mutluluğu içinizde bulacağınız, sevgi ve sevinç dolu bir pazar günü diliyorum hepinize..

Sevgilerimle..

Binnaz ablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.