Merkür Retrosu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Merkür retrosunun hemen öncesinde gölge etkilerinin yoğunlaştığı; Mars – Uranüs karşıtlığının belirginleştiği ve Cumartesi İkizler burcunda gerçekleşecek olan Dolunay enerjilerinin etkisinde zorlu bir hafta geçiriyoruz.

Bir çok takipçimizin teknik konularda ve günlük hayatı bir parça etkileyebilecek süreçte zorluklar yaşadığını, günlük rutinlerimizin temposunun etkilendiğini biliyoruz.

Merkür’ün Yay burucunda anaretik derecesinde ve Satürn kavuşumunda Dolunay’a girileceğini bir kere daha hatırlatalım. Satürn’de bu yılı bitirmeden yay burcundan Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Bu süreçte etkilerin güçlü olması normal. Bunun beraberinde üstelik de yarın daha kuvvetli hissedilecek bir mars – Uranüs karşıtlığı da söz konusu…

Merkür retrosu; natal haritalarında Merkür’ü ileri pozisyonda olanlarda bazı güçlükler yaşatabilir. Merkür; yıl içinde çoğunlukla üç, bazı yıllar da dört defa ortalama yirmi gün kadar retro hareket eder. Retro öncesinde gölgeli etkileri ve hemen sonrasında durağan (s) pozisyonu oluşur.

Bu süreçte elektronik aletler, teknolojiyle ilgili iş ve işlemler; anlaşma, sözleşme, alım – satım işlemleri, yeni girişimler sıkıntılı olabilir. Ulaşım, ticaret, iletişimde zorluklar görülür. Bilgisayar, telefon, yedekleme, seyehat işlemleri aksiliklere takılır bu süreçte… O nedenle retro öncesinde önemli bilgilerin yedeklenmesi, seyahat işlemlerinde, bilet ve benzeri konularda temkinli olunması, evrak ve çalışmalarımızın üzerinden birkaç kere geçilmesiyle ilgili uyarılarda bulunuruz.

Merkür; zamanın ağır ilerlemesi şeklinde bir etki verir. Ancak bu durum natal haritalarında Merkür’ü retroya durağan / stationary (s) pozisyonda olanların alışık olduğu bir konudur ve retro süreçlerinde bu kişiler daha rahat hareket edebilirler.

Geçmişten gelen konu ve olaylar karşımıza gelir. Yazı, çizi, evrak işlemlerinde eskilerin toparlanması, gözden geçirilmesi uygundur.

Bu retroda Satürn’de devrede olacağı için karmik konularda bir süreç yaşanacağını söyleyebiliriz. Bitirilmesi gereken, temizlenmesi, tamamlanması gereken süreçlerimizi toparlamak adına doğru değerlendirmek yerinde olur bu süreci. Aldanma, hırsızlık, tuhaf bazı insanlar ve olaylar da yaşanabilir. Tekin olmayan kişilere karşı ve hırsızlık konusunda da dikkat etmek gerekebilir. Ulaşımda da dikkatli olmakta fayda var yine…

Ay günün neredeyse kapanışına kadar Koç burcunda ilerleyişini sürdürüyor. Ateş elementinin de yoğunluğu var günün transitinde.

Mars- Plüton karşıtlığı öğle saatlerinden itibaren beklenmedik, zorlayıcı, aniden gelişebilecek durumlar söz konusu. Sabah saatlerinde etkili olan ay – Plüton karesi de özellikle psikolojik ve duygusal olarak dönüştüren, derinleştiren etkiler veriyor.

Kazalara, patlayıcı, yaralayıcı etkilere açık bir süreçteyiz. Bu konuda da temkinli olmakta fayda var.

Akşam saatlerinde enerjiler biraz daha sakinleşiyor. Satürn – Merkür kavuşumuna Ay’ın trinesi söz konusu. Özellikle eğitim, öğrenme konularına yoğunlaşmak adına akşam saatlerini değerlendirebiliriz. Ayrıca gerçekleştirmemiz gereken konuşmalar ve bir parça resmi iletişim için de düşünülebilir bu süreç…

Günü tamamlamadan Ay önce boşluğa ve ardından Boğa burcuna geçiş yapıyor.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.